Додавання й віднімання числа частинами. Розв’язання простих задач зі спільною частиною умови. Додавання й віднімання в межах 20

Урок 8

Тема. Додавання й віднімання числа частинами. Розв’язання простих задач зі спільною частиною умови. Додавання й віднімання в межах 20. Творча робота над задачею

Мета: актуалізувати знання учнів про додавання й віднімання числа частинами; вправляти у розв’язуванні простих задач зі спільною частиною умови, у додаванні й відніманні в межах 20; навчити творчо працювати над задачею.

Обладнання: предметні малюнки, схеми задач, картки для індивідуальної роботи, геометричний матеріал.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Математичний диктант

• Знайти різницю чисел 10 і 4;

• суму чисел 2 і 8;

• 2 збільшити на 8;

• від 8 відняти 5;

• суму чисел 3 і 6 зменшити на1;

• різницю чисел 9 і 3 збільшити на 2.

2. Взаємоперевірка роботи

3. Виконання завдання № 58 (усно), в цей час троє учнів працюють з картками

Картка 1 Картка 2 Картка 3

8 – 2 – 2 =

3 + 3 – 4 =

5 + 3 – 5 =

8 – 7 + 5 =

6 – 1 + 0 =

6 + 3 + 1 =

10 – 5 – 4 =

9 + 1 – 7 =

8 – 8 + 7 =

6 + 4 – 5 =

2 + 5 + 3 =

8 – 6 – 1 =

10 – 1 – 7 =

4 + 4 – 5 =

3 + 6 – 1 =

4. Перевірка роботи

5. Завдання з логічним навантаженням

6. Фізкультхвилинка

Один — піднести руки вгору,

Два — нагнутися додолу.

Не згинайте, діти, ноги,

Не торкайтеся підлоги.

Три, чотири — прямо стати.

Будемо відпочивати.

II. Р озвиток математичних умінь

1. Робота з дидактичним матеріалом

— У білочки було 5 горішків. Вона принесла ще 3 горішки. Як вона це могла зробити?

На набірному полотні виставляється 5 горішків.

— Білочка відразу принесла 3 горішки.

— Білочка спочатку принесла 1 горішок, а потім 2 горішки або навпаки.

Висновок: числа можна додавати частинами.

2. Робота з таблицею

Було Прибігло Стало

3 котики

3 котики

5

2 і 3

3 + 5 = 8

3 + 2 + 3 = 8

— Що ви помітили?

— Чому отримали однакові відповіді?

3. Самостійне опрацьовування № 59

4. Виконання завдання № 60 (усно)

5. Складання й розв’язання задачі № 62

Синиць 2, а снігурів — 5.

Діти читають початок запитання і доповнюють його.

Проводиться аналіз задачі. Діти обирають відповідну схему. Розв’язують задачу самостійно.

6. Робота з геометричним матеріалом

З наведених кіл та півкіл сконструювати Чебурашку.

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 13–14 № 63, № 64.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2024 | Рейтинг: 0.0/0
Водойми рідного краю
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Таблиці додавання й віднімання чисел 4 і 5. Нумерація чисел у межах 20. Задач...
Об’ємні вироби із природних матеріалів. Виготовлення іграшок із горіхів
Створення художнього декоративного образу. Практична робота «Чарівний птах»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]