Білочка. Складання тексту-опису

Урок 14

Білочка

Складання тексту-опису

Мета: вчити складати тексти-описи, використовувати в писемній мові епітети, порівняння, щоб влучно і точно описувати тварин; розвивати логічне мислення, збагачувати лексичний запас; викликати захоплення природою, тваринами.

Матеріали: робочий зошит, малюнки тварин - їжачка, оленятка, білочки.

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів.

1. Робота в групах. Складання опису їжачка.

Опишіть їжачка за малюнком і опорними словами (усно). Розкажіть іншим групам.

Опорні слова: тварина, невеличка, тільце, колюча, шубка, голки, носик, як п'ятачок, оченятка, круглі, намистинки, ніжки, маленькі.

2. Зачитування вчителем текстів.

- Визначте типи текстів.

Новонароджене оленятко трохи похитувалось на тоненьких струнких ніжках. Його червона, ще трохи скуйовджена шубка була всіяна чистими білими цяточками; по-дитячому бездумне обличчя мало сонний вираз.

Тип тексту - опис, бо відповідає на запитання - яке?.

Олень був велично прекрасний. Він гордо ніс свою голову, на якій високо здіймалися пишні роги, прикрашені чорними і брунатними перлами та розлогими мерехтливими відростками.

Тип тексту - опис, бо відповідає на запитання - який?.

- Назвіть слова, які допомогли вам уявити цих тварин.

III. Визначення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Який тип тексту про їжачка ви склали?

- Для чого треба вміти складати опис?

- Сьогодні ви самостійно складете текст-опис «Білочка».

IV. Основна частина уроку. Складання тексту-опису «Білочка».

1. Робота в зошитах. Визначте тип тексту.

Білочка

Хвіст трубою, спритні ніжки

Плиг із гілки на сучок.

Носить білочка горішки

В золотий свій сундучок.

В неї очі, мов горішки,

Кожушинка хутряна,

Гострі вушка, наче ріжки,

У дуплі живе вона.

(Г. Бойко)

Тип тексту - розповідь з елементами опису, бо відповідає на запитання що робить білочка? яка вона?.

- Підкресліть слова, які допомогли вам уявити білочку.

Фізкультхвилинка

Лапки в боки, вгору вушки -   Кожен ранок на галяві

скачуть білочки-подружки.   спритно роблять вільні вправи...

Раз, два, три, чотири, п'ять -   Раз, два, три, чотири, п'ять -

по гілках вони летять.    Люблять білочки стрибать!

3. Робота в парах. Складіть за опорними словами і малюнком опис білочки.

Опорні слова: лісовий, звірок, невеличкий, шубка, пухнаста, руденька, хвіст, догори, пухнастий, оченята, горішки, вуха, кісточки, стрибає, прудка.

4. Розповідь - усне висловлювання «Білочка» (2-3 учні).

5. Самостійна робота учнів у зошиті. Запис тексту-опису «Білочка».

6. Перевірка написаного і зачитування тексту-опису. (2 — 3 учні читають тексти-описи, потім вчитель пропонує проаналізувати прослухані тексти.)

IV. Підсумок уроку.

- Які типи тексту ви знаєте?

- Назвіть особливості тексту-опису.

- Яка частина мови використовується в описі найчастіше? Чому?

- Які прикметники ви використали в своїх текстах? Які порівняння?

V. Домашнє завдання.

Вчитель пропонує учням придумати домашнє завдання, пов'язане з їх уроком.

Категорія: Розвиток зв’язного мовлення | Додав: SYLER (10.05.2014)
Переглядів: 4829 | Рейтинг: 0.0/0
Робота з природним матеріалом. Сувеніри із насіння ясена, клена
Як ставитися до інших, щоб тебе поважали
Тема. Казки народів світу. Урок позакласного читання
Школа ввічливості. Гостини
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 19
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]