Зашифровані дії. Числові ребуси, які містять операції додавання й віднімання

ЗАНЯТТЯ 25

Тема: Зашифровані дії. Числові ребуси, які містять операції додавання й віднімання

Мета: ознайомити учнів з поняттям числові ребуси; вчити працювати над зашифрованими завданнями, розвивати логічне мислення, кмітливість.

Обладнання: числові ребуси, аркуші паперу.

Хід Заняття

I. Організація класу до Заняття

Людина — мисляча істота,

Думки словами виражає.

Числові ребуси й шифровки —

Помислить й швидко розгадає.

II. Розумова гімнастика

 1. Знайди закономірність у послідовності й заповни порожні місця

• 12, 24, ..., 48;

• 50, 100, 150, ..., 250.

 2. Чи всі числа?

Задали коту Муркові Скласти числа трицифрові З цифр 4, 3 і 7.

Перевір, чи склав він всі?

427 734 347

III. Мотивація навчальної діяльності

— Подивіться, будь ласка, на дошку.

Ось перед вами запис:

 Т ІД М

+

 МІДТ

М Ш ТШМ

На що схожий цей запис? (На приклад з математики.)

IV. Повідомлення теми й мети Заняття

— Сьогодні ми ознайомимося із зашифрованими діями, числовими ребусами.

 1. Пояснення вчителя

— Числові ребуси — це приклади, в яких усі чи деякі цифри замінені зірочками або буквами.

Кожній букві відповідає певна цифра.

Однаковим буквам відповідають однакові цифри.

Числові ребуси — це логічна задача, для розв’язання якої необхідно розшифрувати значення символу й відновити числовий запис.

На уроках математики ви вже навчились виконувати дії додавання і віднімання у стовпчик дво-, три- і навіть чотирицифрових чисел.

Розглянемо числові ребуси, які містять операції додавання й віднімання.

 2. Коментоване читання задачі 1 (С. 78)

V. Тренувальні вправи

 1. Технологія «Мої думки»

Клас поділяється на 3 групи. Кожна група обирає лідера, який одержує картку із завданнями.

Групи визначають числові значення букв у прикладах, розташовують букви в порядку збільшення.

Розшифровуючи приклади, читають одержані слова.

Наприклад:Відповідь:

ЕД + УД = СС01 2 3 4 5

А + А = УЧЧУДЕСА

Д 7 + 7 = ЕС

 2. Задачі на метод вилучення

Читання умови задачі.

Завдання 4 (С. 80)

— Якого виду ця задача? (На метод вилучення)

• Складання таблиці (колективна робота).

• Повторне читання умови, в процесі якого учні роблять певні вилучення і ставлять мінуси в таблицю.

Гітара Контра¬ Піаніно Саксофон 7 кл. 8 кл. 9 кл. 10 кл.

 бас

Андрій+ - + - -

Віктор- + +

Леонід- + + -

Михайло + +

— Висновок учні роблять «ланцюжком», доповнюючи один одного.

 3.Технологія «Мікрофон»

Учні по черзі передають мікрофон і шукають методи розв’язання завдань 7, 6 (С. 80).

Учитель спостерігає за висловлюваннями учнів і виправляє помилки. Відповіді. 12 година, 7 (сума чисел кожного горизонтального ряду — 16), 4 (сума двох верхніх чисел, поділена на 2), 6 (різниця між крайніми числами).

VI. Закріплення знань і умінь учнів

Самостійна робота над задачею 5(С. 80).

Зразок розв’язання задачі:

VII. Підсумок Заняття

— Що нового ви дізналися із сьогоднішнього Заняття?

— Що таке числові ребуси?

— Як їх розв’язувати?

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (13.02.2014)
Переглядів: 4261 | Рейтинг: 0.0/0
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Родина, рідня, рід. Сімейний календар
Охорона водойм
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]