Число і цифра 2

УРОК 6

Тема: Число і цифра 2

Мета: вчити виділяти групи предметів, які характеризуються числом 2; ознайомити дітей з утворенням числа 2; учити писати цифру 2; ознайомити з монетами вартістю 1 к., 2 к.; формувати навички усної лічби; виховувати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Весела лічба

 Добрий лікар Айболить Склавши руки не сидить.

 Черга вже на лікування:

 «Я за вами», «Хто останній?»

 Всі проходять — два шпаки,

 Три корови, два вовки,

 І ведмідь, і черв’ячок,

 І поранений жучок.

 Добрий лікар Айболить Хворих вилікує вмить.

— Скільки тварин прийшло лікуватися до лікаря?

— Хто був першим? (Першими — 2 шпаки, другими — 3 корови...)

 2 Гра «Яке число пропущене»

Учитель називає числа, пропускаючи одне з них. Діти показують на віялах пропущене число.

 3 Усна лічба.«Ланцюжок»

Пряма і зворотна лічба: від 4 до 9 ; від 10 до 7; від 8 до 4; від 6 до 1.

III. Ознайомлення з новим матеріалом

 1 Робота над загадкою

 • Два кінця, два кільця, а всередині — цвях. (Ножиці)

— Яке число почули в загадці? (2)

— Чого буває тільки по два? (Рук, ніг, очей, вух)

— А ще говорять, коли речей по два — пара.

— Які пари предметів ви знаєте? (Капці, лижі, ковзани.)

 2 Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 2

— На кого вона схожа?

Пливе лебідь у ставку,

Вигнув шию він тонку,

Хвостик вгору припідняв,

Цифру 2 нам показав.

 3 Робота з набірним полотном

В лісі білочка жила і грибок нам принесла.

А за нею їжачок, теж приніс один грибок.

— Як отримали число два?

— Число два позначається цифрою 2.

● Фізкультхвилинка

Сірий зайчик сів і жде,

Спритно вушками пряде.

Зимно зайчику стояти,

Треба трошки пострибати.

Скік-скік, скік-скік.

 4 Написання цифри 2

1) Пояснення і показ учителем на дошці.

2) Написання цифри в повітрі.

3) Написання цифри в зошиті.

 5 Ознайомлення з монетами вартістю 1 к., 2 к.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1 Гра «Домалюй дзеркальне відображення предмета»

 2 Робота в парах. Геометричний матеріал

Один учень бере два сині квадратики. Другий учень бере два червоні квадратики.

Завдання. Покладіть свої квадратики на парті так, щоб утворилися прямокутники.

— Як ви вважаєте, чи рівні між собою червоний і синій прямокутники?

— Спробуйте перевірити. (Перевірка способом накладання.)

 ● Пальчикова гімнастика «Рахуємо пальчики»

Голосно рахуємо пальчики і при цьому загинаємо їх.

 3 Самостійна робота. «Дивися не позіхай, кількість предметів і цифру правильно

сполучай» (за картками)

V. Підсумок уроку. Рефлексія

 — Ми рахували?

 — Ми писали?

 — Яку цифру вивчали?

 — Оцініть свою роботу в зошиті сонечком.



Джерело: noindex
Категорія: Математика | Додав: SYLER (22.12.2013)
Переглядів: 5131 | Рейтинг: 5.0/1
Тематичне ліплення за малюнком і власним задумом. Створення композиції за мот...
Урок-повторення. У комп’ютерному класі
Вітальні листівки. Оздоблення листівки
Н. Забіла «Древній Київ», М. Познанська «Зацвіли каштани»
Дослідницький практикум. Чим славиться моє місто (село)
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]