Правопис закінчень іменників жіночого роду на -а, -я в орудному відмінку

Тема: Правопис закінчень іменників жіночого роду на -а, -я в орудному відмінку

Мета: ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду на -а, -я, вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило; розвивати мовні вміння; виховувати увагу до мовленого слова.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 147

2. Робота з таблицею

Відновити на дошці таблицю, складену на попередньому уроці.

— Розкажіть про закінчення іменників у родовому відмінку однини.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Утворіть словосполучення. Визначте відмінок іменників. Думати над (задача)

Стояти під (верба)

Жити з (надія)

— Чому в одному відмінку у нас вийшли різні закінчення?

III. Оголошення теми і мети уроку

— З іменниками якого роду ми сьогодні працюємо?

— З формою якого відмінка ми сьогодні працюємо?

— А яку проблему будемо розв’язувати?

— Сформулюйте тему уроку.

— Прочитайте тему уроку в підручнику на С. 75.

Доцільно записати тему на дошці у вигляді схеми:

Іменники жіночого роду на -а, -я

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Пошуково-аналітична робота

Учні самостійно опрацьовують вправу 148. Потім можна запропонувати підбити підсумки у вигляді ток-шоу.

Вибрати із числа учнів класу 2-5 експертів. Запропонувати кожному з них висловити свою думку щодо розв’язання проблеми протягом 1-2 хвилин. Після відповідей експертів учасники можуть поставити їм запитання й висловити свою позицію.

2. Робота з таблицею

Як підсумок роботи — заповнення пропусків у таблиці.

Іменники жіночого роду на -а, -я

Якщо учні утруднюються зробити висновок стосовно закінчення -єю, то слід запропонувати їм познайомитись із правилом на С. 74, а потім заповнити пропуск у таблиці.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Диференційоване завдання

Учні з високою швидкістю письма виконують вправу 149 (1, 2). Учні з недостатньою підготовкою виконують вправу 151 (1, 2). Завдання 149 (3,4) та 151 (3) опрацювати колективно.

2. Самостійна робота (за вправою 150)

Завдання 150 (2) опрацювати колективно.

3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VI. Підсумок уроку

1. Експрес-опитування

— За хвилину продумайте запитання за матеріалом уроку, які ви поставили б своїм товаришам.

— Постав своє питання будь-якому учневі в класі.

2. Гра «Я — тобі, ти — мені»

— Поставте в орудному відмінку:

Груша хата Галя

Лілія тварина задача

VII. Домашнє завдання С. 74, правило; вправа 152.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (23.06.2015)
Переглядів: 1143 | Рейтинг: 0.0/0
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Ліплення з пластиліну звірят
Білоруська народна казка «Легкий хліб»
Право дитини на здоров'я. Як звертатися за порадою та по допомогу у разі ...
Народні традиції і здоров'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]