Нумерація шести цифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки

Тема: Нумерація шести цифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки

Мета: ознайомити з нумерацією чисел за межами 100 000; повторити письмове ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки-пазли для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця умови задачі.

ХІД УРОКУ

Ляльковий театр — 74 кв.

Цирк — -6

Чому?

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Записати розв’язання задачі № 192 виразом.

• Розв’язання задачі № 184 записати по діях.

2. Гра «Склади пазли»

Стрілкою слід поєднати частини прикладів.

= 720

100 = 700

= 48

9003

25X

560 - 40

= 300

5 = 75

= 520

712 + 8

800 -

24X 2

348 + 12

44

 

16X 4

 = 360

 = 4

 = 64

3.Завдання для опитування

• Знайти сторону рівностороннього трикутника, якщо його периметр складає 15 см.

• Виконати дії: 15 000 + 5 000, 11 000 • 4, 4 200 : 2.

• Розв’язати задачу.

В одній школі 125 учнів першого класу, учнів другого класу — на 165 більше, а учні третього класу становили п’яту частину від учнів другого класу. Скільки учнів третього класу вчилось у школі?

Змінити питання задачі так, щоб останньою дією була дія додавання.

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

Порівняти числа: 305 і 350, 10 001 і 1 002, 9 999 і 10 000.

2. Пояснення матеріалу за вправою № 194

— Прочитати числа: 85 472, 40 210, 35 020, 90 909.

— Додайте до числа 99 999 одиницю. Яке число вийде? (100 000) Це число — шестицифрове. У нумераційній таблиці це число записується так:

Сотні Десятки Одиниці Сотні Десятки Одиниці

тисячтисячтисяч

100000

— Це найменше шестицифрове число. А яке буде найбільше шестицифрове число? (999 999)

Робота за таблицею вправи № 198.

3. Первинне закріплення. Вправа № 199

4. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Письмове ділення на одноцифрове число. Вправа № 200. Розв’язання прикладів з коментуванням

2. Робота над задачею № 201

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

№ 202, 203.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (25.04.2015)
Переглядів: 1460 | Рейтинг: 0.0/0
У царстві букв і звуків
Зима щедра святами. Старий рік минає, новий наступає
Аплікація з паперу «Прикрась ялинку»
Згинання і складання паперу. Виготовлення іграшок із паперу. Метелик
Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу. Пос...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]