Режим дня школяра. Навчальний час

Тема: Режим дня школяра. Навчальний час

Мета: Сформувати уявлення про режим дня, познайомити дітей з навчальним часом. Розвивати мислення, орієнтування в часових даних. Виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я, раціональність витрат свого часу.

Обладнання: Знаки «Я», «Пастка».

Хід уроку

1.     Організація класу.

            1.1. Перевірка готовності до уроку.

            1.2. Створення психологічного комфорту.

            1.3. Введення казкового героя Сонечка.

 

2.     Створення ситуації успіху.

     2.1. Гра «Так і ні»:

– Наше Сонечко перевіре, чи запам’ятали ви, що слід робити, щоб не потрапити у «пастку»:

(діти показують знак «Пастка» за допомогою пальчиків)

Першокласник Юрко вранці почистив зуби.

Марійка та Катруся вночі малювали ведмедика.

Увечері вся сім’я зібралася на сніданок.

Після школи Сашко переодягнувся і пішов грати в м’яча.

Вночі яскраво сяяло сонечко і цвірінькали горобці.

– Чи сподобалося вам знаходити «пастки»?

– Покажіть, хто з вас жодного разу не помилився?

 

3.     Постановка навчальної задачі.          

                                    3.1. Ознайомлення з поняттям «режим».

 Як називається розпорядок дня? (Встановлений).

 Режим. Хто намагається дотримуватися режиму? 

 Що змінилося у вашому режимі дня, коли ви пішли до школи?

                                    3.2. Слухання вірша Г.Бойко «Миколка–першокласник»

Миколка–першокласник

Перший раз малий Миколка

Став збиратися до школи.

Олівця поклав у сумку,

Книги, ручку, зошит, гумку,

М’яч, перо, граблі, подушку,

На обід м’яку пампушку,

Двох ведмедиків, лопату,

Білочку руду хвостату,

Лук і стріли,  і рушницю,

Ще й пухкеньку паляницю,

Ще стола, стільця і парту,

І географічну карту,

Трактора, машинку, мило –

Вже й на дворі звечоріло.

Сів Миколка, дума думку:

«Чи усе поклав у сумку?»

                                    3.3. Гра «Полічи».

  Які речі ви кладете у портфель?

  А що у вас у пеналі?

  Полічіть скільки у вас ручок?

  Кольорових олівців?

  А що ще можна полічити?

  А дітей можна полічити?

  Чи можна полічити дітей з однаковими іменами?

       Давайте, полічимо. Прошу встати дівчаток, котрі носять таке гарне ім.’я «Анастасія» …

3.4. Знайомство з навчальним часом.  

– Так навіщо ви збираєте портфель?

 З чого складається наш шкільний день?

 Який сигнал допомагає вам зрозуміти, що урок розпочався або закінчився?

  Що довше – урок чи перерва? Як ви гадаєте, скільки триває урок? (плакат)

  35 хвилин – це багато чи мало?

  Що можна зробити за хвилину?

  У кожного з вас є листочок. За сигналом дзвіночка намалюйте ось такі трикутнички. (Через хвилину роботу припиняємо).

  Скільки ви намалювали трикутників за хвилину?

  За 1 хвилину ви можете зробити 120 кроків, а равлик проповзе лише відстань, що дорівнює довжині вашого вказівного пальця.

3.5. Бесіда

 про тривалість часу.

– Хвилина – це багато і мало.

– За 1 хвилину можна:

·        з’їсти 10 порцій морозива?

·        прочитати книгу?

·        зав’язати шнурки?

·        зібрати портфель до школи?

·        зробити щось приємне іншій людині?

4. Вирішення конкретних навчальних задач.

4.1. Гра «Приємна хвилина»

(Приємні слова)

4.2. Обговорення оповідання Сухомлинського В.О. «Ледача подушка»

– Про яку таємницю розповів дідусь дівчинці?

– В кого є вдома ледача подушка?

– Тепер ви знаєте, як це зробити.

(Діти імітують, як вибити лінощі з подушки)

5. Рефлексія.

    5.1 Фронтальна бесіда.

– Чого навчилися на уроці?

– Одна хвилина – це багато чи мало?

    5.2. Подарунки від Сонечка.

     Діти, наше Сонечко задоволене, бо ви дуже гарно працювали. Воно вам дуже вдячне, що ви впоралися з його завданнями. Тому кожному з вас дарує смайлика, а за найкращі відповіді – смайлика 

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 6975 | Рейтинг: 3.5/2
Колір як засіб створення образу. Практична робота «В гостях у казкового персо...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 15
Роль харчування для здоров'я. Адекватне якісне харчування
І. Жиленко «Доброго ранку!..», Т. Коломієць «Задзвонив синенький дзвоник». В....
Весняні свята. Великдень
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]