Розпізнавання геометричних фігур. Задачі на збільшення (зменшення) на кілька одиниць
Математика
1 КЛАС
Тема. Розпізнавання геометричних фігур. Задачі на збільшення(зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета. Повторити плоскі та просторові геометричні фігури; вчити розпізнавати їх. Продовжити формувати поняття ряду натуральних чисел. Вдосконалювати вміння лічити до 20. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати бережливе ставлення до природи, “крилатих” друзів.
Обладнання. Презентація до уроку, годівничка, казкові птахи, набір геометричних фігур, демонстраційні таблиці.

Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку та привітання.
Треба дружно привітатись:
Добрий день!
Дружно, голосно сказати:
Добрий день!
Вліво, вправо поверніться:
Добрий день!
Усім друзям посміхніться:
Добрий день!
У долоні поплескайте:
Добрий день!
І гостей ви привітайте:
Добрий день!
2.Налаштування дітей на урок.
Визначення настрою уроку:
-Який у вас настрій? Передайте виразом обличчя. Усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришем.
За виразом обличчя я бачу, що все гаразд і загальний наш настрій можна показати так:
Я бажаю, щоб такий настрій був у вас до кінця уроку.
II.Мотивація навчальної діяльності
Гасло уроку:
Сьогодні на уроці потрібно,щоб ви були:
УВАЖНІ,
РОЗУМНІ,
ОРГАНІЗОВАНІ,
КМІТЛИВІ,
А ЩЕ ДРУЖНІ Й ВЕСЕЛІ ДІТИ.
Прийшла зима. Під час лютих морозів та коли земля засипана снігом, тяжкі випробування настають для пташок. Врятувати їх від голоду та холоду можуть всі небайдужі дорослі і діти.
-Діти хоч ви ще маленькі, але вже можете допомогти пернатим друзям.
-Як? (Розвісити годівнички та насипати туди корму)
III. Повідомлення теми та мети уроку.
-У нас на дошці теж є годівничка.
Кожна пташечка проситься до неї.
Але перш ніж посадити їх, треба виконувати різні завдання.
- Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати приклади та задачі, повторимо плоскі та просторові геометричні фігури. Скільки потрапить пташок до нашої годівнички, стільки математичних успіхів у вас.
Вправа «Мікрофон».
Щоб урок пройшов цікаво, всі берімося до справи
"Цей урок мене навчить...”
IV. Актуалізація опорних знань.
Перша пташечка проситься до годівнички і пропонує нам попрацювати усно.
1.Усний рахунок
а) Порахуємо від 10 до 20та в зворотньому напрямку
б) Назвіть попереднє 13,17, 20. наступне чисел 15,10,19. назвати сусідів чисел 12,16,18.
в) Пограємо у гру «Швидка відповідь»
Назвіть:
число, яке на 1 більше: 9,11,15,18,19;
число, яке на 1 менше: 10, 20,16,11,14;
число, що складається з двох десятків;
найменше двоцифрове число;
число, що складається з одного десятка і 1 одиниці;
усі числа, менші за 15, але більші за 10;
усі числа, більші за 13, але менші за 20.
V. Розвиток математичних знань.
Попрацюймо колективно,
І уважно і активно.
1.Робота в зошиті.
-Діти, то скільки ж пташечок до нас прилетіло?
а).Каліграфічна хвилинка.
Друга пташечка принела нам каліграфічну хвилинку. Скільки пташечок - таке число і запишемо. (10)
б)Математичний диктант.
3-тя пташка хоче потрапити до до годівнички, але посадимо її лише тоді, коли запишемо математичний диктант.
-З збільшити на 2 (5)
-сума чисел 4 і 2 (6)
-на скільки 7 більше за 3? (4)
-9 зменшити на 1 (8)
-1 доданок- 6, 2 доданок-2. Чому дорівнює сума? (8)
-до 8додати 1(9)
-10 зменшити на 5 (5)
Молодці! Перевіряємо з дошкою.
5648895
Фікультхвилинка
4-та пташечка дуже швидка і моторна - пропонує для вас фізкультхвилинку:
Хмарка сонечко закрила,
Слізки дрібнії зронила.
Ми ті слізки позбираєм,
У травиці пошукаєм,
Пострибаєм, як звірята,
Політаєм, як пташки
Всі веселі, от чудово
За роботу сіли знову!
2. Повторення вивченого матеріалу
а)Вправа «Мозковий штурм».
- З чого складається задача?
УМОВА
ЗАПИТАННЯ
РОЗВ’ЯЗАННЯ
ВІДПОВІДЬ
б) Робота над задачами.
1.5-та пташка закликає до роботи над задачею.
Скласти і розв'язати задачу за малюнком
На І гілочці - 4 пташки
На II гілочці - ?, на 3 пт. більше
Скільки...
2.Скласти та розв'язати задачу за короткою умовою
А наступна задача про кавун і гарбуз.
-Діти , ви повинні знати, що гарбуз дуже хороший для шлунково - кишкового тракту,
а кавун чистить нирки.А їхнє насіннячкоможна збирати і підгодовувати ним взимку пташок.
Маса гарбуза - 6 кг
Маса кавуна-?, на 2 кг менше
Яка маса кавуна?
3. Розв’язування віршованих задач.
Наступна 6 пташка пропонує допомогти її пернатим друзям розв'язати віршовані задачі.
-На траві навколо хати
Метушились каченята,
П’ ять білесеньких, як сніг
Двоє чорних. Скільки всіх?
(5+2=7)
-Три синички невеличкі
На сосні сиділи.
Ще одна мала синичка звідкись прилетіла.
Скільки стало їх? Порахуйте їх.
-Дві ворони, два сичі Скільки разом? Полічи?
(2+2=4)
4.Психогімнастика.(аудіозапис «Спів пташок»)
7- пропонує відпочити послухати …
Добре те, що сонце світить!
Добре те, що віє вітер!
Добре те, що цей ось ліс
Разом з нами ріс і ріс!
Добре гратися надворі!
Добре вчитися у школі!
Добре плавати в ставку!
Добре те, що я живу!
VI.Геометричний блок
1.Повторення плоских та просторових геометричних фігур.
8- пропонує геометричні завдання
Вправа «Мозковий штурм».
-Які геометричні фігури ви знаєте?
-Які плоскі геометричні фігури нам вже відомі?
-Які просторові геометричні фігури нам вже відомі?
(при повторенні показ просторових геометричних фігур. Звернення до демонстраційної таблиці)
Гра “На яку фігуру ми схожі?”
Це завдання -особливе,
Подарунок для кмітливих!
Робота в парах.
Гра « Склади з геометричних фігур пташку»
Хай радіє дітвора-буде гра!
9-та пташка пропонує хвилинку-цікавинку.
Хвилинка - цікавника.
Скільки сонечок у небі?(1)
Скільки носиків у тебе?(1)
Скільки є песика хвостів?(1)
Скільки вушок у котів?(2)
Скільки крилу горобців?(2)
Скільки лапок у котів?(4)
А в квадратика кутів?(4)
Скільки ніжок у стільців?(4)
Скільки пальців на руці?(5)
Рефлексія
VII. Підсумок уроку
Зробимо останній крок
підсумуємо урок.
10-та пташечка допоможе нам підбити підсумок уроку
1).Вправа «Незакінчене речення».
Цей урок мене навчив...
Всі пташечки біля годівнички.А всі гості на уроці дізналися, які знання мають учні 1-Г класу.
2).Побажання вчителя.
-Всі сьогодні молодці
Я вам бажаю, щоб такий настрій у вас був на кожному уроці.
Категорія: Математика | Додав: olechka_7023 (30.08.2015)
Переглядів: 5189 | Рейтинг: 2.0/1
Висівання насіння квітів у відкритий ґрунт
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Значення природи для життя людини
Новорічні гірлянди. З’єднання елементів гірлянди. Виготовлення новорічної гір...
Уроки чемності
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]