Брати Грімм. Значення їх діяльності у збиранні й збереженні фольклору. Моральні цінності в казці братів грімм «пані метелиця»

Тема. Брати Грімм. Значення їх діяльності у збиранні й збереженні фольклору. Моральні цінності в казці братів грімм «пані метелиця»

Мета: розкрити зміст і головну думку казки; зацікавити творчою спадщиною братів Грімм; удосконалювати навички виразного, вдумливого читання, переказу фольклорних творів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати працелюбність та доброту, шанобливе ставлення до культури інших народів.

Обладнання: портрети братів Грімм, збірки їхніх творів, ілюстрації до них.

Хід уроку

I.       Мотивація навчальної діяльності школярів

— У народі завжди вірили, що працьовита й добра людина отримує винагороду за своє праведне життя й стає щасливою. Тому про це в різних народів складено безліч казкових історій. Є така казка й у збірці братів Грімм, називається вона «Пані Метелиця». Через що сумувала героїня, чому раділа, чому не залишилася жити в доброї господині, ми дізнаємося, ознайомившись із цим твором. І кожен має зрозуміти, чому, читаючи цю казку, ми, сучасні люди, уболіваємо за героїню, засмучуємось або відчуваємо полегшення, коли історія завершується добре для доброї людини, а зла й вередлива — справедливо покарана.

II.      Оголошення теми й мети уроку

III.     Актуалізація опорних знань

1.      Розповідь учнів про відомих збирачів фольклору

2.      Переказ самостійно прочитаних казок братів Грімм

3.      Визначення в казках головного конфлікту, реального та фантастичного

IV.    Сприйняття та засвоєння нового матеріалу

1.      Виразне читання казки братів Грімм «Пані Метелиця» з коментарями вчителя та поясненням незнайомих і малознайомих слів та виразів

Пасербиця— нерідна дочка для одного з подружжя; гидка— негарна;

попелюшка— та дівчинка, яка виконує найбруднішу роботу в домі;

починок— намотані на паличку нитки;

мачуха— нерідна мати, дружина батька;

лаяти на всі заставки— сварити дуже голосно й образливо;

знепритомніла— утратила свідомість;

відлягло від серця— заспокоїлася;

пряжене— тушковане, приготоване на слабкому вогні; бракує— не вистачає; брама— ворота з надбудовою;

цямрина— частина колодязя, що виступає над землею; терен— колючий чагарник;

загадувати роботу— давати завдання щось зробити; гадаючи— думаючи.

1.      Обмін враженнями про прочитане

Що вам найбільше сподобалося в казці? Чому?

I.       Закріплення знань, умінь та навичок

Поєднайте означення з особами та предметами, які вони характеризують: пані метелиця брати Грімм

II.      Домашнє завдання

Навчитися виразно читати й переказувати казку «Пані Метелиця»; зробити ілюстрації.

III.     Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

«Німецька казка «Пані Метелиця» нагадує мені...»;

«Найкраще читав (читала) (працював (працювала)) на уроці.»;

«Мені здається, що ця казка.».

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (30.03.2017)
Переглядів: 1338 | Рейтинг: 0.0/0
З Елзіком по планеті
Сюжетна композиція. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної композиці...
Охорона водойм
Карта України. Умовні позначення на карті (рівнини, гори, водойми)
Запитання до природи. За що нам удячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]