Роль слів у побудові тексту

Тема: Роль слів у побудові тексту

Мета: актуалізувати знання дітей про опорні слова у тексті, вчити використовувати синоніми для уникнення повторів у тексті; розвивати мовні уміння учнів; виховувати увагу до художнього слова.

Обладнання: картки зі словниковими словами.

ХІД УРОКУ

I. Перевірка домашнього завдання

1. Індивідуальне опитування

Перший і другий учні називають інші вірші на таку саму тему. Третій учень на дошці записує знайдені слова із суфіксом -оньк-. Четвертий учень на дошці утворює слова із суфіксом -оньк-.

сестра

хата

ялина

голова

+ -оньк-

П’ятий учень опрацьовує завдання 5.

2. Робота зі словниковим словом

Вправа на миттєве сприйняття слів.

Вчитель протягом секунди демонструє картку зі словом, учні записують прочитані слова.

Щогодини, восени, щоденно, до побачення, щодня.

— Що цікавого можете сказати про ці слова?

— Поясніть орфограми, з якими ви зустрілися у цих словах.

— А яке слово є новим для вас?

— Поясніть, де в цьому слові «пастка». Внесіть його до свого словничка.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання

— Отримавши завдання скласти текст про осінь, учень записав собі у зошит (вчитель відкриває запис на дошці):

Восени погода стає холоднішою. Восени всі дерева жовті. Восени йдуть дощі. Восени перелітні птахи відлітають у вирій.

— Опишіть ваші враження від тексту. Чому вони такі? (Одразу пропонується провести роботу зі словниковим словом.)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми дізнаємось, як уникати подібних помилок.

IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

1. Робота з підручником Самостійна робота за вправою 27(1, 2).

Обговорення в парах завдання 3.

— Перевірка — фронтальне опитування.

Як підсумок роботи опрацювати правило на С. 15.

2. Гра «Я — тобі, ти — мені»

— Я даю вам слово, а ви мені повертаєте синонім до нього. Азбука ... (абетка, алфавіт);

аргумент ... (доказ, підтвердження, обґрунтування, довід); друг . (товариш, приятель, побратим); огорожа . (паркан, пліт, тин).

V. Закріплення та систематизація знань

1. Колективне виконання вправи 29 (1, 2, 3)

— Що нового ви дізналися з цієї вправи? (Слова в тексті можуть вказувати і на послідовність подій.)

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

3. Розвиток монологічного мовлення (за матеріалом вправи 28, С. 15)

— Поясніть використання виділених слів.

VI. Підсумок уроку Гра «Знавці»

— Виправте текст, з яким ми ознайомилися на початку уроку, спираючись на знання, отримані протягом року.

— Які слова допомагали нам уникнути повторів?

— Зверніть увагу, чи немає в цьому тексті граматичних помилок.

— А я же пишеться слово восени?

VII. Домашнє завдання Опрацювати вправу 30.



Джерело: noindex
Категорія: Рідна мова | Додав: SYLER (11.06.2015)
Переглядів: 1482 | Рейтинг: 0.0/0
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
Уявлення про симетричну форму. Практична робота «Світ комах»
Заготівля і зберігання природного матеріалу.
Графіка як вид образотворчого мистецтва. Виконання аплікації «Рибки» з подаль...
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]