Формування вміння виділяти орфограми слабких позицій. Звуків безпосередньо в процесі письма
Тема. Формування вміння виділяти орфограми слабких позицій
Звуків безпосередньо в процесі письма(письмо з пропуском орфограм на позначення орфограми проміжного звука).

Мета: закріпити навички знаходження орфограми еи; учитися моделювати буквами запис окремих слів з пропуском орфограми слабкої позиції без опори на транскрипцію; почати складати алгоритм запису слів (письмо з пропуском орфограм слабкої позиції; сприяти розвиткові каліграфії, охайності письма; формувати вміння роботи в групі за умови наявності в кожного члена групи певної функції.
Обладнання: «Експериментальний зошит №1 з української мови»; записи до уроку на
Дошці;завдання для роботи в групах; силует Плямса.

Хід уроку
1. Організація класу.
Ось дзвінок нам дав сигнал -
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаєм
Урок української мови розпочинаємо.
2. Каліграфічна хвилинка.
Письмо великої і малої літери Дд. Слова друзі дружба
-А чи знаєте ви прислів’я про дружбу?
3. Перевірка домашнього завдання.
- Яку роботу виконували вдома? (Вправа 50)
- Поясніть зміст висловлювання.
В л_ху годину пізнаєш вірну людину.
- Плямс виконав таке ж завдання. Звірте свої записи із Плямсиковими.
- Чи згодні ви з його роботою?
- Діти, чи правильно, охайно виконали домашню роботу? Поміняйтесь зошитами.За допомогою «Чарівних» лінієчок оцініть правильність і охайність завдання. При оцінюванні будьте об’єктивні.
- Як ми вже можемо записувати слова з орфограмою слабкої позиції?
(Ми навчилися записувати слова з орфограмою слабкої позиції голосних, роблячи на місці орфограм рисочку.)
- Чи може слід записувати слова навмання?
(Рисочка розповідає про те, що в слові є орфограма.)
4. Формування контрольно-оцінювальних дій.

Вправа №53.
1) Запишіть речення буквами. Самостійно.

У кішки кошеня
На дошці написано заздалегідь усі завдання цього етапу уроку. Один учень працює на
Закритій дошці.
Фронтальна перевірка.
2) –А чи зможете записати речення, не спираючись на транскрипцію? Спробуймо.
Фронтально.
У корови
У свині
- Як ми працювали? Спробуймо для Плямса скласти послідовність дій під час запису слів.
У ході дискусії діти з учителем складають алгоритм. Учитель схематично записує його під
Коментарі дітей.

Послідовність дій під час запису слів.
1. (промовити)
2. (з,ясувати , чи є в слові орфограма)

- Як ви вважаєте, чи допоможе нам цей алгоритм під час запису слів?
- Спробуймо записати слова без помилок, використовуючи алгоритм запису слів.

На дошці відкриваються записи:
У кози
У собаки
У качки
Завдання виконується фронтально. Один учень працює біля дошки, а інші в зошитах.
Фізкультхвилинка
3) – Чи легко вам було працювати всім разом?
- Спрбуймо переконатися, що в змозі виконати таке завдання, працюючи в групах.
Вправа 54.
- Вам усім подобається відгадувати загадки. Плямс підібрав для вас кілька загадок.
Хто має на спині два горби?
Хто спить узимку в барлозі?
Хто має найкрасивіші роги7
Хто має найдовшу шию?
- Відгадайте загадки та запишіть слова-відгадки буквами.
- Діти, розподіліть обов’язки в групах.
1 учень - контролює виконання 1п. алгоритму,
2 учень - контролює виконання 2п. алгоритму,
3 учень - контролює виконання 3п. алгоритму.
4 учень – контролює виконання 4п. алгоритму.
Одна група працює за дошкою. Перевірка фронтальна.
5. Висновки уроку.
- Діти, продовжіть речення:
Мені було цікаво дізнатися….
Мені було важко….
Ми сьогодні розібралися….
Я зрозумів,що…..
Завтра на уроці я хочу…..
6. Домашнє завдання.
Вправа 56.
Записати по пам’яті вірш. Орфограми слабких позицій звуків пропускати. Оцінити роботу на «чарівних» лінієчках.
Категорія: Рідна мова | Додав: bojelena67 (04.03.2016)
Переглядів: 1067 | Рейтинг: 0.0/0
Українська народна казка «Рукавичка»
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Цінність життя і здоров'я людини. Повага до себе та інших людей. Особливо...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 22
«Золотаосінь»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]