Небезпечні місця для розваг. Незнайомі люди. Тематичне оцінювання

УРОК 26

Тема. Небезпечні місця для розваг. Незнайомі люди. Тематичне оцінювання

Мета: формувати в учнів вміння обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров’ю; допомогти дітям засвоїти правила безпечної поведінки з незнайомими людьми; виховувати обережність, обачливість.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Подбай про свою небезпеку».

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Дітям важливо вміти обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров’ю. Саме про обачливість й обережність під час виникнення різних несподіваних ситуацій ми сьогодні й поговоримо.

2. Робота за підручником

1)С. 84.

— Розгляньте малюнки на с. 84.

— Чи можна гратися біля трансформаторної будки або ж біля дороги?

— Що може статися біля трансформаторної будки?

— Що може статися біля дороги?

— Чому ліфт — це не місце для розваг?

— Чому на ньому не можна кататися?

Висновок: небезпека чатує на тих дітей, які не замислюються над тим, де можна гратись і чим можна гратися.

2) С. 85.

— Розгляньте малюнки. Чи безпечні місця для ігор обрали діти, зображені на них?

— Що загрожує їхньому життю та здоров’ю?

— Розкажіть, чи є біля нашої школи небезпечні місця для ігор.

— Які небезпечні місця для розваг є біля вашого будинків?

Учитель. Іноді на вас чатує небезпека й у безпечному місці. Це

можуть бути незнайомі люди.

3) С. 89.

— Які люди зустрічаються серед незнайомців?

— Що слід робити, щоб не потрапити у небезпечну ситуацію з незнайомими людьми?

— Від кого залежить ваша безпека?

— Що завжди слід відповідати на всі умовляння незнайомців?

— Чому в жодному разі не можна сідати в машину до незнайомців, навіть якщо вам пропонують цікаві речі?

— Що слід робити, якщо незнайомець просить допомогти знайти будинок чи вулицю?

— Що слід робити, якщо незнайомець переслідує вас?

— Чому ніколи не можна вірити незнайомцеві, який говорить, що його послали ваші батьки, аби забрати вас, наприклад, зі школи?

— Розгляньте малюнки. Чи дотримуються діти, зображені на них, правил поведінки з незнайомцями?

3. Фізкультхвилинка

Трави ростуть низько-низько,

Дерева ростуть високо!

А ми ідемо тихо-тихо,

Щоб не зробить нікому лиха.

Вітер дує сильно-сильно,

Дерева хита невпинно,

А нам у класі так затишно —

Ми до занять готові сісти.

4. Продовження роботи за підручником (С. 90)

— Чому треба бути обережними й уважними, якщо вам довірили ключі?

— Що треба робити, щоб ними не скористалися зловмисники і не проникли до вашого помешкання?

— Чому не можна носити ключі на шиї?

— Що слід зробити, якщо ви загубили ключі або у вас їх викрали?

— Чому не можна обирати за схованку для ключів поштову скриньку, килимок перед вхідними дверима, електрощит?

— Чому в жодному разі не можна передавати ключі до чужих рук?

— Розгляньте малюнки на с. 90.

— Хто з дітей необачно поводиться з ключами? Обґрунтуйте свою думку.

5.Робота в зошиті (С. 42-43, 45-46)

1) № 1. Розгляньте малюнок. Чому небезпечно гратися на будівельному майданчику? Розкажіть.

3) № 3. У яких місцях вашого району (селища) слід бути особливо уважним? Запишіть.

4) № 4. Чи пам’ятаєте ви про які-небудь надзвичайні пригоді у вашому районі? Як ви вважаєте, чи могли люди їм запобігти?

5) № 5. Тест «Так чи ні?»

Ігри у піжмурки можна проводити:

між будинками;

у покинутих будинках та новобудовах;

на деревах;

біля трансформаторних будок і щитових.

6) № 1. Розгляньте малюнки на с. 45.

Розіграйте ситуації за малюнками (на вас напав злочинець тощо).

7) № 2. Згадайте, що сталося з Колобком, який пішов гуляти без дозволу. Яких правил він не дотримувався під час прогулянки?

8) № 3. Тест «Так чи ні?»

Профілактикою пограбувань є такі дії:

носити із собою коштовні речі;

не носити ключ так, щоб було видно;

не ховати ключ під килимком перед дверима;

не називати свою адресу незнайомим.

9) № 4. Розгляньте малюнки. Поміркуйте: кому з цих людей можна довіритися? Чому?

Розіграйте сценки зустрічі з цими незнайомцями.

— Розгляньте малюнки на с. 46.

Уявіть: ви сховали ключі від квартири у «надійному місці» і — скоріше на вулицю, гратися. Повернувшись, ключа на місці не знайшли. Як ви діятимете?

— Зафарбуйте кружечки біля відповідних малюнків та обґрунтуйте відповідь.

— Що, на вашу думку, повинні зробити дорослі, якщо ви повідомите їм про втрату ключів?

6. Підсумок уроку

— Які місця для ігор і розваг ви обираєте на вулиці?

— Які місця для ігор і розваг ви не обираєте на вулиці? Чому?

— Якщо ви потрапляєте у біду, до кого будете звертатися по допомогу?

— Розкажіть про правила поведінки з незнайомцями.

— Про які поради безпечного користування ключами ви дізналися вперше?

— Обговоріть поради щодо користування ключами вдома.

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 2242 | Рейтинг: 0.0/0
«І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом». Урок позакласного читання
«Крашанки і писанки» (за О. Менем). «Гей, Великдень!». К. Пере лісна «Писанка...
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Урок малювання
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]