Сім’я як чинник здоров’я. Практична робота: рольова гра «Батьки і діти»

УРОК 10

Тема. Сім’я як чинник здоров’я. Практична робота: рольова гра «Батьки і діти»

Мета: розширити уявлення учнів про сім’ю як чинник здоров’я; спонукати дітей до виконання обов’язків щодо старших і молодших членів своєї родини; виховувати піклування про здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів родини.

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Сім’я — це найдорожчі для тебе люди. Всі сім’ї різні. У кожної сім’ї — свої правила і традиції. У сім’ях, де всі піклуються одне про одного, завжди панує добробут і здоров’я. Саме про такі стосунки й піде мова на сьогоднішньому уроці.

2. Робота за підручником

1)Читання тексту (С. 35).

— Що таке сім’я?

— Де вас люблять і дбають про вас?

— Де можна бути впевненим, що кожний член сім’ї докладе зусиль для збереження і зміцнення здоров’я всіх?

2) Читання вірша Варвари Гринько.

— Хто є в сім’ї, про яку йдеться у вірші?

— Розкажіть про свою сім’ю. Назвіть імена всіх членів родини.

— Чи вистачить вам лічилки, щоб перелічити всіх членів вашої родини?

— Розгляньте малюнки на с. 35.

— Розкажіть, як у родині дбають про найменших і найстарших.

— Чому в сім’ї найбільше піклуються про вас?

— Чому в сім’ї ви відчуваєте єдність з рідними і близькими?

— Чому рідний дім гарантує безпеку?

— Хто намагається зробити все, щоб вам було затишно і тепло?

— Хто для батьків найдорожчий і найкращий?

— Розкажіть, як про вас піклуються в родині.

— Напишіть, як ви любите своїх рідних.

— Поміркуйте, чи все ви робите для того, щоб мамі й татові було приємно з вами спілкуватися.

3) Читання оповідання Василя Сухомлинського «Поздоровляємо».

— Яке значення для сім’ї має народження дитини?

— Кому принесло щастя народження Марійчиного братика?

— Розкажіть, для кого ви є сином чи донькою, братом чи сестрою, онукою чи онуком, небіжем чи небогою.

— Чим вас оточує сім’я?

— До кого ви звертаєтесь за порадою і по допомогу, якщо у вас виникають певні проблеми?

4) Практична робота: рольова гра «Батьки і діти» (С. 37).

— На кого схожі діти в сім’ї?

— На кого намагаєтесь бути схожими ви?

— Опишіть свою маму.

— Хто вас завжди приголубить і пожаліє, вислухає і порадить? Читання вірша про маму.

— Чому мама — найкраща людина у світі?

— Кого всі поважають і люблять?

— Жінка — берегиня роду. Їй не під силу важка фізична праця, вона потребує постійної допомоги, ніжної турботи чоловіків.

— Кого найбільше любить тато? Чому?

— Розкажіть, що роблять ваші мами вдома.

— Опишіть, що вони роблять на роботі.

— Дівчатка, ви — майбутні жінки. Ви маєте бути чуйними, ніжними, добрими, лагідними, завжди посміхатися.

— Хто у сім’ї мужній, великий, надійний?

— Хто багато працює?

— У кого руки однаково вправні і з молотком, і з обценьками, і з ножем на кухні?

— Хто веселий, гарно співає і розповідає веселі історії?

— Хто багато знає?

— Кого поважають на роботі, звертаються шанобливо?

— Кого любить і поважає мама, радиться з ним, нетерпляче виглядає з роботи?

— Розкажіть, що роблять вдома ваші татусі.

— Опишіть, що вони роблять на роботі.

— Хлопчики, ви — майбутні чоловіки, маєте бути мужніми і сильними, поступатися дівчаткам місцем, не ображати їх, пропускати першими до класу, допомагати.

— Хто в сім’ї — добрі приклади для наслідування, завжди готові допомогти дітям?

— Що є найголовнішим у родині?

Висновок: добрий батько, ніжна мати — дітям щастя в рідній хаті!

— Які домашні справи роблять у ваших сім’ях мама й тато?

— Як ви допомагаєте батькам?

— Розгляньте малюнки на с. 38. Укладіть за ними речення. Як ви маєте ставитися до менших?

Чому немовлята потребують особливої уваги?

— У кого з дітей у сім’ї більше обов’язків?

— Що ви можете зробити для молодших братиків і сестричок?

— Розкажіть, як ви піклуєтесь про менших братиків і сестричок.

— Поміркуйте, що вам слід змінити у взаєминах з меншими.

— Яку роботу ви можете виконувати у сім’ї?

Висновок: у родині всі мають виконувати посильну роботу.

3. Фізкультхвилинка

Вепр у лісі зве діток:

— Всі швиденько на урок.

Станем дружно на зарядку,

Всі шикуйтесь по порядку.

Лапки вгору, лапки вниз,

У землі ми погреблись.

Круть наліво, круть направо, —

Роблять свинки різні вправи.

— Біг на місці починайте,

Біль і слабкість проганяйте, — Тато їм дає урок.

Роблять дружно крок у крок, Лапки ставлять по порядку, Люблять діточки зарядку. Вепр заняттям тим радіє, Вчити діточок він вміє.

4. Робота в зошиті (С. 20-21)

1) № 2. Тест «Так чи ні?».

Щоб твоя сім’я жила весело і щасливо, потрібно: вітати зі святами допомагати одне одному часто сваритися піклуватися одне про одного разом мандрувати готувати приємні сюрпризи дуже пізно лягати спати приховувати свої неприємності

2) № 3. Розгадайте кросворд «Обов’язки дітей і батьків»

По вертикалі:

1. Те саме, що й відповідальність. (Обов’язок) По горизонталі:

2. Те, що робить чисте брудним. (Бруд)

3. Страва, яку готують ввечері, або споживання їжі. (Вечеря)

4. Замовлення або прохання іншим словом. (Доручення)

5. Загальний уклад життя, властивий сім’ї або народу. (Побут)

3) № 4. Практична робота.

— Перелічте, яку роботу по дому ви вмієте і не вмієте робити.

— Позначте, чого б ви хотіли навчитись у першу чергу.

Я вмію...

Я не вмію...

4) № 5. Поясніть прислів’я і пораду.

• Слова щирого вітання дорожчі за частування.

• Не забувай дякувати дорослим за послуги.

5. Підсумок уроку

— Яке значення для людини має сім’я?

— Яка атмосфера повинна панувати у сім’ї, щоб всі були здорові?

— Розкажіть про свої обов’язки в родині.

— Про кого з членів родини ви піклуєтесь? Як саме?

— Чи приносить це вам задоволення?

— Якими повинні бути чоловіки? Чому?

— Якими повинні бути жінки? Чому?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 1717 | Рейтинг: 0.0/0
Тварини
В гостях у Ганнусі
Аплікація з кольорового паперу «квітка»
Аплікація з паперу «курчатко»
Ліплення з пластиліну (гриби)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]