Безпечна електрика

УРОК 16

Тема. Безпечна електрика

Мета: розширити уявлення учнів про електричні прилади й електричний струм; спонукати учнів до виконання правил безпечного користування електроприладами; виховувати обережність, формувати вміння чинити розсудливо.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакати «Побутова техніка. Інструменти», «Сам удома».

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Різноманітні побутові електроприлади полегшують людині життя. Це наші помічники. Але в разі порушення правил техніки безпеки вони перетворюються на грізних ворогів. Саме

правил безпечного поводження з електроприладами ми сьогодні й будемо навчатися.

2. Робота за підручником (С. 56-58)

Читання тексту.

— Згадайте, за допомогою чого працюють електричні прилади.

— Коли електричний струм небезпечний для людини?

Пригадайте правила користування електричними приладами,

які ви вивчили у 2-му класі.

Правило 1. Вмикай і вимикай прилади сухими руками за допомогою вимикача.

Правило 2. Не тягни за електричний шнур.

Правило 3. Не торкайся оголених проводів і не підходь до них.

Правило 4. Не лізь до розетки, а тим більше не засовуй в неї сторонні предмети.

Правило 5. Користуйся електричними приладами лише з дозволу дорослих.

Правило 6. Небажано вмикати декілька електроприладів одночасно.

Правило 7. Не залишай електроприлади без догляду.

Правило 8. Ізоляція не повинна бути пошкодженою.

— Якими електричними приладами ви користуєтесь самостійно?

— Як потрібно користуватися електричними приладами?

— Що станеться, якщо залишити без нагляду праску, електричну плитку, телевізор?

— До чого може призвести порушення правил користування електричними приладами?

— Через що може статися коротке замикання?

— Де може виникнути пошкодження ізоляційного матеріалу?

— Розгляньте малюнок на с. 56. Укладіть за ним речення.

— Чому не можна порушувати правила користування електроприладами?

— Що слід робити, перш ніж увімкнути електричний прилад?

— Як переконатися, що він справний?

— До чого може призвести коротке замикання?

— Розгляньте малюнок у підручнику. Як вважаєте, чому сталося пошкодження пилососа?

— Чим це небезпечно?

— Розгляньте малюнок на с. 57.

— Що може статися, якщо одночасно ввімкнено багато електричних приладів або ж в одну розетку ввімкнено кілька електричних приладів?

— Яка небезпека може виникнути за цих обставин?

— Чому не можна користуватися електричними приладами без дозволу дорослих?

— Що необхідно робити, якщо ви вдома відчули запах диму, побачили іскри, полум’я?

— Якщо ж удома нікого немає, за яким номером необхідно негайно телефонувати?

— Чому не можна лякатися й панікувати?

— Чому в жодному разі не можна гасити електричні прилади водою?

— Розгляньте малюнки на с. 58. Укладіть за ними гасла.

— Чому не можна торкатися обірваних проводів?

— Чому не можна вставляти у розетку цвяхи та інші металеві предмети?

— Чому не можна торкатися того, хто перебуває під дією електричного струму?

— Як надати допомогу ураженому електричним струмом?

— Чому за цих обставин необхідно відключити електрику в помешканні?

— Чому потрібно стати на гумовий килимок, або дерев’яну дощечку, або навіть на книжку?

— Чому відводити провід від постраждалого необхідно сухим дерев’яним або пластмасовим предметом?

— Розгляньте малюнки та запам’ятайте, як слід допомагати ураженому електричним струмом. Укладіть правила.

3. Фізкультхвилинка

— Що ж, мабуть, настав вже час Трохи відпочити,

Хочу на фізкультхвилинку Всіх вас запросити.

Раз — підняли руки вгору.

Два — схилились всі додолу.

Руки в боки!

Повернулись, нахилились І вправо і вліво —

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири!

Набираємося сили.

Нахиліться, поверніться,

До товариша всміхніться.

4. Робота в зошиті (С. 28-29)

1)№ 1. Розгляньте малюнки. За малюнками сформулюйте відповідні правила.

2)№ 3. Розгляньте малюнки. Розфарбуйте предмети, якими можна скористатися, щоб допомогти постраждалому від ураження струмом, зеленим кольором, а ті, якими не можна, — червоним. (Металева трубка, дерев’яне весло, мотузка, палка, швабра, парасолька, лінійка.)

3)Тест «Так чи ні?»

— Якщо ти відчув запах диму або горілого, побачив іскри та невелике полум’я, треба:

терміново сказати про це батькам чи сусідам;

залити полум’я водою;

накрити ганчіркою.

— Якщо загорівся електроприлад, необхідно:

залити його водою;

вийняти шнур із розетки, обмотавши руку ганчіркою;

накрити електропривод ковдрою;

відрізати шнур ножем;

покликати дорослих.

— Побачивши на вулиці обірваний електропровід, ти:

підійдеш ближче;

негайно повідомиш дорослих;

скажеш друзям.

— Поблизу електрощитової та ліній електропередач можна:

гратися;

торкатися опор;

прив’язувати корів;

немає жодної правильної відповіді.

— Якщо вмикати одночасно велику кількість електроприладів у розетку:

вони можуть згоріти;

перегріється провід;

нічого страшного не трапиться.

— Користуючись праскою, ти ставиш її:

на керамічну підставку:

підошвою на стіл.

5. Підсумок уроку

— Якими електричними приладами ви користуєтесь самостійно?

— Яких правил при цьому ви дотримуєтесь?

— Коли може статися коротке замикання в електричній мережі? пошкодження електроприладів?

— Чому не можна гасити електричні прилади водою?

— Які правила безпечної поведінки з електричним струмом вам відомі?

— Чому їх треба дотримуватись?

— Як надати допомогу ураженому електричним струмом?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 1964 | Рейтинг: 0.0/0
Ліплення з пластиліну овочів і фруктів
Робота з тканиною. Ручні шви. Шов «уперед голку». Шов «ручна строчка»
Складові дороги. Основні відомості про організацію дорожнього руху
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
Природа навколо нас
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]