Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні

Тема: Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні

Мета: пояснити учням прийоми множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні; формувати обчислювальні навички та вміння розв’язувати складені задачі з дробами.

Обладнання: картки для виконання тесту, картки для усних обчислень.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Усна лічба за картками

2. Завдання для опитування

— До якої частини мови належать дроби?

— Як називається число над лінією дробу?

— Як називається число під лінією дробу?

— Обчислити зручним способом.

8 • 7 • 5, 2 • 4 • 25 • 5, 15 • 7 • 4, 5 • 9 • 2 • 6.

3. Виконання тестового завдання

1)Яка частина фігури заштрихована?

а) |; б) 1; в) £; г) 1.

2) Яка нерівність правильна?

а) 4 < 1;

б) 1 < |;

в)11 > -—;

г4 І >і

3) -5- від числа 60 дорівнює:

а5) 48;

б) 12;

в) 15;

г) 3. 1

4) Щоб знайти -7- від суми числа 840 і 60, треба:

а) 840 : 6;6

б) (840 + 60) • 6;

в) (840 + 60) : 6;

г) 840 + 60 : 6.

5) На заводі працюють 600 робітників, з них -5 токарі. Щоб знайти, скільки на заводі працює токарів, треба:

а) 600 : 5 • 3;

б) 600 • 5 • 3;

в) 600 : 3 • 5;

г) 600 : 5 : 3.

6) Якщо за день туристи пройшли 24 км, що становить у маршруту, то весь шлях буде дорівнювати:

а) 27 км;

б) 72 км;

в) 80 км;

г) 21 км.

II. Множення круглих багатоцифрових чисел на розрядні

1. Усне виконання вправи № 701

2. Пояснення вчителя на прикладі 3 200   20 (у поясненні вчитель спирається на переставний і сполучний закони множення). Робота за вправою № 702

3. Первинне закріплення. Вправа № 703 (перші два стовпчики — з коментуванням, решту — самостійно)

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Самостійне розв’язання задачі № 704

2. Розв’язання задачі № 705 за рівнями

• високий і достатній рівень знань — самостійно;

• решта — після виконання короткого запису.

3. Задача № 707

• Високий рівень знань — самостійно;

• достатній рівень знань — після виконання короткого запису задачі;

• решта — після складання плану розв’язання задачі.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 708, 709.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (21.05.2015)
Переглядів: 1202 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка» В. Нестайко «Руденький»
Продовження екскурсії
Робота з природним матеріалом. Аплікація із рослинних форм. Сюжетна аплікація...
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
І. Франко «Лисичка і Журавель». Прислів'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]