Корній Чуковський «Мийдодір». Урок-подорож

Урок 28

Тема. Корній Чуковський «Мийдодір». Урок-подорож

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого російського письменника Корнія Чуковського; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до здорового способу життя, вчити засуджувати лінощі і неохайність.

Обладнання: портрет К. Чуковського; малюнки; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

І.  Емоційне налаштування на урок

В школі справу хоч яку Починаю по дзвінку.

Тож хвилини не втрачаймо,

Все нове запам’ятаймо.

— Діти, сьогодні ми вирушаємо у подорож. Але нам потрібно вибрати вид транспорту, яким ми будемо подорожувати. А допоможе нам у цьому загадка. (Робота в зошиті)

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить — стоніжка.

Кінь біжить,

Земля дрижить,

Із носа дим валить. (Потяг)

— Отже, транспорт вибрали, вирушаймо! Що потрібно взяти в дорогу, щоб час минув швидко, але з користю для пасажирів? (Настрій, упевненість, кмітливість, розум)

II. Актуалізація опорних знань

— Перша станція, до якої наближається наш потяг, називається «Розминка».

На станції головний — дід Буквоїд. Ось погляньте, що він накоїв. (Робота в зошиті)

«Му_а Цоко_уха»; «Ай_олить»; «Федо_ине го_е»; «Мий_одір»

— Поставимо букви на місце.

— До якого жанру належать твори, які ми щойно прочитали? (Казки)

— Які казки ми читали? (Народні, літературні)

— А чому їх так називають?

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із творчістю російського письменника К. Чуковського і його казкою «Мийдодір», а також розвиватимемо навички виразного читання.

 ►► Станція «Літературна»

 1 Розповідь учителя про творчість письменника К. Чуковського

 2 Виразне читання казки вчителем

— Чому від хлопчика утекли всі речі?

 ►► Фізкультхвилинка

 3 Читання учнями казки «ланцюжком»

 4 Аналіз змісту з елементами вибіркового читання. Робота в зошиті

— Як соромив хлопчика умивальник?

— Що зробив замазура?

— Чи змінили своє ставлення до хлопчика речі?

— Що прославляє ця казка?

— Чому так важливо дотримуватись чистоти?

 ►► Станція «Бажань». Робота в зошиті

 ►► Гра «Мікрофон»

— Розкажіть, як ви дбаєте про своє здоров’я.

IV. Підсумок уроку

►► Станція «Дім»

— Чи задоволеними ви повернулися додому з подорожі?

— На якій станції було найцікавіше?

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 2553 | Рейтинг: 0.0/0
Природні матеріали. Ескіз виробу. Природні матеріали. Виготовлення аплікації ...
«Крашанки і писанки» (за О. Менем). «Гей, Великдень!». К. Пере лісна «Писанка...
А. Григорук «Хочеш бути щасливим, не будь лінивим». М. Коцюбинський «Артист»....
Ліплення з пластиліну овочів і фруктів
Значення повітря для живої природи
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]