Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет. Складання й розв’язання задач на збільшення та зменшення числа

Урок 6

Тема. Додавання й віднімання чисел у межах 10. Поняття вартість монет. Складання й розв’язання задач на збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Творча робота над задачею

Мета: вправляти учнів у застосуванні знань таблиць додавання й віднімання для розв’язання прикладів на дві дії; закріплювати поняття вартість монет; вчити учнів складати задачі за числовими даними.

Обладнання: картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, схеми задач.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Математичний диктант

• До 7 додати 3;

• від 10 відняти 6;

• 5 збільшити на 4;

• різниця чисел 9 і 3;

• доданок 6, доданок 2, знайти суму;

• 7 зменшити на 4.

Робота з картками.

Картка 1

2 + 5 – 4 =

10 – 7 + 2 =

6 + 3 + 1 =

8 – 3 – 2 =

9 – 8 + 4 =

6 – 5 + 7 =

Картка 2

7 + * = 9

9 – * = 6

* – 4 = 2

10 – * = 4

* + 5 = 5

* – 3 = 6

Картка 3

6 + 2 =

2 + 8 =

7 – 4 =

9 – 7 =

4 – 3 =

7 + 3 =

Перевірка роботи

Діти по черзі називають відповіді.

Прочитати приклади різними способами.

10 – 5=

3 + 5 =

2. Перевірка роботи

3. Виконання завдання № 47

• Додати до 10.

10 1 9 7 5 2

• Збільшити на 5.

3 5 4 2 1 0 8

4. Виконання завдання № 43

Діти уважно роздивляються монети. Говорять, якими монетами можна набрати 10 копійок.

II. К аліграфічна хвилинка

Накреслити фігури, як на малюнку. Продовжити рядки фігур.

III. Р озвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Задачі з логічним навантаженням.

• У трьох дівчаток по дві кульки: в однієї — синя та червона, у другої — червона та зелена, у третьої — жовта та синя. Скільки різних за кольором кульок у цих дівчат?

• Лікар Айболить дав хворому бегемоту 8 таблеток, щоб той приймав їх по 2 на день. Через 2 дні у бегемота залишилося 5 таблеток. Чи виконував бегемот призначення лікаря?

2) Задачі № 45

Діти уважно дивляться на малюнки. Складають задачі за малюнками та числовими даними.

Уточнюється значення слів дорожче, дешевше.

— Чим схожі задачі?

— Чим різняться?

3) Складання задачі за малюнком. Самостійна робота.

Діти записують скорочену умову задачі та розв’язання.

12 кг ? кг, на 10 кг легше

4) Творча робота над задачею № 46.

Діти читають задачу, аналізують її умову. Вчитель на дошці записує скорочену умову задачі.

Капусти — 8 кг

Буряка — 2 кг

Діти визначають, які питання можна поставити. (На скільки капусти більше, ніж буряка? На скільки буряка менше, ніж капусти? Скільки разом кілограмів овочів?)

Самостійне розв’язання однієї зі складених задач.

2. Виконання № 44 біля дошки

3. Гра «Допоможіть собаці дістатися будки»

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 10 № 48 (1, 2).

Категорія: Математика | Додав: SYLER (19.11.2013)
Переглядів: 2336 | Рейтинг: 0.0/0
В. Артамонова «їжачок-реп'яшок»
Текстильні матеріали. Плетіння «косичка»
Панно для класної кімнати. Підбір технік для виготовлення
Л. Вахніна «Кордон», Г. Бойко «Ділові розмови»
Живі організми, їх ознаки та умови, необхідні для життя, різноманітність
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]