Зображення кривих ліній на сторінці зошита без лініювання

Тема: Зображення  кривих ліній на сторінці зошита  без лініювання

Мета: закріплювати вміння учнів користуватися зошитом, тримати ручку;  виробляти навички правильного сидіння; вчити зображувати  криві лінії на сторінці зошита без лініювання; розвивати зв”язне мовлення; виховувати старанність під час написання, бережливе ставлення тварин.

Обладнання: малюнок ластівки, ілюстрації до казки «Колосок», таблиця «Правильно сиди за партою»

Тип уроку. Урок формування знань, умінь та навичок.

Хід  уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.

1.Повторення правил сидіння за партою, користування зошитом, ручкою.

(За таблицею «Правильно сиди за партою»)

2. Повторення лічилки

Зошит свій я відкриваю,

Рівно я його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з зошиті ( с. 2)

Відгадування загадки.

Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мошок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

2. Виконання першої вправи.

- Діти, до нас завітала ластівка. (Вчитель демонструє малюнок ластівки)

Незабаром вони відлетять у теплі краї. Давайте допоможемо їй віднайти туди дорогу. Для цього з’єднайте крапочки у суцільну лінію. Перед виконанням вправи у зошиті діти обводять у повітрі.

3. Виконання спіральних ліній  у наступних вправах (телефон, дзиґа)

V. Фізкультхвилинка.

Відлітають за моря,

У краї далекі,

На будинках гнізда в’ють.

Звуть же їх лелеки.

VІ. Первісне застосування набутих знань.

1. Бесіда за ілюстрацією до казки «Колосок» (с. 2)

Діти розглядають розглядають  малюнки і за допомогою вчителя пригадують зміст казки. Дітки ми з вами переглянули казочку «Колосок».

Назвіть головних героїв казочки. (Діти  дають відповіді)

2. Обведення ліній по контурах.

3. Розфарбування  ілюстрації.

VІІ. Підсумок уроку.

Тема:Сітка зошита, рядок. Проведення прямих довгих та коротких ліній.

Мета:дати  учням  уявлення про сітку зошита, рядок; вчити їх проводити прямі довгі короткі  лінії; розвивати дрібні м’язи руки; опрацювати мовленнєві форми привітання і прощання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати у дітей  культуру поведінки, ввічливість під час спілкування.

Обладнання: роздатковий  матеріал для моделювання речень; кольорові олівці; плакат «Правильно  сиди під час письма».

Тип уроку. Урок формування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація  і корекція опорних знань.

1. Повторення вивченого про речення.

- Відгадайте загадку.

Не кущ, а з листочками,

Не сорочка, а зшита.

Не людина, а навчає. (книжка)

Те, що ви назвали, - слово чи речення?

Чому?

Складіть речення зі словом «книжка» за схемами:

_____  _____  _____.

_____  _____  _____  _____.

2. Повторення  правил письма.

Учні готуються до письма. Показують, як розміщувати зошит на парті, як тримати ручку, як сидіти під час письма.

Ось свій зошит я відкрию,

Так, як вчили, покладу.

Сяду рівно, не зігнуся,

за роботу я візьмуся.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Ознайомлення  з рядком.

Учитель розкриває зміст поняття «рядок» за допомогою бесіди про розміщення  предметів у класі, а також проведення  практичних вправ.

- Викладіть палички в один рядок, а кружечки – в другий.

На дошці вчитель малює кілька однакових предметів у рядку.

- рівно розмістити предмети нам допоможуть лінії, проведені одна зверху, а друга – знизу.

Вчитель проводить лінії і знайомить дітей з їх назвами: верхня рядкова, нижня рядкова. Учні повторюють назви ліній.

2. Виконання завдання у зошиті на с. 3

а) Розгляд першого рядка.

- Яку лінію назвемо верхньою, а яку – нижньою?

- Поведіть червоним олівцем по верхній лінії, а зеленим – по нижній.

Зверніть увагу: а межі рядка виходити не можна.

б) Виконання вправ. Проведення прямих довгих та коротких ліній.

Учитель повільно виконує вправу на дошці і пояснює процес навчання; нагадує учням про призначення стрілки в зошиті. Вона показує, в якому напрямку мають рухатися рука і  ручка.

V. Фізкультхвилинка.

Буратіно потягнувся,

Раз – нагнувся, два – нагнувся.

Руки в сторону розвів,

Мабуть ключик загубив,

А щоб ключик цей дістати,    

Треба  навшпиньки стати.

VІ. Застосування  набутих знань

1. Продовження роботи в зошитах. (Вчитель проводить індивідуальну роботу).

2. Обведення  контурів.

VІІ. Підсумок уроку.

Над якою темою ми сьогодні працювали?

Які лінії ми навчилися сьогодні писати?

Назвіть ввічливі слова, які використовуються при спілкуванні.



Джерело: noindex
Категорія: Навчання грамоти | Додав: SYLER (29.12.2013)
Переглядів: 2608 | Рейтинг: 0.0/0
Найбільші річки та озера України, їх значення для людини
В. Лучук «Жолудь». Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ». П. Ребро «Суперечка». А...
ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКІВ № 26
Здоров'я і хвороби. Інфекційні та застудні хвороби. Їх профілактика, щепл...
Вода в природі. Властивості води. Як дбати про чистоту водоймищ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]