Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.Вправи назасвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Поняття «умова», «запитання»

Тема: Збільшення і зменшення числа на кілька одиниць.Вправи назасвоєння таблиць додавання і віднімання числа 2. Поняття «умова», «запитання», відповідь» задачі. Урок – казка

Мета:формувати поняття «збільшити», «зменшити»; з`ясувати, що збільшення числа вимагає додавання, а зменшення – віднімання; ознайомити зі складовими частинами задачі; вправляти в розв`язуванні прикладів і задач на додавання й віднімання числа 2. Розвивати увагу, мислення. Виховувати зацікавленість у вивченні предмета, активність.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу.

Продзвенів уже дзвінок.

Він покликав на урок.

Станемо рівненько,

Привітаємось гарненько – «Добрий день».

II. Повторення вивченого матеріалу.

- Сьогодні ми проведемо урок разом із героями відомої казки «Колобок».

- Яка зараз пора року?

- Отже, коли Колобок від Баби та від Діда втік і покотився по стежинці, повалив пухкий білий сніг. Колобок ніколи не бачив снігу і розгубився. Допоможемо Колобку, бо це не просто сніжинки, а сніжинки-приклади.(Діти розв`язують приклади і сніг припиняється).

III. Повідомлення теми уроку.

- Колобок любить математику, отже він сьогодні буде розв`язувати приклади, задачі на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. А ми йому допоможемо.

IY. Вивчення нового матеріалу.

1.Робота з демонстраційним матеріалом.

- Покотився Колобок і зустрів…? (Зайчика)

Зайчик: «Колобок-Колобок, я тебе з`їм.

Колобок:«Не їж мене. Я виконаю твоє завдання.

- Завдання від Зайчика:(діти допомагають К.)

*Викладіть 5 кружечків. Знизу стільки ж трикутників.

 - Скільки виклали трикутників? Як по-іншому можна сказати? (на 5 більше).

*Викладіть 5 кружечків, під ними трикутників на 2 більше. Щоб стало на 2 більше, що треба зробити? (5+2)

Отже, на 2 більше – це стільки ж та ще 2.

*Викладіть 5 кружечків, а під ними трикутників на 2 менше.

- Щоб стало на 2 менше, що треба зробити? (5-2).

Y. Розвиток і закріплення математичних знань.

1.Робота з підручником с.50 №1.

Завдання від Зайчика.

«Чотири качани було,

Та зайчик зменшив їх число:

Один качан він з грядки зняв,

Від чотирьох один відняв.(4-1).

Три капустини в нас було,

А зайчик збільшив їх число:

Ще два на возику примчав.

Зайчисько два до трьох додав. (3+2).

2.Знайомство з поняттями: «умова задачі», «запитання», «відповідь».

- Покотився Колобок і зустрів Вовка, який дуже полюбляв задачі.

Завдання від В.: розташувати картки у певному порядку.

Відповідь

Умова

Питання

Розв`язання

VI. Фізхвилинка.

Для малят фізкультхвилинки – це хвилинки відпочинку.

- Присядьте стільки раз, скільки Зайчик зустрів тваринок у нас.

- Підплигніть стільки раз, скільки сніжинок у нас.

- Покружляйте стільки раз, скільки буде, якщо зменшити їх на 1 раз(збільшити на 2).

3.Робота у зошиті. (с.42)

Рольова гра. Діти складають задачу, кожна дитина повторює ту складовучастину задачі, яка у нього на карточці.

4.Диференційоване завдання. Розв`язування прикладів.

- Покотився Колобок далі і зустрів Ведмедя. Він полюбляв розв`язувати приклади. Допоможемо Колобку!

1-а група працює з учителем. Приклади с.42-1, 2 стовпчики.

2-а – 3-й стовпчик розв`язує самостійно.

3-а – отримує картки.

YII. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Чи з`їсть Лисичка Колобка у нашій казці?

- Чому навчився Колобок разом з нами?

- Він вам дуже вдячний за допомогу і дарує усім свою посмішку - смайлики.

Категорія: Математика | Додав: SYLER (31.12.2013)
Переглядів: 5617 | Рейтинг: 2.0/1
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 23
Шкільними стежками. Урок позакласного читання
Повітря та його властивості. Демонстрація властивостей повітря
Загадка — цікава розумова задача. Л. Глібов «Котилася тарілочка», «Хто доня?»
Способи згинання паперу
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]