Особливості відмінювання іменників різного роду в однині

Тема: Особливості відмінювання іменників різного роду в однині

Мета: закріплювати знання про відмінювання іменників, продемонструвати відмінності у відмінюванні іменників різних родів, вчити визначати відмінок іменників, ставити іменники у початкову форму; розвивати мовленнєві вміння дітей; виховувати уважність, старанність, акуратність у записах.

Обладнання: картки індивідуального опитування.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 113 Індивідуальне опитування.

 2.Картки індивідуального опитування

Картки 1

Випиши словосполучення, в яких виділені слова мають переносне значення.

Теплий (молоко, вечір, зустріч). Крутий (берег, характер, спуск). Птах (сталевий, водоплавний, великий). Крик (дитина, мода, птах). Сховати (книга, усмішка, думка).

Картка 2

Провідміняй іменники: сніг, сонце.

Картка 3

Провідміняй іменники: трава, сіль.

Роботу з картками 2 і 3 провести на дошці.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Перевірте, чи правильно записані відмінки, питання до них і форми іменників.

— Чим відрізняються форми іменника і спільнокореневі слова?

— Назвіть закінчення іменників у різних відмінках.

— Чому в одних і тих самих відмінках іменники мають різні закінчення?

III. Оголошення теми і мети уроку

— Сьогодні ми якраз і поговоримо про відмінності у відмінюванні іменників, з’ясуємо, з чим це пов’язано.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Проблемне питання. Пошукова робота

— Так чому ж іменники в однакових відмінках мають різні закінчення? З чим це пов’язано?

— Давайте проаналізуємо таблиці у вправі 115 і спробуємо знайти відповідь на ці питання.

Колективна усна робота із вправою 115.

Як висновок — ознайомлення із правилами на С. 59.

2. Робота в парах

За вправою 116 (1) — колективно; 116 (2) — самостійно.

Перевірка — фронтально.

V. Закріплення та систематизація знань

1. Самостійна робота (за вправою 117)

Доцільно речення скласти колективно, а відмінки визначити самостійно.

2. Робота за варіантами

Вправу 114 виконати за варіантами: I варіант — перший абзац; II варіант — другий абзац; III варіант — третій абзац; IV варіант — четвертий абзац.

Вчитель призначає консультантів для кожного варіанта із числа учнів, які першими правильно виконали завдання.

— Кому вдалося виконати завдання без помилок?

— Поміркуйте, над чим треба попрацювати тим, в кого у роботі були помилки.

 2.Робота із словниковими словами

— Яка пора року описана в тексті?

— Замініть одним словом: подія, яка сталася протягом осені (зими, весни, літа).

— Зверніть увагу на слова, записані на С. 56. Як ви думаєте, чому їх треба внести до словничка?

— Занесіть слова у словничок, підкресливши орфограму.

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

— Що ми сьогодні вчилися робити?

— А для чого нам це потрібно?

— Розкажіть, про що ви сьогодні дізналися.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

VII. Домашнє завдання

С. 59, правило; вправа 118; повторити словникові слова.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (20.06.2015)
Переглядів: 1593 | Рейтинг: 0.0/0
Робота з папером. Іграшки зі смужок. Котик
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 24
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
«Бременські музиканти» (німецька народна казка). Продовження
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]