Корисні та шкідливі мікроби

УРОК 6

Тема. Корисні та шкідливі мікроби

Мета: дати учням поняття про корисні та шкідливі мікроби; формувати уявлення дітей про інфекційні хвороби; формувати гігієнічні навички; виховувати бажання турбуватися про своє здоров’я.

На уроці можна використати демонстраційні матеріали видавництва «Ранок», зокрема плакат «Обережно — хвороботворні мікроби».

ХІД УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

Учитель. Нас оточують різноманітні мікроорганізми. Вони є у повітрі, ґрунті, воді, на нашій шкірі тощо. Це мікроби. Серед них є корисні та шкідливі. Саме про користь та шкоду мікробів для організму людини ми сьогодні й поговоримо.

2. Робота за підручником (С. 22-23)

Читання тексту на с. 22.

— Що таке мікроби?

— Чи можна їх побачити неозброєним оком?

— Вони корисні чи шкідливі?

— Назвіть корисні бактерії; шкідливі мікроби.

— Розгляньте малюнки на с. 22.

— Які мікроорганізми використовують під час випікання хліба?

— За допомогою яких бактерій виготовляють сир і кефір?

— Які мікроорганізми викликають важкі, часом невиліковні хвороби?

— Як називаються хвороби, що спричиняються мікроорганізмами? (Інфекційні)

— Що ускладнює інфекційну хворобу?

— Назвіть відомі вам інфекційні хвороби.

— Що роблять, щоб зміцнити захисні сили організму?

— Що є найкращим способом захисту від інфекційних хвороб?

— Які хвороби передаються через повітря з крапельками слизу, слини? (Такими хворобами є грип, ангіна, кір, паротит та ін.)

— Як перекрити цей шлях поширення інфекції?

— Розгляньте інформацію на с. 23.

— Які хвороби називають «хворобами брудних рук»?

— Які правила запобігання шлунковим інфекційним хворобам вам відомі?

— Чому необхідно обов’язково мити руки після відвідування туалету, одразу після приходу додому з вулиці, перед споживанням їжі, у разі забруднення?

— Чому слід обов’язково мити всі сирі овочі і фрукти, обливати їх окропом перед уживанням?

— Чому не можна відкушувати разом з кимось овочі, фрукти, хліб, тістечка та іншу їжу?

— Чому слід користуватися лише індивідуальним посудом та столовими приборами?

— Чому не можна пити сиру воду під час туристичних походів, відпочинку на природі?

— Розгляньте малюнки на с. 23.

— Від чого вони застерігають?

3. Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити:

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Треба трошки пострибати І в долоні поплескати.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу — все гаразд!

4. Робота в зошиті (С. 13)

1) № 1. Вивчення вірша.

Всім відомо, що мікроби,

Нас приводять до хвороби.

Але ж Медицина і Гігієна Борються з ними недаремно.

З ними будете дружити —

Менше будете хворіти.

(О. Чеботарьов)

2) № 3. Тест «Так чи ні?»

Щоб захиститися від інфекцій, треба:

користуватися власним гребінцем, зубною щіткою та носовичком;

мити руки з милом перед їжею та після туалету;

ретельно мити овочі та фрукти;

сидіти вдома;

промивати з милом невеликі подряпини та рани;

не робити щеплення;

загартовуватись.

3) № 4. Розгляньте малюнки. Складіть відповідні речення.

— Як запобігти інфекційним шлунково-кишковим хворобам? Підпишіть поради.

— Назвіть інші правила запобігання інфекційних хвороб.

5. Підсумок уроку

— Які бувають мікроби?

— Для чого використовують корисні мікроби?

— Як називаються хвороби, що спричиняють мікроорганізми?

— Що таке інфекційна хвороба?

— Назвіть відомі вам інфекційні хвороби.

— Як мікроби можуть потрапити до організму людини?

— Що потрібно робити, щоб мікроби не потрапили до організму людини?

— Які способи запобігання шлунковим інфекційним захворюванням ви запам’ятали?

— Які заходи профілактики інфекційних захворювань слід вживати?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (09.05.2014)
Переглядів: 3708 | Рейтинг: 0.0/0
В гостях у Ганнусі
Корисні звички у спілкуванні з однолітками, дорослими людьми, членами своєї р...
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
Саморобна дидактична гра «сад і город»
Аплікація з паперу. Види аплікацій. Виготовлення аплікації
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]