Хто добра людям бажає, той і сам добро має

Тема: «Хто добра людям бажає, той і сам добро має»
Мета уроку:
-вчити відтворювати фактичний зміст прочитаного, правильно встановлювати зв’язки між прочитаним;
-формувати навички свідомого правильного читання;
-розвивати читацький інтерес, увагу, пам’ять, вміння аналізувати, робити висновки;
-виховувати найкращі людські якості: щиросердність, доброзичливість, добродушність, прагнення творити добро.
Тип уроку: урок позакласного читання
Обладнання: ІКТ ( комп’ютер, проектор), малюнки, перфокарти, сигнальні картки , виставка книжок, кольорові олівці,тести.
Міжпредметні зв’язки з українською мовою, природознавством, фізичною культурою, образотворчим мистецтвом, музичним мистецтвом.
Технології  навчання:  ІКТ, здорв’язберігаючі, особистісно орієнтовані, тестові. 
Методи навчання: слово вчителя, бесіда, робота з перфокартою.
Очікувані результати: 
-поліпшення читацького інтересу;
-пробудження найкращих людських якостей.
Хід уроку
1.Організація класу:
    Сіли, діти, всі рівненько
    Усміхнулися гарненько
    Настрій на урок взяли-
    Працювати почали.
2.Актуалізація опорних знань
- Яке свято наближається до нас? (Новий рік)
- Сьогодні буде незвичайний урок-ми прикрасимо ялинку. Кожне виконане завдання-іграшка.
1 завдання(кросворд)
п    і    д    р    у    ч    н    и    к    
ш    к    о    л    а        
    б    у    к    в    а    р    
р    у    ч    к    а    
о    л    і    в    е    ц    ь
1.Учнівська книжка. 2.Приміщення, де навчаються діти.3.Перший підручник.
4.Інструмент для письма. 5.Інструмент для малювання.
- Яке слово можемо прочитати?(добро)      Іграшка

- Що таке «добро»? (любов до всього живого, добро починається з малого-уміння побачити живу істоту не лише в людині, а й у пташці, комашці, навіть у деревці і травиці)
Фізкультхвилинка (пісня «Доброта»-танцювальні рухи)
2. Вивчення нового матеріалу
Мета уроку: « Хто добра людям бажає, той і сам добро має»
2 завдання
-    Знайдіть відповідне слово з правої колонки
Хто має добре серце      добросердний
Хто діє добро іншим       добродійний
У кого добра душа       добродушний
Хто зичить людям добра      доброзичливий

 Іграшка
3 завдання
-    Прочитаємо віршик Марійки Підгірянки (на партах аркуш з надрукованим віршем)
                                       Школа (на екрані фото школи)
Школо наша, школо
Приголуб нас, мила,
Пригорни усіх нас,
Як голуб , під крила.
Ти нас всіх научиш,
Як у світі жити,
Як зло оминати,
Як добро чинити.
 Іграшка

4 завдання
Гра «Визначте кількість складів-стрибки» (добро, добрий, доброта, доброзичливий,  добросердний,  добридень)
Іграшка
5 завдання
-Які добрі слова ми часто вживаємо?(доброго ранку, доброго дня, вечір добрий)
-Познайомимось з віршиком В.Бірюкова «Добрі слова» (додаток 1)
-Чому люди посміхаються?
  Іграшка

6 завдання
-Ви завжди робите добрі справи?
-Зараз ми прочитаємо текст В.Осєєвої «Сині листочки» (додаток 2) про ваших однолітків.(звукозапис)
Робота з  тестами(додаток3)
 Іграшка
Фізкультхвилинка
7завдання(робота в парах)
- Треба дописати прислів’я і приказки.
Добре слово краще за цукор і ….(мед).
Людину красить не одяг, а добрі ….(діла).
Усе …..(добре) переймай, а зла уникай. За добро ….(добром) платять.
Треба так у світі жити,щоб зло оминати, а ….(добро) чинити.

       Презентації
 Іграшка
3.Підсумок уроку
-Скільки існує людство , його завжди супроводжує добро і зло. Людина живе для того, щоб залишити про себе добрі спогади в інших людей.
Будьте добрими!
 8завдання
-В українській народній творчості є символ «Півник»-охоронець добра від зла.(додаток 4)
     -Розфарбуйте півників,зробіть їх яскравими.
(малюють під музику)
Виставка кольорових півників
 Іграшка


-Яка гарна у нас ялинка! Це означає, що ми добре попрацювали.
(Діти співають новорічну пісню)
 Іграшка



Додаток 1    В.Бірюков «Добрі слова»
« Доброго ранку!»-
             мовлю за звичаєм.
Доброго ранку
кожному зичу я.
                        «Доброго дня вам!»-
                        людям бажаю.
                        «Вечором добрим»
                        стрічних вітаю.
І посміхаються
в відповідь люди-
добрі слова ж бо
для кожного любі.

Додаток 2      В.Осєєва «Сині листочки»
У Каті було два зелених олівці.
А в Оленки жодного. От і просить вона Катю:
—    Дай мені зелений олівець.
А Катя й каже:
—    Спитаю в мами.
Приходять другого дня обидві дів¬чинки до школи. Запитує Оленка:
—    Дозволила мама?
А Катя зітхнула й говорить:
—    Та мама дозволила, а брата я не спитала.
—    Ну що ж, спитай ще брата,— погоджується Оленка.
Приходить Катя до школи.
—    Ну що, дозволив брат?-питає Оленка.
_ Та брат дозволив,але я боюся, зламаєш ти олівець.
—    Я обережно! — говорить Оленка.
—    Гляди ж,— наставляє Катя,— не підстругуй, не натискуй дуже, у рот не бери. Та не малюй багато.

—    Мені,— каже Оленка,— тільки лис¬точки на деревах намалювати треба та зелену травичку.
—    Це багато,— говорить Катя, а сама брови супить. І личко таке невдоволене.
Подивилася на неї Оленка й відійшла. Не взяла олівця. Здивувалася побігла за нею.
—    Ну, чого ж ти? Бери!
—    Не треба,— відповіла Оленка.
На уроці вчитель запитує:
—    Чому це в тебе, Оленочко, листочки на деревах сині?,
—    Олівця зеленого немає.
—    А чому ж ти у своєї подружки не взяла?-
.Мовчить Оленка. А Катя вся почер¬воніла, ніби рак, та й каже:
—    Я їй давала, а вона не бере. Подивився учитель на обох.
Треба так давати, щоб можна було взяти.

Додаток 3
Тест  до тексту В.Осєєвої «Сині листочки»
1.Скільки у Каті було зелених олівців?
а ) один       б ) два
2.Що треба було намалювати Оленці?
а ) листочки на деревах і травичку  б ) небо
3.-Чому в тебе ,Оленко,листочки на деревах сині?-спитала…
     а)мама     б ) вчителька
4.З якої причини Катя почервоніла?
а ) їй стало жарко       б ) їй стало соромно
5.Чи можна назвати вчинок Каті добрим?
а )так          б )ні
 

Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (03.01.2016)
Переглядів: 1162 | Рейтинг: 0.0/0
Згинання та складання паперу. Виготовлення іграшки складанням. Декоративна кв...
Оздоблення серветки ручним швом «уперед голку»
Що може комп’ютер
І. Гнатюк «Наша хата». Прислів'я. «Роде наш красний» (українська народна ...
Хто ти. Які вони, який ти. Історія твого імені
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]