Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина ламаної лінії

Урок 14

Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина ламаної лінії

Мета: розвивати в учнів уміння застосовувати таблиці додавання й віднімання числа 4 для розв’язання прикладів на дві дії; проводити підготовчу роботу до розв’язання задач на дві дії; формувати вміння визначати довжину ламаної лінії.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, сигнальні картки.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

Діти спочатку називають приклади на знаходження суми, а потім — приклади на знаходження різниці.

2. Усна лічба

До дошки виходять четверо учнів. Кожен розв’язує одне із завдань.

1) – 2 = 9

2) (<, >, =)

А – 4 × А + 4

3 + 2 × 7 + 2

3) 6 – 2 + 7 =

4 – 3 + 5 =

4) Підібрати картки так, сума дорівнювала 10.

(На столі лежать картки з прикладами: 5 + 2; 8 + 2; 7 + 3 ; 6 + 4; 1 + 9; 7 + 1.)

— А зараз всі разом у швидкому темпі, плескаючи в долоні, порахуємо до 20 й у зворотному порядку.

— Які числа ідуть за числами 11, 7, 3, 16, 5?

— Яке число знаходиться між числами 4 і 6?

— Між числами 18 і 20?

— Які числа при лічбі називаємо перед числами 6, 12, 17, 8?

— На скільки 6 менше від 8?

— На скільки 14 більше від 10?

— Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше іншого?

3. Робота з сигнальними картками

Якщо вчитель показує дітям число на червоній стороні світлофора, це означає, що треба відняти написане на світлофорі число із названого вчителем. А якщо показана зелена сторона світлофора — треба назване число додати до написаного на світлофорі.

5 7

Учитель показує світлофор «5» — червоний колір і називає числа 11,

10, 12, 13, 14, 15.

Світлофор «5» — зелений колір, числа: 4, 6, 5, 3, 1.

Світлофор «7» — червоний колір, числа: 9, 7, 10, 11, 8.

Світлофор «7» — зелений колір, числа: 4, 3, 1, 2.

Які дії з числами 9 і 6 можна виконати?

Складіть приклади.

9 + 6 9 – 6

— Прочитайте приклади по-різному.

— Послухайте задачу. На гілці дерева сиділо 8 птахів, 6 птахів улетіли. Скільки птахів залишилось на гілці?

— Можна розв’язати задачу так: 8 + 6? Чому?

— Придумайте задачу, щоб її можна було розв’язати дією 8 + 6.

4. Перевірка роботи учнів біля дошки

5. Фізкультхвилинка

II. Р обота над новим матеріалом

На дошці — конверт, на якому намальований Незнайко.

— Діти, треба допомогти Незнайкові розв’язати завдання.

1. Доповни до 10

Учитель називає числа. Діти повинні на своїх світлофорчиках показати число, яке доповнює назване вчителем число до 10.

2. Розв’язання прикладів

3. Виконання завдання № 97

Робота в парах.

Діти повторюють таблиці додавання й віднімання числа 4. Розглядають приклади на додавання й віднімання числа 4 з переходом через 10.

За бажанням сильніші учні біля дошки пояснюють порядок розв’язання прикладів.

9 + 4 = 13

13 – 4 = 9

Діти називають різні способи віднімання числа 4 від 13.

4. Первинне закріплення. Виконання № 98 біля дошки з коментуванням

5. Самостійна робота (№ 100)

6. Перевірка роботи

7. Усне виконання задач № 101

— Чим схожі задачі?

— Чим відрізняються?

— Діти, Незнайко вам дуже вдячний за роботу.

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Робота над задачею з неповними даними № 99.

— Скільки квіток могли зрізати з клумби? Чому?

— Як дізнатися, скільки квіток залишилось?

Діти самостійно записують розв’язання задачі.

2) Робота над задачами № 103.

— Діти складають задачі за малюнками.

— Як дізнатися вагу цукру?

— Чому саме так?

— Як дізнатися вагу гарбуза?

2. Виконання завдання № 102

Діти визначають довжину ламаної лінії.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 21 № 104, № 105.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2180 | Рейтинг: 0.0/0
Світ за вікном. Побудова і записування речень, що передають, описують вид із ...
Леся Українка «Вишеньки», «На зеленому горбочку». Олександр Олесь «Серед крас...
Природа в місті (селі) та його околицях
Поводження з незнайомими людьми у під'їзді, на вулиці
Колективне збирання моделей машин. Спільна поетапна робота з моделювання тран...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]