Твої права

Тема 14. Твої права

Мета: розширити знання учнів про основні права дитини, визначені Конвенцією про права дитини; вчити виконувати свої обов'язки в школі; виховувати відповідальність, дисциплінованість.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

— Прочитайте назву другого розділу на с. 47. Що ми будемо вивчати

у цьому розділі?

— Які ви знаєте права дитини?

— Чи є у дітей обов’язки?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ви поповните свої знання про те, які права й обов’язки

є у дітей.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (г. 47-50)

— У кожної людини є права. Мати право — це означає мати можливість діяти певним чином. Наприклад, коли кажуть, що ти маєш право на свободу

слова, це означає, що ти можеш висловлювати вільно свої думки і ніхто тобі .

заборонити цього не може. Однак це не означає, що можна говорити і писати

будь-що. Не можна ображати інших людей, зводити наклеп, бо тим самим .

ти будеш порушувати їхнє право на повагу честі та гідності.

Наклеп — неправда, поширювана з метою зганьбити, знеславити кого-

небудь.

— Закінчіть речення:

Користуватися своїм правом можна лише доти, (доки не порушуються права інших осіб).

Права однієї людини закінчуються там, (де починаються права іншої).

— Розгляньте малюнок на с. 47. До кого треба звертатися у разі порушення .

ваших прав?

— Ви маєте багато прав, які дають можливість щасливо рости і розвива-

тися. їх потрібно цінувати. Адже є країни, у яких ваші однолітки не мають таких прав, як ви.

Розгляньте малюнки на с. 48-49 і прочитайте основні права, визначені Конвенцією про права дитини.

Конвенція — це договір, угода між державами з якого-небудь питання.

Конвенція про права дитини — це угода між країнами, у якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей.

— Скористатися своїми правами вам допомагають вихователі, вчителі,

тренери, лікарі, міліціонери та інші люди. Але найкращими вашими захисни-

ками і порадниками є батьки. Вони вас знають і розуміють та першими приходять на допомогу.

— Які права дітей ви знаєте (с. 50)?

— До кого ви звертаєтеся в першу чергу при порушенні прав? Чому?

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення та систематизація отриманих знань

1. Робота в групах

Діти об’єднуються у 7 груп з однаковою кількістю осіб. Кожна група отримує конверт із зазначеним у ньому тлумаченням певного права дитини.

Завдання: придумати та намалювати умовний символ цього права на альбомному аркуші, провести презентацію свого символу в класі.

Після презентації вчитель може продемонструвати дітям символи зі Світової книги прав дитини та запропонувати порівняти їх із власними малюнками (чим схожі, чим різняться).

Тлумачення прав дитини у конвертах

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

 ■ Кожна дитина має право на любов і піклування.

 ■ Кожна дитина має право на ім’я і громадянство.

Усі діти є рівні в правах, ніхто не повинен їх порушувати.

Усі діти мають право на здобуття освіти.

Усі діти мають право на медичну допомогу.

— Поміркуйте і розкажіть про права, які допомагають вам зберегти і зміцнити здоров’я.

— Згадайте казку про Буратіно і дайте відповіді на запитання.

Хто дав Буратіно ім’я, купив йому абетку і відправив до школи?

Хто хотів спалити Буратіно в печі?

Хто намагався його обдурити й обікрасти?

Хто подарував йому золотого ключика?

Хто у цій казці захищає права дитини, а хто — їх порушує?

— Прочитайте право на ім’я і громадянство. Як ви його розумієте?

Громадянами якої країни ви є?

Які імена найпоширеніші в Україні?

Які ви знаєте іноземні імена?

Чому не можна вигадувати образливі прізвиська іншим дітям?

— Образливі прізвиська порушують права дитини!

— Прочитайте право на навчання і повноцінний розвиток. Як ви його розумієте?

— Хто допомагає дітям здобувати освіту і розвивати свої здібності?

— Який ваш улюблений шкільний предмет?

— Що ви робите для свого розвитку у вільний від навчання час?

— Учитися — не тільки ваше право, а й обов’язок!

— Прочитайте право на любов і турботу. Як ви його розумієте?

— Розкажіть про найкращий подарунок у своєму житті. Хто вам його подарував?

2. Тестування (див. Додаток на с. 32)

VI. Підсумок уроку

— Які права мають діти?

— Чи всі діти мають однакові права?

— Які права учня ви запам’ятали?

— Про які права ви дізналися сьогодні вперше?

Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 3056 | Рейтинг: 1.0/1
Народні іграшки з глини
Елементарна будова тварин і птахів. Практична робота «Силуети тварин і птахів...
Д. Павличко «Квітка», В. Кухалашвілі «Як побачити вітер?». В. Лучук «Сіла хма...
У колі рідної сім'ї. Урок позакласного читання
Народний календар
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]