Перехрестя

Тема 25. Перехрестя

Мета: ознайомити учнів з видами перехресть і способами їх переходу; вчити оцінювати ризик під час переходу дороги на перехресті; поглибити знання про регулювання перехресть світлофором; виховувати уважність, обережність, дисциплінованість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

Робота над загадкою

• Лежить Гася, простяглася,

Як устане — неба дістане. (Дорога)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Як ви вважаєте, чому буде присвячений наш урок?

— Сьогодні на уроці ви поповните свої знання про перехрестя та способи їх переходу.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (г. 84-86)

— Що таке перехрестя?

— Які бувають перехрестя? Розгляньте малюнки на с. 84. Знайдіть на малюнках хрестоподібне перехрестя.

— Знайдіть на малюнках Т-подібне і У-подібне перехрестя. Перехрестя якої форми є у вашому місті чи селі?

— Яке перехрестя називається регульованим? Яке перехрестя називається нерегульованим?

— Розгляньте малюнки на с. 85. Знайдіть на малюнках регульоване і нере-гульоване перехрестя.

— Відгадайте загадку.

• Підморгне зеленим оком — ми йдемо.

Підморгне червоним оком — стоїмо. (Світлофор)

— Скільки очей у світлофора?

— Що говорить червоне світло? жовте світло? зелене світло?

— Якщо одночасно на перехресті є і світлофор, і регулювальник, то чиїми сигналами потрібно керуватися?

— Розгляньте малюнки на с. 86. Поміркуйте, на якому малюнку зображено перехрестя.

— Закінчіть речення.

Регульоване перехрестя — це.

Нерегульоване перехрестя — це.

Робота у групах

— Обговоріть, чому, переходячи дорогу на перехресті, треба бути особливо уважним і обережним.

Практична робота

 1) Намалюйте перехрестя, які є у вашому населеному пункті.

 2) Покажіть, як переходити дорогу на перехресті:

регульованому;

нерегульованому.

Клас

— Як переходити дорогу на регульованому перехресті? Чи можна переходити дорогу, коли зелений сигнал блимає?

— Як переходити дорогу на нерегульованому перехресті?

 3)Об’єднайтеся у дві групи: «водії» (отримують макети руля) і «пішоходи». Відпрацюйте правила руху на нерегульованому перехресті.

— Учіться переходити дорогу в супроводі дорослих!

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Тест «Так чи ні?»

1) Правила безпечного переходу:

 О подивись праворуч, а потім ліворуч;

 О подивись ліворуч, а потім праворуч.

2) Умови безпечного переходу:

 О автомобіль зупинився;

 О автомобіль їде;

 О автомобіля немає.

2. Вікторина «Перехрестя»

— Що таке перехрестя, які вони бувають?

— Яке перехрестя називають регульованим?

— А яке — нерегульованим?

— За яких умов особливо складно переходити дорогу?

— У яких місцях можна переходити перехрестя?

3. Тестування

— Дайте правильні відповіді.

 1) Як правильно переходити перехрестя?

а) Тільки по пішохідних переходах;

б) спочатку — одну проїжджу частину, а потім — іншу;

в) по діагоналі;

г) за сигналом регулювальника.

 2) На регульованому перехресті важливішими є сигнали:

а) регулювальника;

б) світлофора;

в) світлофора і дорожніх знаків.

 3) Якщо не встиг перейти дорогу, потрібно:

а) не зупинятися, а швидше перебігти дорогу;

б) повернутися назад і чекати зеленого сигналу світлофора;

в) зупинитися на розподільній лінії чи на «острівці безпеки» і зачекати, доки проїдуть машини.

VI. Підсумок уроку

— Яка дорожня розмітка є на дорозі до школи?

— Що називають перехрестям?

— Які перехрестя є там, де ви живете?

— Як потрібно переходити регульоване перехрестя?

— Як слід переходити нерегульоване перехрестя?

— У чому слід переконатися, перш ніж ступити на проїжджу частину?

— На яке світло забороняється переходити дорогу?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 7547 | Рейтинг: 0.0/0
Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення ялинкових прикрас. Новорічна гірлянда
З чистого джерела народної мудрості. Урок позакласного читання
Осінь. Рослини восени. Охорона здоров'я восени
«Україно, ясен мій цвіте...» Урок позакласного читання
Поводження з незнайомими людьми у під'їзді, на вулиці
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]