Алгоритми з розгалуженнями. Програма «Виконавець Восьминіжка»

Тема. Алгоритми з розгалуженнями. Програма «Виконавець Восьминіжка»

Мета. Сформувати вміння працювати з блок-схемами розгалуження та складати алгоритми з розгалуженням. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, пам'ять, уяву. Виховувати інформаційну культуру молодших школярів.

Хід уроку

І. Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки.

1. Повторення правил поводження з комп’ютером.

Гра «Так чи ні».

Чи можна включати комп’ютер без дозволу вчителя?

Чи можна торкатися до тильної сторони клавіатури?

Чи дозволяється пальцем торкатися монітора?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація знань.

Що таке розгалуження?

Як записують розгалуження у блок-схемах?

Наведіть приклад алгоритму з розгалуженням.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Пояснення нового матеріалу.

Робота з підручником. (ст. 26-27)

2. Практична робота

Виконання завдань №2,3 робочого зошита

3. Фізкультхвилинка.

Ось ведмедиця іде,

Ведмежат купать веде.

«Раз, два» - нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

«Три, чотири» - походили,

Лапки у воді помили.

Похитали головою

Ще й притупнули ногою.

На «п’ять»- усі дружно встали

І назад помандрували.

V. Робота з комп’ютером.

Робота з програмою «Восьминіжка».

Плаваючи серед коралових лабіринтів, легко заблукати. Одного разу Восьминіжка потра­пила у тупик і розгубилася: з трьох сторін її оточували пере­шкоди.

Завдання. Склади алгоритм для Восьминіжки, виконавши який Восьминіжка визна­чить, в якому напрямі не­має перешкоди, і зробить крок у ньому напрямі.

Релаксація.

Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, а потім в інший. Повторити двічі.

VI. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст27)

VІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

- Що таке розгалуження?

- Чим відрізняються алгоритми з розгалуженням від лінійних?

VІІІ. Домашнє завдання.

Підручник с. 26-27.

Робочий зошит. Урок 12(№1,4)



Джерело: noindex
Категорія: Інформатика (Сходинки до інформатики) | Додав: SYLER (07.02.2015)
Переглядів: 2113 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»
П. Тичина «Де не глянь — колоски». Т. Коломієць «Хліб»
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
Створення макета предмета для казкового персонажа
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]