Яка у мене є співуча пір'їнка?

Тема: Яка у мене є співуча пір'їнка?

Мета: розвиток самостійної творчої діяльності учнів на основі розповідей і конкурсу учнівських творів і поезій, малюнків, читання улюблених віршів; виховання інтересу до літературної діяльності на уроках та в позаурочний час; виявлення творчих здібностей школярів.

ХІД УРОКУ

І. Вступне слово вчителя

- У кожної людини є своє покликання, свої обдарування, здібності, свій талант, своя, так звана, співуча пір'їна. Які «співучі пір'їни» є у людей, портрети яких ви бачите на дошці?

Леся Українка - поетеса;

Леонід Глібов - байкар;

Катерина Білокур - художниця;

Андрій Шевченко - футболіст;

Софія Ротару - співачка.

- У мене є своя співуча пір'їна - я працюю за покликанням вчителем і дуже люблю пісню і поезію, навіть можу складати вірші.

Для розчитування пропоную вам свою «спробу пера». Коли прочитаєте, визначте тему цих віршованих рядків.

Ці рядочки поезії я присвятила вам, мої дорогі вихованці!

1. Хоч маленькі ми, та хочемо Все на світі знати

Про Землю, Місяць і про Сонце Й чому їх так звати?

2. Як країна наша зветься,

Місто, де живемо?

Її здавна, як ведеться,

Рідною зовемо.

 3. Її символи величні Будем поважати.

Хоч для нас вони незвичні,

Ми їх будем знати!

4. Прапор нашої країни...

Він - жовто-блакитний.

Для славної України

Це символ привітний.

5. Жовтий колір - то пшениця,

Що стигне на полі,

А блакитний - небо чисте -

Символ миру й волі.

6. Ось тризуб - це герб наш славний В блиску золотому

Це важливий знак державний На тлі голубому.

7. Мудрість, силу і любов Він символізує,

Матір, батька і дитя Ніби він малює.

8. Третій символ наш - це гімн -

Пісня сонцелика

«Ще не вмерла України...»,

Сила в ній велика.

9. Пісня ця зове до волі,

Кличе до свободи

І бажає щастя й долі Нашим всім народам.

10.Тут усе вам розказали Про гімн, герб та прапор,

Символами їх назвали.

Знаєм все ми - правда?

II. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ви намагатиметися виявити свої здібності у таких номінаціях: «Складаю поезію»; «Міс проза»; «Конкурс декламаторів»; «Малюю поезію»; «Казка мовою фарб»; «Складаю казку».

Кожна група повинна обрати собі певну номінацію і упродовж 20 хв підготувати презентацію обраної номінації.

III. Робота над темою уроку

1.Робота в групах.

1 група. «Складаю поезію»

Картка-підказка Закінчити рядки:

На Україні вже... (дорогому),

В моєму краї... (весна),

Така жадана і... (дому),

Що хочеться іти із... (ясна)

В___, де солов'ї... (співучі),

В_____, де квіти... (запашні);

В__, де всі сади... (квітучі).

Спасибі дівчинці-В !

Самостійне складання вірша на довільну тематику.

Слова для довідок: Кобзар, луги, Каневі, на Україну, ліси.

2 група. «Міс Проза»

Скласти оповідання «Моє рідне місто (село)» - 8-10 речень.

3 група. «Конкурс декламаторів»

Виразне читання поезій, які вчили напам'ять протягом року (за вибором).

4 група. «Малюю поезію»

Намалювати ілюстрацію до поезії за вибором з «Читанки» так, щоб клас відгадав, до якого вірша малюнок.

5 група. «Казка мовою фарб»

Розглянути ілюстрації і відгадати, до якої вони казки.

Скласти кросворд «Казка».

К О Л О Б О К

А Л І С АВК Р А Ї НІ ЧУДЕС

З А Є Ц ЬІЇ Ж А К

К О З АД Е Р Е З А

А Л Ь О Н У Ш К А

6 група. «Складаю казку»

За опорними виразами скласти казку «Дивовижний сон».

Опорні слова: обрали депутатом, відповідальний, освіта і наука, парламентські слухання, запропонував, завезти комп'ютери, середній школі, шкільний автобус, окремі класи, мої пропозиції, схвалила Верховна Рада, мама розбудила, розповів сон, щоб сон був у руку, схожий на казку, яка, можливо, колись стане дійсністю.

2. Презентація роботи груп.

3. Робота над твором «Співуча пір'їна», відповіді на питання підручника.

Щ. Підсумок уроку

- Дібрати синоніми до виразу «моя співуча пір'їна». (Моє покликання, мій талант, мої обдарування, мої нахили, мої здібності)

- Як, на вашу думку, можна розвинути свої здібності?

- Що знаходиться в основі досягнення високих результатів? (Наполеглива праця над собою.)

- Що є завершенням будь-якої справи? (Досягнення успіху.)

V. Домашнє завдання

1. Написати твір-розповідь «Моя співуча пір'їна - яка вона?» (1 група).

2. Придумати 5 запитань за темою «Співуча пір'їна» і поставити їх перед своїми ровесниками в класі. (2 група)

3. За бажанням: продемонструвати свою співучу пір'їну: скласти поезію, намалювати малюнок, заспівати пісню (всі учні).



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (13.04.2015)
Переглядів: 4721 | Рейтинг: 3.0/1
Риби
Народні традиції і здоров'я
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів&#...
Техніка виконання розпису пензлем. Виконання візерунків
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]