Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Урок 108

Тема: Засвоєння таблиці множення числа 8. Розв'язування задач

Мета: закріплювати знання табличних випадків множення числа 8; формувати вміння розв'язувати задачі; повторити і систематизувати знання учнів про порядок виконання арифметичних дій; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати уважність.

Хід Уроку

I. Організаційний момент

II. Контроль, корекція і закріплення знань

 1 Усна лічба

1)Робота з математичною «доріжкою».

 |3|б|4|7|9|8|2|6

2) Розв’язування задач.

• На одну жіночу сукню потрібно 4 м тканини. Скільки тканини потрібно на 3 сукні? на 4? на 6? на 8?

• У 3 однакових пакетах 6 кг борошна. Скільки кілограмів борошна в одному пакеті?

• Скільки треба трилітрових банок, щоб розлити 15 л соку?

3) Математичний диктант.

• Число 28 зменшити в 7 разів.

• Другий множник — 8, а добуток — 40. Запишіть перший множник.

• Число 70 зменшити на добуток чисел 8 і 6.

• Добуток чисел 8 і 9 на 12 більше, ніж число... .

• Перший доданок — добуток чисел 8 і 7, другий доданок — 44. Запишіть суму.

• Є два добутки: 6 ■ 6 і 6 ■ 8. Запишіть суму.

Відповіді: 4; 5; 22; 60; 100; 84.

2 Завдання для опитування

1) Знайдіть значення виразів, у яких остання дія — віднімання. 28 - 18 : 242+ (37 - 18)56:7 - 7

(80 - 17) : 742- (17 + 18)(72- 9) : 7

2) Розв’язування задач.

— Визначте, якій задачі яка схема розв’язання відповідає.

• Купили 6 банок білої фарби, по 3 кг у кожній, і 4 банки зеленої фарби, по 5 кг у кожній. Якої фарби купили більше і на скільки кілограмів?

• Горобець за кормом літав 3 дні по 59 км і 2 дні по 60 км. Скільки кілометрів пролетів горобець за ці дні?

Схеми розв’язань:

□ ■ □ + □ ■ □□ ■ □ - □ ■ □

3 Задачі у віршах

• Прийшли до крамниці 4 жуки.

Купили на ніжки собі чобітки.

Ніжок по 6, як відомо, в жуків.

Скільки потрібно всього чобітків? (24)

• Принесли в нірку мишки Аж 35 горішків.

Як на п’ятьох ділити?

Підкажемо їм, діти? (7)

• Аж 16 карасів наловили ми усі.

Чверть коту подарували.

Він муркоче: «Чом так мало?» (4)

• 8 груш у мавпи Зіти.

Вдвічі менше в мавпи Чіти.

Порахуйте, любі діти,

Скільки груш у мавпи Чіти. (4)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми розв’язуватимемо задачі, відпрацьовуватимемо вивчені випадки табличного множення і ділення, удосконалюватимемо обчислювальні навички.

IV. Розвиток математичних знань

 1 Робота над задачами

1) З дроту треба зробити дві квадратні рамки. Одну — зі стороною 4 см, а іншу — зі стороною 5 см. Скільки всього сантиметрів дроту знадобиться?

2) Довжина прямокутної ділянки 21 м, а ширина — 7 м. У скільки разів довжина ділянки більше його ширини? На скільки метрів ширина ділянки менше його довжини?

3) Після того, як 8 учнів пофарбували кожний по 4 парти, залишилося пофарбувати ще 24 парти. Скільки всього парт вимагалося пофарбувати?

 Фізкультхвилинка

 2 Робота з числовими виразами

1)7 + 03 Поставте замість «віконечка» числа 6; 9; 13; 14; 23 та обчисліть значення сум.

2) 43 - Ц. Поставте замість «віконечка» числа 7; 9; 18; 24; 35 та обчисліть значення різниці.

 3 Самостійна робота

Поставте один зі знаків: <, >, = .

1 варіант

3 м 9 дм О 44 дм 95 см Ц 1м

2 варіант

8 дм 1 см О 81 см70 дм Ц 7м

2)Обчисліть.

1 варіант

8 дм - 8 см7см ■ 6 4дм7 см + 3 см

2 варіант

7 дм - 7 см24см: 65 дм 6 см+ 4 см

 4 Офтальмологічна пауза

 5 Розв’язування логічних завдань

Сума і добуток чотирьох чисел дорівнює 8. Числа не обов’язково різні. Запишіть їх.

Можливі варіанти:

2 ■ 2 + 2 ■ 2 = 81■ 4 + 2 ■ 2 = 8

2 ■ 2 + 2 + 2 = 84■ 1 + 3 + 1 = 8

V. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Над чим працювали на уроці?

Категорія: Математика | Додав: SYLER (07.01.2014)
Переглядів: 2070 | Рейтинг: 0.0/0
Збирання квітів різних видів місцевих рослин. Виготовлення квіткової абетки
Марійка Підгірянка «Розмова про сонце». Загадки. Т. Коломієць «Вітрисько»
Народні іграшки з глини
Цирк! Цирк! Цирк! Складання розповіді за серією малюнків
Д. Красицький «Тарас Шевченко». Т. Шевченко «Світає...», «Встала весна...», «...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]