Розрізнення відмінків іменників жіночого роду

Тема: Розрізнення відмінків іменників жіночого роду

Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки іменників жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення називного і знахідного, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду; розвивати мовні вміння, почуття слова; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історії.

Обладнання: тлумачні словники, карта України, малюнок герба, прапора.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання (за вправою 118)

— Чому в однакових відмінках різні іменники мають різні питання?

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

1. Самостійна робота із вправою 119

— Розкажіть про закінчення іменників у різних відмінках.

2. Гра «Пошук»

За вправою 120 (1) — колективно усно; 120 (2) — самостійно.

Додаткове завдання

— Виберіть іменники тільки жіночого роду.

III. Оголошення теми і мети уроку

— Спробуйте визначити тему уроку, спираючись на матеріал вправи 120.

— Розкажіть, що ми будемо робити.

— А чого нам треба буде навчитися?

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна робота із підручником Вправу 121 опрацювати колективно.

— Як ми визначали відмінки іменників?

— Звірте наші дії з правилом на сторінці 62.

— Що ми робили правильно?

— А що нового підказало нам правило?

2. Робота за варіантами I варіант — вправа 122; II варіант — вправа 123 — визначати відмінки виділених іменників.

3. Робота зі словниковим словом

— Що спільного у цих текстах?

— Що ви можете розповісти про наших предків-козаків?

— Що було головною справою їхнього життя? (Боротьба за незалежність держави)

— А що таке держава? Знайдіть відповідь у тлумачному словнику.

— Як називається наша держава?

— Які символи державності ви знаєте?

— Розкажіть про прапор (герб, гімн) нашої держави.

— Зверніть увагу на написання слова держава. Що можете розповісти?

— Внесіть слово до словничка, підкресліть орфограму.

— Запишіть це слово у давальному і місцевому відмінках. Що ви помітили? Як розрізнити ці відмінки?

V. Закріплення та систематизація знань

1. Списування з граматичним завданням. Вправа 124

2. Розвиток монологічного мовлення Запропонувати учням на вибір:

• скласти усний переказ за текстом вправи 124 і малюнком;

• скласти усний твір за вправою 121.

— У чому різниця між переказом і твором? (Вислухати декілька учнів.)

VI. Підсумок уроку

 1.Самостійна творча робота. Вправа 125

— З якими іменниками ми сьогодні працювали?

— Що про них дізналися?

— А що навчились робити? (Визначати відмінки іменників жіночого роду на -а, -я). Саме це й потрібно вам буде зробити вдома у вправі 126.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

Вправа 126; повторити словникові слова.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (20.06.2015)
Переглядів: 1449 | Рейтинг: 0.0/0
Дерева, кущі, трав'янисті рослини
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Де ти живеш. Що дає місто — селу, село — місту
Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Аплікація з паперу «курчатко»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]