Інтегрований урок. Українська народна казка "Півник і двоє мишенят"
Інтегрований урок.
2 клас .
( Літературне читання. Англійська мова.)
Тема.Українські народні казки
Зінтегровані теми з уроків:
Літературне читання: По роботі й нагорода .Українська народна казка «Півник і двоє мишенят»
Англійська мова: Розвиток усного мовлення.
Мета: Формування ключових компетентностей:
- уміння вчитися: само організовуватися до навчальної діяльності, доведення роботи до кінця;
- загальнокультурну: дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв»язно висловлюватися в контексті змісту;
- соціальну:розвивати вміння з повагою ставитися до вчителя, однокласників;
- інформаційну: навчати учнів використовувати інформацію в житті, користуватися різноманітною довідниковою літературою.
Формування предметних компетентностей:
Літературне читання:
- літературознавчої: познайомити дітей з українською народною казкою «Півник і двоє мишенят»,збагачувати словниковий запас, удосконалювати навички акторської гри,розвивати зв'язне мовлення учнів, виховувати інтерес до усної народної творчості;
- емоційно-ціннісної: вчити висловлювати власні думки щодо прочитаного, висловлювати власне ставлення,вчити виразно інтонувати казку, аналізувати казкові сюжети;
- загальнокультурну: розвивати пам'ять, увагу,творче мислення, розвивати навички швидкого, виразного читання з розумінням прочитаного, уміння акумулювати набуті знання,застосовувати їх під час виконання завдань,
виховувати наполегливість,старанність бажання допомагати іншим, критичне ставлення до ледарів, расти працелюбними.
Англійська мова:
- комунікативна: введення нової лексики, закріплення опису тварин за допомогою вживання прикметників,закріплення вивчених діалогічних зразків;
- літературознавчої: збагатити словниковий запас, розвиток діалогічного і монологічного мовлення.
Обладнання: підручник, таблиці для читання, предметні малюнки,казка «Півник і двоє мишенят», розмальовка «Півник»,картки зі словами, декорації для інсценізації казки.
Тип уроку: Інтегрований урок.

ХІД УРОКУ:
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він казковий і цікавий.
Тож гостей зібрав чимало.
Повернімося обличчям до гостей
І лагідно промовим: «Добрий день!»

ІІ. Мовленнєва розминка
1. Розвиток фонематичного сприймання.
1. Учитель називає ланцюжки слів, учні визначають спільний звук кожного ланцюжка:
гратися, горлечко, голос, голосистий, гаразд [ г ];
робота, зерно, братися, крутиться, вертиться [ р ];
лин, млин, глянув, молов, молотив, ледар [ л ].

2. Гра «Блискавка».
- Назвіть «зайве» слово
парта колосок
парта колобок
карта колосок
парта колосок
1. Як гуде джміль – дж – дж – дж
Косар косить – „жух – жух”
Летить жук – „ж – ж – ж”
Пищить комар – „з – з – з”
3. Робота над скоромовками
1 У печі, у печі
Смачні та гарячі
Пшеничні калачі.
Хочеш їсти калачі –
Не лежи на печі!

2.Тишком – нишком
Вийшла мишка із нори.
В шкряботушки –
Ніс і вушка догори.

- Діти, спочатку прочитайте скоромовку в мене на «буксирі» повільно, а потім швидко і дуже швидко
- Прочитати тихо і повільно, голосно і швидко.
- Прочитайте весело.

ІІІ. Актуалізація опорних знань
- - А які бувають казки за тим, хто їх написав?
- - Казки якого народу ви зараз вивчаєте?
- - А які українські народні казки ви знаєте?
- - Хто є героями у казці «Рукавичка»?

ІV. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
- Сьогодні ми завершуємо подорож сторінками українських народних казок. На нашій планеті немає такої дитини, яка б не любила казки. Та і дорослі їх теж люблять. Своїм дітям вони читають і про чаклунів, і про тварин, і про чарівників, і про фей.
- Із казкою, над якою ми сьогодні будемо працювати, ви знайомі давно. Ми повинні навчитись виразно читати казку, вміти передавати інтонацію настроїв героїв, складати характеристику героям, робити висновки і давати оцінку діям персонажів.
А хто є її головними героями – ви дізнаєтеся , відгадавши загадки.

Хоч годинника не має
вранці він нас піднімає
Кожен прокидається –
З сонечком вітається. ( Півень)

У норі хатинку має
Хліб , сирочок полюбляє.
По підлозі тишком – нишком
Бігає сіренька …( мишка)

- А яку казку ми сьогодні будемо читати, дізнаємось, коли зазирнемо у підручник і побачимо, що за гості до нас пробралися.
V. Опрацювання нового матеріалу.
1.1. Читання казки вчителем
 - Хто були Круть і Верть?
 - Як звали півника?
 - Що знайшов півник?
 Що любили робити мишенята?
2. Словникова робота
а)« Довідкове бюро» ( заздалегідь підготовлені учні пояснюють значення слів)
Ціп – знаряддя для обмолочування зерна , що складається із двох палиць, з’єднаних між собою ременем або ланцюгом.
Млин – споруда для розмелювання зерна на борошно.
б) Прочитати слова
Вертілись, ранесенько, молотитиме, не нахваляться, зголоднів, стривайте, тихіше, відповісти.
в) робота над образними висловами:
- голосно закричали;
- тихіше сказали;
- зовсім тихо відказали;
- ледве чутно пропищали.
3. Самостійне читання казки
- «Бджілкою», - «Дощик-злива»
2.Сьогодні на наш урок завітали герої нашої казки, які проживають в Англії.
(Півник спить. Прокидається, тре очі потягується).
Півник :
Good morning, Sun!
Good morning, flowers!
Good morning ,children!
(Здивовано)Where am I?
Діти:
You are at school.
What`s your name?
Півник: My name is Cock.
Where are my friends?
Миші:
We are here.
My name is Krut.
My name is Vert.
Cock,Let`s play!
Півник: No, we have a lot of work to do today.
Миші: Oh, it`s boring. Children do you like to play?
Діти: Yes, we do.
- Я сподіваюся, що наші гості зможуть спілкуватися з вами. Але для цього давайте пригадаємо деякі слова з казки англійською мовою. Я буду вам показувати малюнки, а ви будете називати їх англійською мовою . Добре? А наші гості будуть слідкувати за тим, щоб ми не помилилися та допомагати вам.
(Учитель показує малюнки)
Пшениця – wheat
Зернятко – grain
Борошно - Flour
Вода - water
Дрова - wood
Гратиме - play
Працювати - work
Відро – bucket
Пиріжки - buns
Тісто - Dough
Піч – oven
Молодці, діти.
3. А давайте зараз опишемо наших героїв! Які вони?
Відповіді дітей:
Mouse – His name is Krut! He is a mous. He is small.He has got small eyes and ars. He has got along tail.He is lazy.He likes to play. He doesn`t like to work much.
Cock - His name is Cock. He is big. He is red ,yellow,brown and blue. He looks very nice. He is not lazy. He likes to work.
Молодці, діти!
4.Погляньте на малюнок півника. Який він?
На партах у кожного учня лежить малюнок-розмальовка нашого красеня. Але він ще не дуже гарний. Давайте його зафарбуємо, зробимо красивим, різнокольоровим! А на зворотному боці малюнка напишіть назви кольорів, якими ви користувалися, англійською мовою. (Діти зафарбовують малюнок із зображенням півника. ) Виставка малюнків. Діти називають кольори.
- Молодці. Я впевнена, що наші кості дуже задоволені вашою роботою.
Фізкультхвилинка
3.А зараз давайте продовжимо працювати з підручником.
а) Читання казки вголос за логічно завершеними частинами
1) Зачин.
- Чи можна охарактеризовати героїв? Як?
2) Читання до слів «… глядіть , скільки я зерна намолотив!»
- Хто виконува роботу?
- Що робили мишенята?
3) Читання до слів « …взяв собі на плечі мішок і пішов».
- Хто поніс зерно до млина?
4) Читання до слів «…мабуть , мені доведеться».
- Як ви вважаєте , хто спече пироги?
- Дочитайте казку мовчки.
- Як ви розумієте зміст останнього речення?

б) Читання казки учнями вголос « ланцюжком».
- З якою інтонацією слід читати слова мишенят спочатку? потім? Чому?
- Хто з героїв казки вам сподобався? Чим саме?
- Які слова слід написати під ілюстрацією у підручнику?

в) Робота над образними висловами
Голосно закричали ; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чутно пропищали.

г)Складання асоціативного куща.
- Які слова спадають на думку, коли чуєте слова півник чи мишенята?
(І ряд – до слова півник, ІІ ряд – до слова мишенята, ІІІ ряд - знаходить протилежності між ними.)
Півник Мишенята
голосистий смішні
працелюбний грайливі
справедливий ледачі
хазяйновитий веселі
VІ. Узагальнення, систематизація вивченого
1. Гра «Хто що робив» (сигнальні картки із зображенням казкових героїв)
Взявся до роботи, гралися, підмітав, танцювали, замісив тісто, побачив колос, будив всіх, веселяться, стрибають, спік пиріжки.
2. Характеристика героїв казки.
МИШКИ ПІВНИК
ледачі роботящий
веселі розумний
3. Робота в групах
6) Читання казки за особами, інсценізація (робота в групах: автор, герої казки, режисер).
Гра-змагання «Хто кращий артист?»
Кожна група обирає собі уривок з казки та інсценізує його.
4. «Займи позицію»
- Чи справедливо вчинив півник?
- Кого з героїв казки вам шкода?

5. «Крісло автора»
 Змініть сюжет казки так, щоб мишенята змогли їсти пиріжки.
 Діти, які б поради ви дали своїм друзям, щоб вони не потрапили у такі неприємні ситуації, як герої казки «Півник і двоє мишенят»?
7.
VІІ. Підсумок уроку
- Яку роботу виконали на уроці? Хто з героїв сподобався? Чому ?
 Як ви вважаєте, чи правильно вчинив півник щодо мишенят?
 А як би вчинили ви на місці півника?
 Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?
 Скажіть, що вам найбільше сподобалось робити на уроці?

VІІІ Домашнє завдання.
Літературне читання.Правильно і виразно читати казку (слабшим учням).
Придумати продовження казки, в якому мишенята стануть зовсім іншими (сильнішим учням).
Англійська мова. Скласти опис улюбленої тваринки за допомогою вживання прикметників.
Категорія: Читання | Додав: gallysya614 (16.01.2017)
Переглядів: 1915 | Рейтинг: 0.0/0
Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця» Г. Бойко «Скоромовка-небувалиця»....
Тварини рідного краю
«А вже весна, а вже красна». Урок позакласного читання
Робота з природним матеріалом. Складання орнаменту у смужці
Мотивування дітей до систематичного заняття фізичними вправами. Рухливі ігри ...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]