Спілкування в родині, з однокласниками, друзями

УРОК 33

Тема. Спілкування в родині, з однокласниками, друзями

Мета: поглибити уявлення дітей про ввічливу людину; вчити розпізнавати різні вияви поведінки близьких, однокласників, друзів; сприяти усвідомленню дітьми цінності людського спілкування та його важливості в їх житті; вдосконалювати навички культури спілкування; спонукати школярів до виконання правил спілкування з рідними, однокласниками, друзями.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Почуття. Емоції».

ХІД УРОКУ

1. Вступна бесіда

— Для чого людині потрібне спілкування? (Щоб обмінюватися новинами, допомагати одне одному, дружити, підтримувати, підбадьорювати тощо)

— З якою людиною вам приємно спілкуватися? (Ввічливою, доброзичливою, привітною, вдячною, чемною, яка уміє слухати, не перебиває тощо — таку людину називають приємним співрозмовником.)

— Що треба вміти робити, щоб бути приємним співрозмовником? (Уважно слухати, тактовно висловлюватись, чемно просити, не забувати дякувати людям, доброзичливо вітатись і прощатись, обов’язково вибачатися тощо.)

2. Робота за підручником (С. 46-48)

Читання тексту.

— Розкажіть, як слід поводитися під час спілкування з рідними, друзями, однокласниками, знайомими і незнайомими.

— Для чого треба навчися оцінювати свою поведінку і вибачатися, якщо зробив щось нетактовно?

— Які слова доречно вживати?

— З ким треба бути ввічливим?

— Що означає бути ввічливим?

— Які правила ввічливості ви запам’ятали?

— Чому треба говорити чемно, не вживати образливих слів?

— Кому треба допомагати?

— Чому молодшим за тебе і людям похилого віку треба допомагати?

— Чому треба поважати інших людей?

— Чому треба терпляче чекати своєї черги?

— Чому треба пропускати у дверях старших, дівчат, менших?

— Чому треба поступатися місцем у транспорті?

Висновок: якщо ти ввічливий, то своїми вчинками сприяєш збереженню здоров’я свого і батьків.

— Які риси характеру характеризують здорову людину?

— Що відбувається, якщо людина дратується?

— Розгляньте малюнки на с. 46-47.

— Оцініть поведінку школярів. Укладіть відповідні речення. Дайте їм корисні поради.

— Що дуже важливо для класного колективу?

— Чому це сприяє?

— Що означає вислів «уроки проходять творчо»?

— Наведіть приклади ввічливої поведінки героїв кінофільмів, казок чи мультфільмів.

— Часом люди не хочуть, щоб їм допомагали. Як ви вважаєте, чому так трапляється?

— А як ви спілкуєтесь зі своїми друзями?

— Чи відомі вам «секрети» спілкування?

— Як навчитися мистецтва спілкування?

— Як бути гарним другом та запобігати сваркам?

— Чому треба називати друга на ім’я?

— Чому треба бути уважним до тих, хто вас оточує?

— Чому треба уміти уважно слухати іншого?

— Чому треба бути ввічливим?

— Чому треба уміти поставити себе на місце іншого?

— Чому часом між однокласниками виникають суперечки?

— Яка їх причина?

— Що є основою добрих стосунків у класі?

— Чому треба вчитися стримувати свої емоції, ставитися до дрібниць з гумором, не діяти зопалу, обмірковувати наслідки?

— Розгляньте малюнки на с. 48. Хто з дітей не вміє спілкуватися? Дайте їм корисні поради.

3. Фізкультхвилинка

Гра «Гойдалки»

Стати прямо, ноги нарізно, руки на поясі. Гойдатися, піднімаючись на носки й опускаючись на п’яти на рахунок учителя «раз і два» («раз» — на носках, «два» — на п’ятах).

4. Робота в зошиті (С. 58-60)

1)№ 1. Вивчення вірша.

Хто людей всіх поважає,

Той багато друзів має,

Лагідно завжди говорить,

Дома близьких підбадьорить.

Треба й нам не забувати Ввічливі слова казати.

Тож подумай, що робити,

Щоб ти з кожним міг радіти.

(Л. Глоба)

2) № 2. «Дев’ять негідних речей» за В. О. Сухомлинським

1. Нашіптувати, доносити на товариша.

2. Бути легкодушним. Уникати відповідальності за свій вчинок.

3. Байдуже проходити повз чужу біду, горе, відчай, посилаючись на свою слабкість.

4. Використовувати свою силу і фізичну перевагу на зло.

5. Мовчати, коли треба говорити, й говорити, коли треба мовчати. Базікати.

6. Відступати перед небезпекою, щоб зберегти спокій, благополуччя.

7. Добиватися для себе полегшення за рахунок товариша.

8. Не слухати батьків, обманювати їх. Глузувати з калік.

9. Кривдити дівчинку, дівчину, жінку. Не любити й кривдити тварин.

3) № 3. Тест «Так чи ні?»

Комплімент — це:

— Які у тебе красиві очі!

— Які у тебе довгі вуха!

— Ти струнка, як берізка!

— Ти вайлуватий, як ведмідь!

— Ти працьовита, як бджілка!

— Ти впертий, як віслюк!

— Яке у тебе гарне довге волосся!

— Мамо, яка ти добра!

— Я тебе дуже люблю!

4) № 6. Вивчення вірша.

Гриця вибачатись вчили,

А дружити не навчили.

Де із друзями він грає,

Там спокійно не буває.

Дасть комусь по голові Й каже: «Та пробач мені!»

Чи дівчат обсипле брудом:

«Вибачаюсь, більш не буду!»

А тоді міркує в тузі:

«Чому в мене мало друзів?»

(О. Чеботарьов)

— Як ви вважаєте, коли слід просити вибачення?

5. Підсумок уроку

— Якими словами можна описати спілкування з друзями?

— Поясніть, що означає для вас спілкування.

— Яку людину ви назвали би ввічливою?

— Назвіть слова, які не підходять для характеристики доброго спілкування.

— Чи потрібно вибачатися, коли запізнився, випадково зачепив когось чи штовхнув, наступив на ногу?

— Як ви розумієте прислів’я: «Умій сказати, умій і змовчати»?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 3928 | Рейтинг: 0.0/0
Техніка виконання розпису пензлем. Виконання візерунків
Гори України
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
Сюжетні композиції з рослинних форм. створення колективних сюжетних композиці...
Вітальна листівка до дня матері
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]