«Здоров’я – найбільше багатство»
«Здоров’я – найбільше багатство»
Мета :
навчальна – формувати уяву про здоров’я та здоровий спосіб життя, вміння піклуватися про всіх членів сім’ї, вчити учнів самостійно здобувати знання,допомогти усвідомити дітям, що здоров’я – це великий дар, не тільки для людини, а й для всього суспільства, а сім’я – осередок збереження та зміцнення здоров’я;
розвивальна : розвивати вміння презентувати результати особистої та спільної діяльності;
виховна : виховувати бажання підтримувати традиції здорового способу життя в
o Ключове питання : Що сприяє фізичному росту й розвитку ?
o Змістовні питання :
 Що означає слово ,,здоров’я’’?
 Як зберегти здоров’я, дотримуючись правил культури поведінки?
 Чому треба захищатися від «шкідливих звичок»?

​​​​​​​Хід роботи
I.Організаційний момент.
1. Емоційне налаштування учнів.
Доброго здоров’я діти,доброго вам дня
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня
Хай сміється мирне небо і дивує світ
А земля нехай дарує вам барвистий цвіт
Бо здоров’я ,любі діти,в світі головне
А здоровий і веселий – щастя не мине.
- Вітаючись, ми , зазвичай, кажемо: «Здраствуйте!», «Доброго здоров’я!».
Таким чином ми бажаємо одне одному здоров’я. У давнину казали: «Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо.
2. Девіз нашого уроку хай буде такий:
Запам’ятайте, любі діти!
Здоров’я бережіть доки малі.
І мудрими ідіть по цій землі.
Хай кожен з вас запам’ятає:
Без здоров’я – щастя не буває!
II. Актуалізація опорних знань.
1.Технологія «Мозковий штурм».
- Діти, уявіть собі, що ви заблукали в густому непрохідному лісі. І ось перед вами з’явилось три дороги, кожна може вивести з лісу за певних умов.
Першою дорогою підеш — багатство знайдеш, а здоров’я втратиш.
Другою дорогою підеш — половину багатства знайдеш, а половину здоров’я втратиш.
Третьою дорогою підеш — багатства не знайдеш, проте здоров’я збережеш.
Який ваш вибір? Обґрунтуйте свою думку.
Висновок. Найкраще піти третьою дорогою, оскільки здоров’я — головне багатство людини. Тож тема нашого уроку «Здоров’я – найбільше багатство»
2.Асоціативний кущ
- Діти, а що означає бути здоровим? Яку людину можна назвати здоровою?
(Бути здоровим - значить бути веселим, життєрадісним, з надією зустрічати новий день, відчувати себе по-справжньому щасливим, нічого не болить, добре працює, вчиться, грає в різні ігри …)
- Діти, підніміть руку, хто жодного разу не хворів.
Нажаль таких серед вас немає. За своє недовге життя ви встигли перехворіти, а дехто навіть встиг нагородити себе хронічними, тобто постійними хворобами.
Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь :
 Чи можна надалі уникати захворювань?
 Що для цього потрібно робити ?
 Як зберегти здоров’я, дотримуючись правил культури поведінки?
 Чому треба захищатися від «шкідливих звичок»?
III. Мотивація навчальної діяльності.
- Для чого ми будемо вивчати цю тему?(Щоб зберегти здоров’я змалку)
ІV. Вивчення нового матеріалу
( На дошці написані слова: поведінка, здоров’я).
1.Бесіда. Що , на вашу думку, означає слово ,,поведінка’’? (Гарно поводитися, завжди виконувати правила, що існують у школі, громадських місцях, транспорті, не ображати нікого, не ображати нікого).
Поведінка – це правила поводження людини в певних ситуаціях.
Здоров’я – це стан фізичної та духовної рівноваги, відсутність хвороб.
- Чи можна пов’язати між собою ці два поняття: ,,поведінка’’ і ,,здоров’я’’? (Так.Від того, як людина виконує правила культури поведінки, залежить її здоров’я).
а) міні -лекція.
Найціннішим для кожної людини є її здоров’я.
Купити здоров’я неможливо, тому його потрібно зберігати й зміцнювати.
Учень. Хто здоровий,той сміється
Все йому в житті вдається
Радість б’ється в нім щоднини
Це ж чудово для людини.
Учень. Хто здоровий ,той не плаче
Жде його в житті удача
Він уміє працювати
Вчитись і відпочивати.
Учень. Бо здоров’я – це прекрасно
Здорово ,чудово,ясно
І доступні для людини
Всі дороги і стежини.
Під час уроків ви засвоїли поняття - “режим дня”
Отже здоров’я залежить від режиму дня,поведінки та нашого ставлення один до одного, до своїх рідних, оточуючих.
Висновок. Здоров’я буде добре й збережене тоді, коли людина гарно поводиться. Їй приємно, що до неї ставляться добре товариші, рідні й у неї є багато друзів.
2.Важливим чинником збереження здоров’я є раціональне харчування .
«Ми живемо не для того щоб їсти, а їмо для того, щоб жити» - говорив древній філософ Сократ.
Важливо їсти не тільки вдосталь, а й правильно. Наш організм повинен отримувати різноманітну їжу, насичену білками , жирами, вуглеводами, а також вітамінами і мінеральними речовинами.
а) бесіда про вітаміни
Осінь , літо і весна багаті на фрукти та овочі, які потрібно споживати. У них є багато корисних для організму речовин, особливо вітамінів.
Так як під час гарячої обробки вітаміни розкладаються фрукти і овочі краще їсти сирими. Але їх треба добре мити, щоб запобігти кишковим захворюванням.
Вітаміни потрібні для росту і розвитку організму, а якщо їх не вистачає, людина тяжко хворіє.
( Учні розповідають про вітаміни).
Вітамін А. « А» - собі не знає мір
Не існував б без нього зір
Міститься у яйцях,нирках
В персику і рибі жирній
Вітамін В. На полях,і на городі
«В» допомагає вроді
Для праці м’язів і краси
Іж молю сочки морські.
Вітамін С. «С» - примхливий вітамін
Не любить кулінарів він,
Бо при їх обробленні
Йде він до роздроблення.
Вчитель.
Всі вітаміни смачненькі
І солодкі,і кисленькі
Їжте діти їх охоче
Кожен з вас коли захоче.
Щоб були всі здоровенькі
І красиві й рум’яненькі
Щоб росли міцними й дужими
До хвороб були байдужими.
б) Гра «Корисно - шкідливо»
Якщо це корисно кажемо- «Тік так,це так», а якщо ні - «Тік так,це не так»
1. Можна переїдати. –
2. Їсти треба 1 раз на день. -
3. Під час вживання їжі можна відволікатися . –
4. Їжа повинна бути різноманітною .+
5. Їсти треба швидко, не пережовуючи їжу . –
6. Сіль потрібна людині у великій кількості. –
3. Шкідливі звички!
Нам потрібно зясувати ,що таке звичка? Коли людина виконує якісь дії постійно, підсвідомо у неї виникає бажання або необхідність робити їх знову і знову – це і є звичка.
Давайте пригадаємо які бувають звички? Шкідливі і корисні.
Найбільшу шкоду організму людини приносять такі звички: алкоголь, куріння, наркотики, токсикоманія.
а) Легенда про тютюн
Летів якось чорт. Та кудись задивився
Й на вербу суху животом настромився.
Помер. Може, правда, а може брехня –
Посипалася з чорта того порохня.
Ішли мужики. Порохню найшли:
Вони недалечко там поле орали.
Кишені діряві були, як на зло,
Тож, чортове зілля повсюди зійшло.
Понюхали – листя духмяним здалося.
Комусь до смаку воно дуже прийшлося.
«Ти ба!» - мовив хтось, і від цього «ти ба»
З’явилася назва у зілля – ТАБАК.
Багато з тих пір табаку розвелося.
Пізніше курити його повелося.
А хтось, кажуть, сплюнув і вигукнув: «Тю!»
З’явилась у зілля ще й назва «ТЮТЮН»
Є ще інші шкідливі звички.Назвіть їх (дивитися довго телевізор, грати в комп’ютерні ігри, на мобільних телефонах, гризти нігті, читати лежачи та інші).
Висновки.
 Мати або не мати шкідливої звички - справа особиста. Але якщо ви хочете гордо заявити про себе як про людину без шкідливих звичок, або якщо здоров'я вже не дозволяє ці самі звички, то ваш вибір - здоровий спосіб життя!
 Навчися казати ,,Ні’’!
З кожним роком ти стаєш самостійнішим та незалежним. Усе більше часу перебуваєш в компаніях однолітків або старших друзів. Можуть виникнути ситуації, коли треба тобі запропонують закурити цигарку, можливо, навіть з наркотичною травою, випити пива чи вина. Ти мусиш навчитися казати ,,Ні !
Фізкультхвилинка.
Щоб ніколи не хворіти,
Треба вправи нам робити.
Із –за парт швиденько встали,
Спинки гарно розрівняли,
На носочки піднялись
І до сонця потяглись.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали,руки в боки,
Всі красиво робим кроки
Назад – вперед прогнулись добре.
Не будем мати ми хвороби…
А тепер мерщій до справ,
Кожен вченим з нас щоб став
Прошу я усіх сідати,
Будем далі працювати.
4. Перед нами поставили завдання з’ясувати, що ми знаємо про здоровий спосіб життя. І я пропоную всім вам зіграти в гру .
а )Гра «Рима».
1. Щоб було усе в порядку,
Вранці робимо ...(зарядку).
2.Свою ти силу покажи,
З водою кожен день ... (дружи ).
3. Потрібні організмові продукти,
Дуже корисні овочі та ... (фрукти).
4. Дітям, дорослим дуже потрібно
Дихати часто свіжим ... (повітрям).
– Молодці! Скільки правил вам відомо! Тепер вже ніхто й ніколи не заважатиме
вам бути здоровими.
Вчитель.
Немає нічого дорожчого на світі,
Ніж дивне щастя жити на Землі
В здоров’ї кожній квіточці радіти,
І посміхатися навіть уві сні.
Безцінний скарб, що ми здоров’ям звемо,
Із юних літ нам треба берегти,
Адже нічого більше нам не треба,
Щоб тільки всі здорові були ми.

V. Узагальнення матеріалу.
1.Рефлексія.
Кожна людина повинна берегти і зміцнювати своє здоров’я. Іграшку, книжку,
одяг можна купити за гроші, але здоров’я не купиш. Саме тому з раннього дитинства треба дотримуватися здорового способу життя.
2.Робота в парах ,,Склади прислів’я’’
Було б здоров’я, все інше наживеться.
Як немає сили, то й світ не милий .
Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши - плачемо.
Здоров’я за гроші не купиш.
Хворому і мед гіркий.
Бережи одяг доки новий, а здоров’я - доки молодий.
Здоровому - завжди здорово.
Вартість здоров’я знає той, хто його втратив.
У здоровому тілі – здоровий дух.
Дух і воля основа здоров’я .
Люди часто хворіють,бо берегти здоров’я не вміють.
Здоров’я більш варте,як багатство.
Доки здоров’я служить,людина не тужить.
Без здоров’я немає щастя.
Гіркий в того вік,кому потрібен лік.
Вчитель. Молодці,всі справились із завданням

VI.Підсумок уроку
На дошці прикріплено плакат з малюнком Палацу Здоров’я, до якого веде стежка. Візьміть кольорові паперові «сліди». Напишіть на них те, що , як ви вважаєте, приведе вас до «Палацу Здоров’я». Прикріпіть «сліди» на «шлях Здоров’я». (Заняття спортом, активний відпочинок, загартовування, корисні звички, особиста гігієна, дотримання режиму дня, ранкова зарядка, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування)
Пам’ятайте :
Здоров’я – це багатство,
яке Господь нам дав
І треба,щоб з дитинства
Його ти цінував.
Здоров'я не придбаєш,
За гроші пам’ятай
Його від Бога маєш
Про це не забувай.
Разом.
Здоров’я – це сила,
Здоров’я – це клас
Хай буде здоров’я у вас і у нас.

Використана література :
1.М. О. Володарська «Усі уроки з курсу «Основи здоров’я », 1 – 4 класи, 2 – ге видання, [Текст] /-Х.: «Освіта»,2011 рік
2. Бібліотека «Шкільного світу», 2008 рік [Текст], «Проекти в початковій школі. Тематика та розробки занять».
3. Соловей В. Здоров'я — найдорожчий скарб // Початкова школа 2009. - № 4.
4. http://vislovi.in.ua/
5. Науково – методичний журнал «Початкова школа» № 9 2006 р. ст. 1 – 3. «Здоров’я, здоров’я і ще раз здоров’я» В. Сухомлинський.
Категорія: Основи здоров’я | Додав: lenokpetruk8 (27.11.2016)
Переглядів: 2775 | Рейтинг: 5.0/1
Робота з тканиною. Ручні шви. Шов «уперед голку». Шов «ручна строчка»
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Різання паперу ножицями по прямій лінії. Способи нанесення зображення на папі...
Елементарне ознайомлення з технікою гратографія. Практична робота «Великодня ...
Місця підвищеної небезпеки у школі
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]