Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Урок 109

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Мета: формувати вміння розв'язувати задачі; закріплювати знання табличних випадків множення і ділення, відпрацьовувати вміння знаходити невідомий доданок і множник; удосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

1 Усна лічба

1) Математичні «ланцюжки».

8 ■ 9 49 : 7 21 + 42 16 : 4 00

00

- 32+ 17 : 7■ 8+ 16

: 5: 4 + 9- 17- 24

 2) Віршовані задачі.

• Четвірка сонних кошенят На сонці спочивала.

 16 сірих мишенят навколо танцювало.

 Я хочу запитати вас:

 Скажіть мені, у скільки раз Більше жвавих мишенят,

 Ніж лінивих кошенят? (4)

 • Ворона Каркарона синочків годувала.

Кожному синочку по 5 жучків давала.

Всіх 25 жучків пішло.

То скільки ж пташенят було? (5)

 • 8 кіз побігло в ліс.

Скільки разом ніг у кіз? (32)

3) Лічіть шестірками, починаючи з шести і закінчуючи числом 60.

 2 Завдання для опитування

1) Знайдіть невідоме число.

□ : 3 = 6□: 5 = 4□ : 7 = 2

□ ■ 5 = 30 □■ 7 = 42□■ 6 = 48

— Що невідомо?

— Як знайти?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі; удосконалювати обчислювальні навички під час розв’язування прикладів; відпрацьовувати вміння розпізнавати геометричні фігури.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачами

1) До дитячого садку привезли 48 кг груш в ящиках, по 8 кг у кожному, і 40 кг яблук в ящиках по 10 кг у кожному. Що дізнаєтеся, якщо виконаєте дії:

48 : 8 = ?40: 10= ? 48: 8 + 40 : 10 = ?

2) У глек поміщається 3 л води, а в каністру — у 7 разів більше. Скільки літрів води поміщається в глек і в каністру разом?

Фізкультхвилинка

2 Самостійна робота

36 : 6 ■ 7 = 42 : 7■4 =8 ■ 5 - 3 ■ 7 =

54 : 9 ■ 6 =48 : 8 ■ 7 = 4 ■ 6 + 2 ■ 8 =

6 ■ 6 : 4 = 32 : 8 ■ 6 = 7 ■ 5 - 4 ■ 4 =

42 : 6■5 =54 : 6 ■ 5 = (81 - 72) ■ 6 =

 3 Офтальмологічна пауза

 4 Робота з геометричним матеріалом

1) Характеристика геометричних фігур.

Учитель по черзі показує геометричні фігури: круг, квадрат, прямокутник, чотирикутник, п’ятикутник, шестикутник, різні трикутники. Учні розповідають усе, що вони знають про ці геометричні фігури. Учитель доповнює відповіді учнів.

2) Розв’язування логічних завдань.

— Чи всі зображені фігури можна назвати геометричними? (Так)

— Яку найменшу геометричну фігуру ви знаєте? (Точка)

— Яка фігура не має кутів? (Круг, точка, відрізок)

— Скільки на малюнку многокутників? (4)

— Назвіть кожну фігуру. Подумайте, чому їй дали таку назву.

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового дізналися на уроці?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 1754 | Рейтинг: 0.0/0
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 10
Культура спілкування. Словник мовленнєвого етикету
Елементарне поняття про архітектуру як вид мистецтва. Практична робота «Місто...
Природа навколо нас
Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]