Звернення до читача. М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш? З чого складається книга? Хто створює книгу?

Тема: Звернення до читача. М. Сингаївський «До школи». Які книги ти читаєш? З чого складається книга? Хто створює книгу?

Мета: створити емоційний настрій від зустрічі з новим підручником; викликати у дітей інтерес до його читання; розширити знання дітей про види книжок, розвивати вміння орієнтуватися у структурі книжки; розкрити складний шлях створення книжки; збагачувати мовлення книгознавчими термінами; розвивати дослідницькі уміння.

Обладнання: таблиці Шульте, книги, зошити, малюнки, записи на дошці, таблиці складів.

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

II. Основна частина

1. Розчитування

1) Таблиця Шульте.

Я печу, печу, печу Діткам всім по калачу.

Зверху маком потрушу,

В піч гарячу посаджу.

1819 13 7з н і ф а

23 16 421 25б и п к с

12 24 9218о х є у ї

320 14 22 11ж л р в м

10 17 615 5д й є т г

2) Таблиці складів.

3) Скоромовка.

Учитель. Ми працювали над таблицями Шульте з цифрами та буквами, заучували напам’ять і навчилися швидко проговорювати

скоромовку. Тоді це все ми робили за допомогою книги. Тож, навчаючись у 4 класі, ми знову звертаємось до книги — основного джерела знань.

2. Робота з підручником «Читанка». Запитання до учнів за «Зверненням до читача» (С. 3).

3. Робота над віршем.

1) Бесіда («Всі дороги ведуть до школи і в самостійне життя...»).

2) Читання виділених слів.

3) Словникова робота.

грон

діб

баг

ця

ров

рець

4) Читання вірша вчителем.

5) Перевірка сприймання.

— Який настрій передано у вірші?

— Які картини виникають у вашій уяві під час читання вірша?

— Чому у вірші повторюються слова школа, книга, сонце?

6) Поясніть значення виразу багрець променіє з дібров.

7) Читання вірша учнями з піднесеним, радісним настроєм.

8) Заучування двох строф вірша напам’ять.

4. Фізкультхвилинка.

5. Бесіда («Які книги ти читаєш?»).

1) Читання учнями уривків із підручника.

2) Визначення назв книг (за малюнками в підручнику).

6. Робота над текстом «З чого складається книга?»

1) Запис у зошиті назв складових будови книги.

2) Демонстрація учителем будови книги.

3) Розгляд книг учнями, повторення назв складових частин книги.

7. Читання статті підручника (С. 9).

8. Заучування Гімну України напам’ять.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

Вивчити напам’ять вірш «До школи», Гімн України, прочитати статті підручника.



Джерело: noindex
Категорія: Читання | Додав: SYLER (20.02.2015)
Переглядів: 1444 | Рейтинг: 0.0/0
«Які чудові нам земля дає плоди...». Складання текстів-описів за малюнком і п...
«Наче вулик, наша школа...». Побудова тексту за питаннями і зразком
Червона книга. Червонокнижні рослини рідного краю
Вступне заняття
Істинні та хибні висловлення. Закріплення навичок роботи з мишею. Розвиток пр...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]