Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв'язування задач

Урок 113

Тема: Засвоєння таблиці ділення на 8. Розв'язування задач

Мета: формувати навички швидких обчислень табличних випадків ділення на 8; удосконалювати вміння розв'язувати задачі з буквеними даними; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Гра «Замкни круг».

2) Веселі задачі.

 • Ласун Карлсон з’їв 4 банки полуничного джему, а вишневого варення — у 3 рази більше. На скільки банок менше полуничного джему, ніж вишневого варення, з’їв Карлсон? (8)

 • Фрекен Бок спекла 8 солодких плюшок, а ватрушок із сиром — на 4 менше. У скільки разів солодких плюшок було більше, ніж ватрушок із сиром? (2)

 2 Робота з буквеними виразами за таблицею

 а27 32 34 830

 Ь15 822 12 19

 с65757

(а + Ь) : с

Робота над першим виразом виконується колективно.

Якщо а = 27, Ь = 15, с = 6, то (а + Ь) : с = (27 + 15) : 6 = 42 : 6 = 7. Далі завдання виконується за варіантами, по 2 вирази на кожен варіант.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо задачі на порівняння, задачі з буквеними даними, завдання, які вимагають кмітливості.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачею

Дві групи дівчаток пекли пиріжки. У першій групі було 4 дівчинки, а в другій — 5. Перша група спекла 24 пиріжки, а друга — 25. Яка група працювала краще?

Вказівка. Щоб відповісти на запитання задачі, треба дізнатися, скільки пиріжків зліпила одна дівчинка в кожній групі.

I групаII група

4 д., 24 п. 5 д., 25 п.

Яка група краща?

План

1) Скільки пиріжків випекла 1 дівчинка першої групи? (24 : 4 = 6)

2) Скільки пиріжків випекла 1 дівчинка другої групи? (25 : 5 - 5)

3) Яка група працювала краще? (6 > 5)

Відповідь: перша група працювала краще.

 2 Робота над задачею з буквеними даними

Від першої корови доярка надоїла а л молока, а від другої — на 4 л більше. Скільки літрів молока доярка надоїла від двох корів? Розв’язання

а л — молоко від першої корови;

(а + 4) л — молоко від другої корови; а + (а + 4) л — доярка надоїла від двох корів;

Відповідь: а + (а + 4) л молока надоїла доярка від двох корів.

 Фізкультхвилинка

 3 Самостійна робота

1 варіант

72 - 8 =49- 7 ■ 8 = 80 - 2 ■ 3 ■ 9 = 82 - 3 ■ 3 ■ 9 =

2 варіант

63 - 7 =56- 8■ 7 =80 - 3 ■ 3 ■ 5 = 64 - 8 ■ 6 =

 4 Офтальмологічна пауза

 5 Робота з геометричним матеріалом

ВС

1) Запишіть назви всіх трикутників.

1) АВМ3)СМ^5) АВС 7) ВС^

2) ВСМ4)АМ^6) С^А 8) АВ^

2)Знайдіть периметр рівностороннього трикутника зі стороною а, якщо:

1 варіант — а = 7;

2 варіант — а = 8.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що вивчали на уроці?

— Яке завдання виявилося складним?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1975 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Соловей». Підсумок із теми
Твій друг — книга. Урок позакласного читання
В. Осєєва «Сини». В. Сухомлинський «Сьома дочка»
Ліплення з пластиліну (гриби)
У царстві букв і звуків
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]