Мої плани на літо. Твір з обґрунтуванням власної думки

Урок 16

Мої плани на літо

Твір з обґрунтуванням власної думки

Мета: вчити будувати розповідь з елементами міркування, висловлюватись логічно, добирати образні вислови; розвивати вміння передавати словом свої думки та почуття; підтримувати бажання пошуку поетичних рядків, порівнянь, влучних виразів.

Обладнання: робочі зошити, малюнки на тему «Літо» -жайворонки в полі; в садах черешні (вишні) достигають; діти на морі; збирають у лісі гриби та ін.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація чуттєвих уявлень, знань учнів.

1. Робота в зошиті.

- Відгадайте загадку.

В небі жайворон співає,

В садах черешня дозріває,

Сонце гріє, припікає,

Всіх у воду заганяє...

Коли це, діточки, буває?

(Влітку)

- Які ознаки літа названо в загадці? Підкресліть.

2. Бесіда за малюнками на дошці. (Малюнки на дошці на тему «Літо» під номерами.)

- Яка пора року зображена на малюнках?

- Назвіть за малюнками ознаки літа.

- Під яким номером малюнок, що підходить до першого (другого) рядка загадки?

3. Робота в зошиті.

- Запишіть рядки загадки, які підходять до змісту малюнка.

(Сонце гріє, припікає,

Всіх у воду заганяє.)

- Доберіть до малюнка назву. Обґрунтуйте свій вибір.

- З яких частин складається ваше обґрунтування? (Твердження назва малюнка. Доведення свого вибору. Може бути висновок.)

4. Послухайте тексти.

- А тепер пограємо у гру «Спіймай "літнє" слово».

- При повторному читанні плесніть в долоні, коли почуєте слово, яке називає ознаку літа («літнє» слово).

Влітку

Літній ранок. Гарно в цю пору пройтися полем. Легко дихається ароматним повітрям. Цікаво спостерігати за сходом сонця, бачити, як під його гарячим промінням квіти розтуляють пелюсточки. Легенький вітерець колише запашну зелень.

Липень

Буяють цвітом липи. Над ними гудуть заклопотані бджоли. На водоймі милують око квіти: біліють лілеї і жовтіють глечики. Спека. Пахнуть квіти і зелена духмяна м'ята.

- Назвіть місця відпочинку, описані в текстах.

- Де ще можна відпочивати влітку?

5. Робота в групах.

- Складіть розповідь за опорним текстом.  Вставте потрібні слова.

Група 1

У селі

Влітку… … в селі у бабусі .... Там у мене було багато…. .Ми з ... ходили в ліс,........ Вони показували ... свою школу, шкільний сад і квітник.

- Чому текст називається «У селі»?

Група 2

- Доберіть слова в риму.

Влітку сонечко ... (пече)

Синя річка вдаль ... (тече)

 Верби тягнуть в воду ... (віти),

 І купаються в ній ... (діти).

Що там в лісі у ... (травиці)?

Дозрівають там ... (суниці).

З кошиком мандрують ... (діти).

Надійшло жадане ... (літо).

Учні в групах складають тексти, потім зачитують.

Фізкультхвилинка

Вийшли діти у лісок,

Заглянули за дубок.

Побачили зайчика,

Поманили пальчиком.

Зайчик, зайчик, пострибай,

Свої лапки виставляй.

Почав заєць танцювати,

Малих діток забавляти.

Разом з зайчиком скоріше

Потанцюєм веселіше.

IV. Повідомлення теми уроку.

- Звичайно, літо - найулюбленіша дітьми пора року.

- Скоро літні канікули. Вас чекають тисячі цікавих стежечок і захоплюючих пригод, які поведуть вас у подорож-мандрівку. У кожного з вас є мрії і свої плани, як відпочити, провести літо.

- Сьогодні на уроці ви напишете про свої плани або свою мрію і обґрунтуєте свої думки.

V. Робота над написанням твору.

1. Попрацюйте в парах.

- Розкажіть, де ви хочете побувати влітку; з ким ви хочете поїхати чи піти; чому саме туди.

2. Назвіть опорні слова до свого твору.

Дієслова: поїхати, побачити, покататися.

Прикметники з іменниками: синє море, веселі дельфіни, смачні суниці.

3. Напишіть план свого твору.

План

1. Де я хочу побувати.

2. З ким я поїду.

3. Що хочу побачити (зробити).

4. Чому я хочу там побувати (це зробити).

4. Складіть розповідь за планом. (2-3 учні розповідають.)

5. Самостійне записування твору учнями.

Деяким учням вчитель може дати орієнтовний план на картці.

6. Зачитування творів учнями (2 — 3 учня).

VI. Підсумок уроку.

- Сьогодні ви навчилися розказувати про свої мрії і плани на літо, обґрунтовувати їх.

- Бажаю, щоб ваші мрії та плани здійснилися.

- Послухайте вірш А. Костецького «Літо настає».

Літо настає

Знов - літо,

знову птах вітає

в піснях

щоранку

сонця схід.

Кульбаби

очі золотаві

наївно дивляться

у світ.

Солодке сонце

гріє крила

сорочим дітям

замість мам.

Цвітуть веснянки

жовтих лілій

по всіх ставках -

і тут, і там.

А між суниць,

ледь-ледь приспілих,

сюркоче

коник у траві,

неначе

з бузини сопілку

йому

веселий хтось зробив.

(А. Костецький)

V. Домашнє завдання.

Намалюйте вдома літо як живу істоту, яким ви собі його уявили за змістом вірша.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 8859 | Рейтинг: 5.0/1
Цінність життя і здоров'я людини. Повага до себе та інших людей. Особливо...
Після уроків. Висловлення істинні і хибні
Ми вивчаємо клавіатуру
Зима. Рослини взимку. Охорона здоров'я зимової пори
А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме». Підсумок теми
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]