Будова тексту

Тема: Будова тексту

Мета: актуалізувати й розширити знання дітей з теми, удосконалювати вміння визначати частини тексту, вчити будувати текст за даними частинами й власними доповненнями; розвивати мовлення учнів, мислення, уважність, спостережливість; виховувати дбайливе, бережливе ставлення до природи, вміння вести телефонну розмову.

Обладнання: малюнок ластівки біля гнізда, картки із словниковими словами, малюнок телеграми.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Робота із вправою 46

2. Фронтальне опитування

— Що таке текст?

— Які типи текстів вам відомі?

— Розкажіть все, що ви знаєте про текст-розповідь (опис, міркування).

— Які особливості будови тексту-міркування?

3. Коментар до домашнього завдання (вправа 50)

II. Актуалізація і мотивація навчання

— Зберіть слова.

к

час

ти

За

ців

Чи знайомі вам ці слова?

А де ви їх зустрічали?

Розташуйте їх у потрібному порядку.

— Спрогнозуйте тему і мету нашого уроку. (Відповіді дітей) Правильно. Крім того, ми будемо вчитися складати текст за даними зачином і кінцівкою.

III. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Колективна пошукова діяльність

1) Самостійне ознайомлення з текстом вправи 47.

— Подивіться, яка гарна пташка і як цікаво вона будує своє житло.

— Які почуття вас охопили?

— Чому?

— Чого навчає нас цей текст?

2) Колективне виконання завдання 47 (2, 3).

2. Розвиток зв’язного мовлення

— Складіть стислий переказ тільки основної частини.

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Диференційоване завдання

Сильні учні самостійно виконують вправу 49.

Учні з недостатньою підготовкою готують колективно вправу 48.

2. Фронтальне опитування й робота з таблицею

— З яких частин складається текст?

— Як ви вважаєте, яке завдання виконує зачин (кінцівка, основна частина) у тексті?

— Спробуйте відновити таблицю, заповнивши пропуски.

Текст

Зачин Основна частина Кінцівка

(називає тему тексту)(розповідає про(підводить до вис¬

1перебіг подій, новку, логічно

 Де? Коли? Хто? Що? розкриває головну завершує текст)

думку)Що з того?

Що відбулося?

 3.Робота зі словниковими словами

— Знайдіть кінцівку тексту у вправі 50.

— Який висновок ви для себе зробили?

— Яким видом зв’язку користувалися дівчата?

— А які види зв’язку ви ще знаєте?

— А чи отримували ви коли-небудь телеграму? Розкажіть про це.

— Зверніть увагу на слово у рамці на С. 25. Що ви про нього скажете?

— Запишіть слова у зошит, підкресліть орфограми. Розкажіть про них.

— Зверніть увагу на транскрипцію слів (на дошці):

[теилеиграма] [теилеифон]

— Давайте потренуємось у правильній вимові слів.

— А що ви можете сказати про написання слів? Прочитайте їх орфографічно.

— Внесіть їх до свого словничка.

V. Підсумок уроку

Гра «Знавці»

I варіант — складіть і запишіть речення із словом «телефон» таким чином, щоб воно було зачином тексту. Обґрунтуйте свою точку зору; II варіант — складіть і запишіть речення із словом «телеграма» таким чином, щоб воно могло бути введене в кінець тексту.

— Про яку частину тексту ми не згадали?

VI. Домашнє завдання

— А в якій вправі сьогодні нам зустрічалося слово телефон?

— Нагадую вам, що ця вправа є вашим домашнім завданням.

— Розкажіть, що ви будете робити вдома.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (13.06.2015)
Переглядів: 1927 | Рейтинг: 0.0/0
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...
Закріплення навичок роботи з мишею
Продовження екскурсії
П. Тичина «Де не глянь — колоски». Т. Коломієць «Хліб»
Коли щось робиш, думай про наслідки. Болгарська народна казка «Виноград і змі...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]