Комплексні вправи та аналіз текстів, добір до них заголовків. Спостереження за роллю префіксів у словах. (Вправи 209 - 212.)

Тема: Комплексні вправи та аналіз текстів, добір до них заголовків. Спостереження за роллю префіксів у словах. (Вправи 209 - 212.)

Мета: Закріплювати вміння аналізувати тексти і добирати до них заголовки. Спостерігати за роллю префіксів у словах. Вдосконалювати навички письма під диктовку.

Обладнання: Тлумачний словник, таблиця «Почуття».

ХІД УРОКУ

I. Організація класу до уроку.

II. Перевірка домашнього завдання. (Вправа 208.)

— Прочитайте слова, записані в алфавітному порядку.

— Прочитайте записані вами речення. Які слова ви використали?

— Якою може бути тема вашого тексту?

— Які нові словникові слова ви вивчили? До якої частини мови вони належать? Доведіть.

III. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Вибіркове списування з граматичним завданням. (За вправою 209.)

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів.

— Яка головна думка цього тексту? (Завзята робота приносить користь і радість.)

б) Вибіркове списування з граматичним завданням.

— Випишіть виділені слова. Позначте префікс.

в) Звуковий аналіз слова засяяла.

2. Робота над текстом. (За вправою 210.)

а) Читання тексту, словникова робота.

Тин — огорожа, сплетена з лози, тонкого гілля.

— Підберіть заголовок до тексту.

— Які почуття викликає цей текст?

б) Списування тексту із заголовком.

в) Робота над словом.

— До виділених слів доберіть і запишіть споріднені з іншими префіксами. Префікси позначте.

Одрізала — відрізок, підріз, зарізаний, перерізано.

3. Каліграфічна хвилинка (підручник, с. 107).

Вийшла червона хустина.

Фізкультхвилинка.

4. Коментоване вибіркове списування. (За вправою 211.)

а) Читання тексту, з'ясування значень невідомих слів.

— Який це тип тексту? (Опис.)

— Які почуття викликає цей текст?

— Яку пору року і яку частину доби тут описано? (Схід сонця влітку.)

— Підберіть заголовок до цього тексту.

б) Списування слів з префіксами.

5. Тренувальний диктант.

Квітень

Ожили річки і розлилися широкими морями. Розкинулось небо яскравою блакиттю. Оживає торішня зелень трав.

На клені з'явилися пучечки зелених квітів. Бджоли впізнали їх і гудуть серед віття. Зацвіли верба, береза, в'яз. Скоро білими квітами вкриються сади.

IV. Домашнє завдання з інструктажем.

Вправа 212.

Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (17.09.2015)
Переглядів: 1412 | Рейтинг: 0.0/0
Чеська народна казка «Собака, коти та миші». Творчий переказ за кадром фільму
Ліплення з пластиліну. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування д...
Тварини весною. Зустрічаємо птахів
У школі детективів
Об’ємні вироби з природного матеріалу. Виготовлення із природних форм фігурок...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]