Моя родина
Тема: Моя родина
Мета:  Навчальна - розширити уявлення дітей про сімʼю;  закріпити знання про здорові стосунки в родині; формувати позитивне ставлення до сімʼї.   
Розвиваюча - розвивати навички самообслуговування та здорового способу життя в родині;
Виховна - виховувати шанобливе ставлення до всіх членів родини,  вчити піклуватися про рідних, дбати про здоровʼя родини. 
Обладнання: підручник "Основи здоровʼя"  1 клас (І.Д. Бех), роздаткові картки, демонстраційна наочність,  аудіозапис  пісні  "Родина"
Міжпредметні звʼязки: математика, читання, мистецтво, фізична культура
Тип уроку: засвоєння нових знань
Зміст і хід уроку:
І. Організаційний етап
 1. Привітання
Доброго ранку, сонечко ясне! Доброго ранку,  друзі прекрасні!
Мами і тата, бабусі й дідусі, Вами хороші, я завжди горжуся!
2. Створення психологічного настрою
Вчитель: Подивилися на мене, усміхнулися усі. Всі готові до роботи? Всі бадьорі? Молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
 2. 1. Вправа "Хто це?"(робота над загадками)
Вчитель: Розпочнемо наш урок з вправи "Хто це!" Уважно послухайте вірш - загадку та в кінці добавте правильну відповідь
1. Пестить, ніжить і голубить                     2. Сильний, добрий, справедливий.
    Розуміє, дуже любить.                                  Біля нього ми щасливі.
    Я до неї пригорнуся,                                     Знає, вміє він багато,
    Бо вона моя ... (матуся)                                 Гордимось, бо це наш ... (тато)
3. Ніжна, лагідна. рідненька,                          4. Він ще мало літ прожив, 
Добра, мила і старенька.                                          На повагу заслужив.
Я ніколи не журюся,                                                 Для матусі - він татусь,
Бо у мене є ... (бабуся)                                              А для мене, він - ... (дідусь)
5. Хитрі очі, дві косички,                                6. З ним ніколи не сварюся,
У веснянках ніс та щічки.                                      Іграшками поділюся.
Непосида невеличка                                               Буду з ним дружити, грати
Називається ... (сестричка)                                     Познайомтесь, це мій ... (братик)
2.2. Бесіда. Розв’язання проблеми
Вчитель: Діти, у відгадках вами були названі слова, які я розмістила на дошці. 
Давайте прочитаємо і подумаємо, як  назвати цих людей одним словом?
(відповіді учнів)
Вчитель: Так, це – сім’я. А кого ж не вистачає у сім’ї, яку ми з вами щойно
створили? Яке слово маємо записати у блакитний овал?
(відповідь дітей)

                        МАМА                   ТАТО                         БАБУСЯ                               
                     ДІДУСЬ                  БРАТИК                   СЕСТРИЧКА

(Один з учнів дописує в овал слово Я).
ІІІ Оголошення теми та завдань уроку
Учитель: Думаю, ви здогадались, про кого сьогодні піде розмова.
(відповіді учнів: про сімʼю, про родину)
Вчитель: Тема нашого уроку: "Моя родина. Піклування про здровяʼ в сімʼї"
Вчитель: Сьогодні на уроці ми будемо говорити про сімʼю, дізнаємось про значення сімʼї, будемо вчитися підтримувати здорові стосунки між членами родини. З’ясуємо, що кожен з нас може зробити для того, щоб члени нашої сім’ї були щасливі і здорові.

ІV. Засвоєння нового матеріалу
4.1.Робота з підручником   Бесіда за малюнком підручника.  
Вчитель: Хто зображений на мал. стор. 56:
(відповіді учнів: родина)
4.2. Ознайомлення з віршем Лесі Вознюк "Моя родина" та його
обговорення.  
Вчитель: Полічить, скільки осіб у цій родині?
                 А як ви розумієте, що таке сімʼя?
(відповіді учнів)
-    Покажіть на пальчиках, скільки осіб  налічує ваша родина?  
-    (відповіді учнів)
-    Назвіть членів своєї родини та як їх звати? 
-    (відповіді учнів)
Висновок: Сімʼя - це найдорожчі люди, що тебе оточують. 
4.3. Фізкультхвилинка! "Дружна  сім'я"
Оцей пальчик – мій дідусь.
Оцей пальчик це – бабуся.
Оцей пальчик – мій татусь.
Оцей пальчик – є мамуся.
Оцей пальчик, то є я.
Разом дружная сім’я. (діти проговорюють лічилку двічі, загинаючи пальчики, збираючи в кулачки).
4.5. Вправа “Мозковий штурм”  (визначення основних ознак здорової родини) 
Вчитель: Яку сім’ю ми називаємо дружною?
(відповіді учнів)
- Разом працюють
- Разом відпочивають
- Піклуються один про одного
- Правильно розподіляють обовʼязки між членами родини
Вчитель: А які обовʼязки маєте ви?
4.6. Вправа "Пантоміма" (ознайомлення з обов’язками дітей у родині) 
Вчитель: Давайте покажемо, які ж ви помічники. (Бажаючі учні отримують малюнки й по черзі пантомімою показують, що виконують роботу, зображену на малюнках: миття, витирання посуду, витирання пилу, поливання квітів, складання книжок, іграшок та ін.  Клас впізнає й називає)
- Миємо посуд;
- витираємо тарілки рушничком;
- збираємо бруд з килимка пилосмоком;
- витираємо пил з меблів;
- підмітаємо підлогу;
- складаємо взуття на поличку;
- поливаємо квіти.
 Вчитель: Допомагаючи старшим по господарству ви не лише звільняєте час для занять та ігор з вами, а ще й піклуєтесь про їхнє здоровʼя. Адже здоровʼя - найцінніше з того, що має людина.
4.7. Вправа "Мікрофон"
- Як ви піклуєтесь про здоровʼя мами?
Як ви піклуєтесь про здоровʼя тата?
 Як ви піклуєтесь про здоровʼя бабусі?
Як ви піклуєтесь про здоровʼя дідуся?
4.8. Вправа "Доповни речення"
Вчитель: А зараз, давайте переконаємося, що ваші рідні також уважні до вас.  Для цього вам треба  доповнити речення.  
(Вчитель зачитує речення)
Вдома завжди зі мною грається (мама, тато, бабуся, дідусь, брат, сестра)
Покататися на велосипеді я можу з (з татом, дідусем, братом, сестрою)
На мої запитання завжди відповідає (мама, тато, бабуся, дідусь)
Змайструвати потрібну річ я можу з (з татом, дідусем, братом)
Завжди приготує мою улюблену страву (мама, бабуся)
Свої секрети я можу довірити (мамі, тату)
Завжди допоможе мені виконати завдання (мама, бабуся)
Висновок: Умовами благополучного існування сімʼї є турбота і піклування один про одного, любов, самопожертва, виконання своїх обовʼязків.   
4.9. Фізкультхвилинка "Райдуга"
4.10. Постановка проблеми
Вчитель: Наше з вами завдання, дізнатися про те, що потрібно для щастя родини?
  4.11. Вправа-гра „Щаслива родина”. 
  Вчитель: У кожного з вас є сонечко без промінчиків. Я буду називати ознаки сімʼї.  Якщо на вашу думку це ознаки щасливої родини, то ви малюєте промінчик.
-    Допомагають один одному.
-    Піклуються про менших.
-    Не прибирають у будинку.
-    Вітають зі святами.
-    Вимагають купити собі іграшку.
-    Шанують старших.
-    Разом відпочивають.
-    Кожен день сваряться.
-    Розповідають один одному новини.
-    Кожен живе у різній хаті.
-    Разом дбають про своє господарство.
-    Люблять один одного.
Вчитель: Молодці, гарні вийшли сонечка! Полічіть скільки промінчиків ви домалювали?
(відповіді дітей - 8 промінчиків)
Вчитель:  Як почуваються дорослі і діти у такій сім’ї?
(відповіді учнів: радісними, щасливими)
Вчитель: Отже ви правильно розумієте що  таке щаслива родина. Подаруйте ваші сонечка своїм рідним.
Вчитель: А ще одна із головних ознак щасливої родини - це її здоровʼя. 
Недарма народ каже: Здоровʼя родини - багатство країни!
4.12. Робота за малюнками  підручника на стор. 57. 
Вчитель: Що треба роботи для того, щоб родина була здорова?
- займатися спортом
-виконувати свої домашні обовʼязки
- дбати про безпеку
- слухати батьків
- правильно харчуватися
-відпочивати
4.13. Робота за віршем Л. Вознюк  "Чому треба слухатися батьків?"
- Що сказано у вірші про батьківське слово?
- Чому треба слухатися батьків?
- Які поради дають вам батьки, бабусі й дідусі?
Вчитель: Для того, щоб сімʼя була щаслива треба, щоб в ній були:
1.ЗДОРОВʼЯ, 2.ПОВАГА, 3.ЛЮБОВ, 4.МИР, 5.ДРУЖБА, 6.ПОШАНА, 7.ПІКЛУВАННЯ, 8.ТУРБОТА, 9.ДОБРО
Вчитель: Ми з вами всі - український народ, який складається з родин малих і великих, дружних і працьовитих. Родина - це не тільки рідні, родичі. Це і наш клас, і школа, весь український народ. Родина до ро-дини - народ. А щоб нашому українському народу не було переводу, необхідно берегти його, шанувати.
  4.14. Презентація проектів "Родовідне дерево".  
Вчитель: Щоб роду не було переводу, він має жити багато літ. А рід з родом родичається, як у пісні співається А зараз ми всі встанемо, візьмемось за руки і утворимо коло єднання родини. 
(звучить пісня  з репертуару Н. Яремчука "Родина",  всі присутні беруться за руки і утворюють коло єднання родини)
У. Підсумки уроку 
  5.1.Рефлексія  Вправа "Інтервʼю"  
1. Моя сімʼя - це ...
2. До моєї родини входить ...
3. Тато і мама для мене -най ....
4. Я люблю свою бабусю за ...
5.  Я звертаюсь до своїх рідних за...
6. Я бажаю своїм рідним ...
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (12.04.2016)
Переглядів: 1769 | Рейтинг: 0.0/0
«Які чудові нам земля дає плоди...». Складання текстів-описів за малюнком і п...
П. Тичина «Де не глянь — колоски». Т. Коломієць «Хліб»
Казка Н. Забіли «Вовк і козенята». Прислів'я
Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами
Запитання до природи. Чому підстрибує м'яч?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]