Спиридон Вангелі «Проліски». Урок-інтерв'ю

Урок 19

Тема. Спиридон Вангелі «Проліски». Урок-інтерв'ю

Мета: ознайомити з жанром оповідання; вчити визначати у творі головні події; вдосконалювати читацькі уміння; розвивати вміння аналізувати й синтезувати, ставити запитання; виховувати любов, бажання піклуватися про близьких людей.

Обладнання: мікрофон; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вже дзвінок нам сигнал дав —

Працювати час настав.

Тож і ти часу не гай,

Працювати починай.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів

  1 Гра «Відгадай» (на уміння розпізнавати різні жанри творів)

Учитель зачитує уривки творів, діти називають, який це жанр, і доводять свою думку.

  • Свої сухарі добріші від чужих пирогів. (Прислів’я)

  • У воді родиться, а води боїться. (Загадка)

  • Лю-лі, лю-лі, соколя, спи-засни, моє дитя. (Колискова)

  • Пальчик, пальчик, де ти був?

Я з цим братом в ліс ходив,

А з цим братом борщ варив,

З цим я кашки скуштував,

А з найбільшим заспівав, заспівав. (Забавлянка)

  • Сітка-вітка, дуб — дубки, поставали козаки.

Шабельки — брязь! Вийди, князь! (Лічилка)

  • До двох іграшкових автомобілів прив’язують шнури завдовжки 5-10 метрів, а на їх краї — дві палички. За сигналом судді діти починають накручувати шнури на палички, підтягуючи автомобілі. (Гра)

  • — Ой, не їж мене, — заблагав Яструб.— Відпусти мене на волю. (Народна казка)

  • — Бабусю, які у тебе великі руки!

— А це щоб міцніше тебе обнімати! (Літературна казка)

 2 Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми ознайомимось із ще одним жанром, а урок проведемо у вигляді інтерв’ю. Чи відомо вам, що означає це слово? (Інтерв’ю — опитування людини за певною темою, яке проводить журналіст з метою публікації або показу в ЗМІ. Інтерв’ю дозволяє зібрати інформацію, яка цікавить.) Дозвольте спершу мені взяти у вас інтерв’ю, а потім спробуєте ви.

III. Робота над новим матеріалом

 1 Ознайомлення з жанром твору

 1) Розгадування анаграми.

 віодапоння (оповідання)

 2) Розповідь про жанр (за матеріалами підручника).

 3) Інтерв'ю (бере вчитель).

— Твори якого жанру будемо читати в цьому розділі?

— Про що йдеться в оповіданні?

— Чим оповідання відрізняються від віршів? від казок?

— Від чийого імені часто ведеться оповідь?

— Хто автори оповідань?

— Чи зрозуміли ви, як брати інтерв’ю? Що для цього треба робити? (Ставити запитання по темі)

 2 Відомості про автора, про країну. Презентація книги

Висловлення припущення: чому текст має таку назву?

 3 Слухання казки смисловими блоками, словникова робота, відповіді на запитання після тексту, складання плану (в зошитах)

1) Гроші в кишені

2) Думки про подарунки.

3) У крамниці.

4) Вибір подарунка.

5) Винахідливий вчинок.

6) Найкращий подарунок

— Чи справдилися наші припущення?

— Назвіть дійових осіб оповідання.

 4 Робота в зошиті (с. 44-45)

 5 Читання тексту учнями

 • «Ланцюжком», по 1 реченню;

 • парами;

 • напівголосно;

 • пошепки.

  б Робота над текстом

  1) Гра «Інтерв'ю» {робота в зошиті)

— Уявіть, що ви — журналіст і берете інтерв’ю у:

  • автора твору;

  • Гугуце;

  • дитини, яка прочитала оповідання.

  2) Вибіркове читання.

  3) Гра «Намалюємо мультфільм» {робота в зошиті).

— Які малюнки можна зробити до цього оповідання, щоб той, хто не читав його, зрозумів, про що в ньому ідеться.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Робота в зошиті.

V. Підсумок уроку

— У якій країні ми сьогодні побували?

— Що вам запам’яталося про Вангелі?

— З яким автором познайомились?

— Хто головний герой його оповідань?

— Чим він вам сподобався?

— Усі, кому сподобався цей кумедний, добрий хлопчик, можуть прочитати оповідання «Пісенька» про нові пригоди Гугуце.

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 2499 | Рейтинг: 5.0/1
Обговорення можливостей і демонстрація режимів роботи комп’ютера. Складові ча...
Твоя родина, рідня, рід. Свята моєї родини
Ми — українці
Жива і нежива природа
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]