Мої улюблені байки

Тема: Мої улюблені байки

Мета: розширити знання учнів про байку як жанр твору; розвивати читацьку самостійність, навички виразного читання байок та вміння аналізувати і визначати головну думку; виховувати інтерес до літератури, почуття гідності, вміння виправляти не тільки чужі, а й свої помилки.

Обладнання: виставка творів видатних байкарів (Езопа, Л. Глібова, І. Крилова, О. Пчілки, С. Руданського).

Тип уроку:  урок позакласного читання.

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

Всі почули ви дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався,

До уроку готувався.

Тож девіз тепер згадаймо І урок вже починаймо.

Девіз уроку:

Виразно читаємо,

Чітко відповідаємо,

Мову свою рідну Збагачуємо й розвиваємо.

II. Повідомлення теми і завдань уроку

III. Робота над темою уроку

1. Повторення вивченого про байку.

- Що таке байка?

- Чим вона відрізняється від інших жанрів? (Мораллю)

- Яких видатних байкарів ви можете згадати?

2. Ознайомлення з книжковою виставкою.

3. Робота над прислів'ями.

- Прочитайте прислів'я. Які з них, на вашу думку, можуть бути мораллю до прочитаних байок?

Чужому лихові не смійся.

Друг-боягуз гірший за ворога.

Не такий вовк страшний, як його малюють.

Після читання кожного прислів'я учні пригадують назву байки та її автора. За бажанням читають байку напам'ять («Чиж і Голуб» Л. Глібова, «Сто вовків» С. Руданського).

4. Читання та порівняння байок Л. Глібова та І. Крилова.

- Що ви знаєте про Л. Глібова та І. Крилова?

Читання учнями байки Л. Глібова «Вовк та Ягня», вчителем - байки І. Крилова «Волк и Ягненок» (російською).

- Що є спільного у цих байках?

- Яким ви бачите Вовка? Ягня?

- Чи могло Ягня нашкодити Вовкові?

- За що Вовк його сварить?

- Що засуджується в байці?

5. Читання байок Езопа.

- Назвіть найдавнішого байкаря.

- Чим відрізняються його байки від інших? (Вони написані прозою.) Виразне читання байок Езопа 1-2 учнями.

- Що спільного є у байок Езопа із байками інших авторів? (Повчальний характер.)

6. Конкурс на кращого читця байок (різних авторів).

IV. Підсумок уроку



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (26.03.2015)
Переглядів: 1684 | Рейтинг: 0.0/0
У царстві тварин
П. Воронько «Липка». В. Сухомлинський «Покинуте кошеня». Г. Могильницька «Баб...
А. М'ястківський «Казка про яблуню». В. Коломієць «Не лови метелика».
Предметна аплікація із рослинних форм. Зайчик
Запитання до природи. З чого виготовляють папір? Чому малює твій олівець?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]