По роботі й нагорода. Казка «Колосок»
Тема: По роботі й нагорода. Казка «Колосок»
Мета: Вчити дітей читати в особах , аналізувати вчинки дійових осіб, давати їм характеристики , виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, викликати негативне ставлення до ледарів, формування любові до рідного краю;
- формування духовно – моральних взаємин;
- формування любові до культурної спадщини свого народу;
- виховання любові та поваги до своїх національних особливостей;
- виховання почуття власної гідності, як представників свого народу;
- толерантне ставлення до представників інших національностей.

Хід уроку
Сл№2. Організація класу.
У ч и т е л ь
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він казковий і цікавий.
Тож гостей зібрав чимало.
Повернімося обличчям до гостей
І лагідно промовим: «Добрий день!»

Учні (разом)
«Добрий день!»
б) Психологічний настрій на урок
- Нас нема (діти закривають очі, кладуть голівку на руки повторюють за вчителем):
Я в школі.
Я в школі на уроці читання.
Я хочу читати.
Я дуже хочу читати.
Я читаю краще всіх.
- Ми є (діти розплющують очі, піднімають голівки).
-Я рада вас бачити на уроці читання . Ми знову з вами в королівстві казок і будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж ,починаємо.
Сл№3-7 III. Перевірка домашнього завдання.
― Який розділ ми з вами почали опрацьовувати?
― Які казки ми вже з вами прочитали?
― Спробуйте вгадати за малюнками казку.
― Яку з прочитаних казок ми не назвали?
― Чим вона відрізняється від інших?
― Казки яких народів ви ще читали?
Сл№9 II. Мовна розминка.
1. Гра «Хто як говорить».
- Пригадаймо ,друзі, вмить, як пшениченька шумить? ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш
Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз-дз-дз-дз
Вітер з гаєм розмовляє ш-ш-ш-ш-ш
Поміж листячком гуляє: ш-ш-ш-ш-ш-ш
Й ми всі трохи пошуміли , від роботи відпочили.
Сл№10 2. Робота з чистомовкою.
- Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з - чистомовкою.
Влітку сонечко пече ― че-че -че
Всім спечу по калачу ― чу-чу-чу
Не лежи на печі ― чі-чі-чі.
Будеш їсти калачі.




Сл№11 IV. Повідомлення теми і мети уроку
1. Мотивація навчальної діяльності.
Відгадайте назву казки,яку ми сьогодні будемо читати.
На тоненькій ніжці
Стоїть хатка,
А в ній золоті зернятка. (Колосок)
Так, ми познайомимося з українською народною казкою «Колосок.»
V. Опрацювання казки
Сл№12-13 1. Слухання казки в записі
Сл№14 2. Передбачення.
Хто з вас вже знає цю казку? Давайте зробимо так. Хто знає ― мовчить, а хто не знає ― спробуйте уявити собі півника і мишенят. Як ви гадаєте:
Який півник? Які мишенята?
3. Виразне читання вчителем та підготовлених учнів.
Сл№15 4.Словникова робота .

Удосвіта – до сходу Сонця.
Обмолотити – звільнити зерно від стеблин та оболонки.
Млин – споруда, де зерно перетирають на порошок-борошно.
Сл№16 5.Читання «ланцюжка» слів: півник, колосок,зерно, борошно, тісто, дрова, піч, пиріг.

― прочитати зверху вниз;
― прочитати знизу вгору;
― прочитати на одному подиху.
Сл№17 6.Читання «ланцюжком»
Завдання:
Читаючи, подумайте, чому герої казки мають такі імена. (Круть, Верть, Голосисте Горлечко)
Сл№18 -21 VI. Фізкультхвилинка
- Давайте трошки відпочинемо і заспіваємо пісеньку «Два півники .»

Два півники , два півники
Горох молотили.
Дві курочки ,дві курочки
До млина носили
Цап меле , цап меле ,
Коза насипає .
А маленьке козенятко
На скрипочці грає.
Танцюй танцюй зозулечко
Ніженьками туп―туп
Татусенько з матусеньков
Принесуть нам круп―круп
А вовчок сірячок
З лісу виглядає
Та на біле козенятко
Скоса поглядає
Сл№22 1. Вибіркове читання .
― Прочитайте ,що найбільше любили мишенята робити ?
― Прочитайте , чим займався півник .
― Що він знайшов одного разу ?
― Прочитайте улюблені слова мишок .
― Прочитайте ще раз останню розмову півника з мишками.
― Що зробив півник ?
― Чи справедливо він вчинив ?
Сл№23 2. Характеристика героїв казки. Гра «Хто який?»
Мишки Півник


Хитрий, лінивий, веселий, стриманий, слухняний, працьовитий, неуважний, невдячний, справедливий.
Сл№24 3.Стислий переказ за малюнковим планом.
- Розкажіть казку за Малюнками.
Сл№25 4. Робота з прислів’ями
Без трудів не їстимеш пирогів.
Хто дбає, той і має.
Хто діло робить, а хто ґави ловить.
Роботящий здобув коржик, а лінивий ― пустий кошик.
― Яке з прислів’їв найкраще розкриває основну думку казки?
Сл№26 5. Угорський кросворд

― У кожному рядочку спробуйте знайти слово, яке пов’язане з казкою.
(Колосок, півень, миші, пиріг, праця)
Сл№27 VII. Підсумок уроку.
― Кому з героїв ви можете дата свої поради?
― Які саме?
― Чого вчить ця казка?
― Хто з вас поводиться так як мишенята?
Сл№28 VIII. Домашнє завдання.
1-ша група - читати казку в особах.
2-га група - переказувати казку.
3-тя группа - намалювати малюнки.

Вчитель:
Як хочеш завжди у достатку жити,
То поважай роботу, труд люби,
Старайся вчитися усе робити.
І як почав, то не лінуйся, а роби.
Щоб у світі жити радісно й щасливо,
Добро твори у світі кожну мить.
Робота, праця – це велике диво,
Вона людину учить в світі жить.
Довкола глянь! Он пташечка літає,
До квітів бджоли й оси понеслись.
Поживу кожен на обід шукає,
Бо хто не робить в світі, той не ість.
Так і в людей воно завжди буває –
Хто трудиться, достаток в того є,
Хто байди б’є, нічого не встигає,
Сам у житті своєму все псує.
Поглянь довкола – он будинки, школи,
Машини по дорогах їдуть вдаль.
Без праці не було б цього ніколи
Й нічого іншого в нас не було б, на жаль.
Бо тільки труд людський – всьому основа,
Від нього і добробут, і прогрес,
Достаток в домі, у дітей обнова
І безліч рукотворних див, чудес.
Сл№29 Ось і уроку кінець
Хто працював, той молодець!
Що сподобалось вам, поділіться вдома.
Що сумним було, пожалійтеся вдома.
Всі дружні й активні були увесь час.
Хороші оцінки сьогодні у вас.
(Вчитель оцінює відповіді дітей)
Категорія: Читання | Додав: elenazibina7 (23.02.2016)
Переглядів: 2034 | Рейтинг: 0.0/0
Інформаційні процеси. Робота в графічному редакторі Paint
Властивості паперу. Способи рвання паперу. Послідовність дій під час виготовл...
В. Гринько «Сім» (лічилка). А. Костецький «Все починається з мами». Прислів&#...
«Золотаосінь»
Закріплення навичок роботи з мишею
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]