Материки землі

УРОК 8

Tема: Материки землі

Мета: продовжувати формувати уявлення про види географічних карт; ознайомити з поняттям материк; удосконалювати уміння користуватися картою півкуль; виховувати допитливість.

Обладнання: фізична карта півкуль, глобус.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Індивідуальне (усне) опитування.

— Що називається глобусом? Як зображують на глобусі поверхню Землі?

— Що таке географічна карта?

— Який напрям вказують меридіани? Який — паралелі?

— Що називають масштабом? Який масштаб ви запам’ятали?

— Як називається найдовша паралель? Покажіть на карті.

2. Індивідуальне опитування за тестами.

Тести

1) Як називається карта, на якій зеленим кольором позначені рівнини, жовтим — височини, синім — моря?

а) Географічна;

б) фізична;

в) контурна.

2) Уявіть карту і визначте, в якій стороні знаходиться схід.

а) Праворуч;

б) угорі;

в) ліворуч;

г) унизу.

3) Що позначають на карті точкою?

а) Гори;

б) річки;

в) населенні пункти;

г) озера і моря.

4) Яким кольором на карті позначають найвищі гори?

а) Темно-коричневим;

б) коричневим;

в) червоним;

г) темно-синім.

5) Що позначають на карті синім кольором?

а) Гори;

6) низовини; в) водойми.

б) Що таке карта?

а) Зображення зеленої поверхні в кольорі;

б) зображення земної поверхні за допомогою умовних знаків;

в) зменшене в багато разів зображення на площині всієї поверхні Земля або її частини за допомогою масштабу та умовних позначок. Оцінювання відповідей учнів та тестових завдань.

II. Актуалізація опорних знань

— Що ми зображуємо на глобусі і карті?

— За допомогою яких кольорів ми це робимо?

— Якого кольору на карті більше? Якого — менше?

III. Повідомлення теми та мети уроку

— На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з поняттям материк, з тим, які материки є на Землі і скільки їх, чим вони відрізняються один від одного.

IV. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу

1. Самостійна робота з підручником.

Опрацювати перший абзац статті «Материки Землі» (С. 95).

2. Дати відповіді на запитання.

— Що називають материком?

— Скільки материків є на Землі?

— Назвіть материки Землі.

— Пригадайте правила роботи з картою.

Один учень показує материки, а інші — називають їх.

3. Розповідь учителя про материки (з використанням карт і наочності) Євразію та Африку.

Фізкультхвилинка Зорова зарядка (7—10 разів).

1) Заплющте очі і, наскільки зможете, розслабте їх.

2) Подивіться якомога вище, а потім — якомога нижче, не рухаючи головою. Проведіть очима уявну вертикальну, а після того — й горизонтальну лінію.

3) Рухайте очима по колу. Спочатку — за рухом Сонця, потім — проти.

4. Самостійна робота учнів за чотирма варіантами за підручником. Підготувати розповіді про материки.

1 варіант — Північна Америка;

2 варіант — Південна Америка;

3 варіант — Австралія;

4 варіант — Антарктида.

Розповіді учнів про ці материки.

5. Робота в зошиті із друкованою основою.

— На С. 25 під контурами материків підписати назви.

— Проти слова материк записати його визначення.

6. Проблемне запитання.

— Що ж спільного і відмінного між материками? (Спільне: материки — це окремі великі ділянки суші, що омиваються водою; різняться материки розмірами, конфігурацією, формами земної поверхні та їх співвідношенням, природою.)

7. Робота в зошитах (С. 27—33).

Виписати назви рослин і тварин, які є на певному материку (за бажанням).

V. Узагальнення та систематизація знань учнів

— То які материки ви запам’ятали?

— Який материк є найбільшим за площею, а який — найменшим?

— Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Про що ви хотіли б дізнатися більше?

VI. Домашнє завдання

Прочитати статтю в підручнику. В робочий зошит виписати назви тварин і рослин будь-яких двох материків (за вибором).



Джерело: noindex
Категорія: Природознавство / Я і Україна | Додав: SYLER (29.11.2014)
Переглядів: 1989 | Рейтинг: 0.0/0
Створення пейзажу. Послідовність дій під час створення пейзажу. Ескіз виробу....
Що потрібно знати про природу
У царстві тварин
Весняні свята. Мамин день
Що може комп’ютер
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]