Аналіз контрольного диктанту. Вправляння у встановленні зв'язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні

Тема: Аналіз контрольного диктанту. Вправляння у встановленні зв'язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні. (Вправи 224 — 226.)

Мета: Зробити аналіз контрольного диктанту. Закріпити вміння встановлювати зв'язки слів у реченні. Спостерігати за вживанням числівників. Розвивати інтерес до вивчення української мови.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.

II. Аналіз контрольного диктанту.

III. Повторення вивченого матеріалу.

1. Фронтальне опитування.

— З чого складається наше мовлення? (З речень.)

— Які бувають речення за метою висловлювання? (Розповідні, питальні, спонукальні.)

— Яким може бути кожен тип речення за інтонацією? (Окличним, або неокличним.)

2. Творчі завдання (усно).

Побудуйте питальні речення за змістом розповідного.

1. Пухнастий сніг покрив дороги, дерева.

2. Я люблю своє місто.

3. Високо в небі летять журавлі.

Перебудуйте розповідні речення у спонукальні.

1. Необхідно берегти книги, бо це — джерело знань.

2. Не можна переходити дорогу у недозволеному місці.

3. Треба дбайливо ставитися до батьків і старших людей.

3. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 223.)

— Прочитайте утворені словосполучення.

— Складіть з одним із словосполучень три типи речень (розповідне, питальне, спонукальне).

— Який тип речень найлегше складати?

— Який тип речень використовують батьки, коли просять вас щось зробити?

IV. Вправи на встановлення зв'язків слів у реченнях.

1. Списування із завданням. (За вправою 224.)

а) Читання тексту вправи, словникова робота.

б) Бесіда про роль людини у збереженні рідної природи.

в) Встановлення зв'язку між словами у першому реченні.

Діти (що роблять?) люблять; діти (чиї?) наші; люблять (що?) природу; природу (яку?) рідну.

— Як можна назвати слова примножують і множення! (Спорідненими.)

2. Каліграфічна хвилинка.

І І І ін із лі іж іж

Сиплеться іній з беріз в пору чудову ранкову. Хтось на верхів я заліз і ніжну скидає обнову.

(Ю. Збанацький)

— Прочитайте перше речення. До якого типу речення воно належить? ( Розповідне.)

— Усно встановіть зв'язок між словами у цьому реченні.

Фізкультхвилинка.

3. Вибіркове списування з творчим завданням. (Вправа 225.)

а) Читання тексту, словникова робота, розпізнавання числівників у тексті.

б) Вибіркове списування кількісних числівників з творенням від них порядкових числівників.

одну — перший, дві — другий, три — третій, десять — десятий, одинадцять — одинадцятий

в) Розвиток зв'язного мовлення.

— Поясніть походження вжитих у тексті назв грибів. Маслюки, підберезники, опеньки, підосичники.

V. Підсумок уроку.

1. — Впізнайте в усмішці, які типи речень вжито.

Дивно

— Васильку, негарно показувати пальцем. (Розповідне.)

— А чого ж тоді цей палець вказівний? (Питальне.)

— Перебудуйте розповідне речення у спонукальне. (Васильку, не показуй пальцем.)

2. — Впізнайте в усмішці числівники. Назвіть їх.

Хитра четвірка

— Тату, сьогодні я отримав четвірку!

— Чудово, з якого предмета?

— З усіх чотирьох.

V. Домашнє завдання. Вправа 226.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (19.09.2015)
Переглядів: 2513 | Рейтинг: 0.0/0
Місця підвищеної небезпеки у школі
Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови»
Листяні та хвойні рослини
Із папером, і з картоном працювати ми майстри!
Різноманітність дитячих ігор. Значення гри у житті дитини
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]