Тематичне оцінювання

Тема: Тематичне оцінювання

Мета: перевірити рівень знань, умінь і навичок учнів, пов'язаних із темою «Світ у мені і в світі я» («Людина починається з добра», «Пригоди і захоплення твоїх ровесників»); виховувати бажання вчитися.

Тип уроку:  урок-подорож сторінками прочитаних творів.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми уроку і мети уроку

Учитель

Сьогодні у нас незвичайний урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок В країну відому, в країну чудову,

Яка нас чекає й збагачує мову.

Країна цікава, тож парти свої Перетворіть у машини малі.

Всі сядьте рівненько, працюйте уважно,

Потрапить туди щоб нам було не важко.

Учень

Тож, друзі, скоріш Зберемося у путь,

Щоб у скарбницю знань Нам ще раз зазирнуть!

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бесіда.

- Пригадайте, над яким розділом ми працювали кілька уроків. Твори якого жанру увійшли до цього розділу? Назвіть їх.

- Скільки оповідань ми прочитали? А казок? Яких саме?

- Скільки віршів? Що ще увійшло до цього розділу?

III. Подорож сторінками розділу «Людина починається з добра», «Пригоди і захоплення твоїх ровесників»

1. Вікторина «З якого твору ці рядки?».

Дівчинка несла назустріч дідові усмішку. (В. Сухомлинський «Усмішка»)

- Стій, мамочко!- Олег шарпнувся до неї, підвівся на носках і чмокнув у щоку. - Приходь раніше, не запізнюйся! (О. Єфімов «Задачі трапляються різні»)

- В тобі добра не ріки-море... (Д. Чередниченко «Як ти з матір'ю говориш?»)

- Бо це, як хочеш знати, не яблунька, а груша! (Г. Бойко «Консультант»)

І роби невтомно, вміло, хоч мале, та добре діло. (М. Сингаївський «Дощ із краплі починається»)

І почали називати його просто: «Ніхто». (В. Струтинський «Казка про хлопчика Абихто»)

2. Читання віршів із рубрики «Захоплення і мрії твоїх ровесників» (декілька учнів читають вірші з даної теми).

3. Вибіркове читання уривків прочитаних творів.

- Ми з вами - на дорозі біля печери запитань. Якщо ми виконаємо завдання, що міститься у цьому чарівному конверті, то проїдемо повз печеру без перешкод.

Завдання

Знайдіть і прочитайте відповідь на запитання.

1) Як Ната згадує час дружби з Вадьком?

2) Як хлопчики вирішили тренуватися у «невагомості»?

3) Який вигляд мав гість із планети Сатурн?

4) Прочитати запитання, на які діти не могли знайти відповідь.

5) Прочитати опис початку матчу.

6) Як Лумпумчик господарював у Васильковій кімнаті?

4. Читання за особами (друга частина твору «Задачі трапляються різні»).

5. Гра «Поставте запитання».

Діти, працюючи в групах, ставлять одне одному запитання за містом твору, який їм більше сподобався.

IV. Підсумок уроку

Учитель

Збіг урок наш, як коротка мить,

Ще попереду у нас багато кроків:

І цікавих, і важких уроків.

Завдання покличуть у майбутнє, Найскладніше ж завдання - життя. Тож старайтесь вправно все вивчати! Пам'ятайте, учні: скарб - знання.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (09.04.2015)
Переглядів: 1644 | Рейтинг: 0.0/0
Шестиногі сусіди. Добирання заголовка до тексту
Олександр Олесь «Два хлопчики». М. Рильський «Річка». Підсумок із теми
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Елементарне поняття про будову людської фігури, її складових частин. Практичн...
Казка Н. Забіли «Вовк і козенята». Прислів'я
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]