Джанні Родарі «Танок усіх діток», «Місяць над Києвом». Урок-екскурсія

Урок 23

Тема. Джанні Родарі «Танок усіх діток», «Місяць над Києвом». Урок-екскурсія

Мета: ознайомити учнів з творчістю Джанні Родарі; розвивати навички виразного читання творів, вміння висловлювати свою думку та аргументувати її; виховувати глибоку повагу до всіх народів нашої планети, турботу про щасливе дитинство дітей світу.

Обладнання: портрет Д. Родарі; ілюстрації з краєвидами міста Києва; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

I. Емоційне налаштування на урок

Добрий день вам, любі діти!

Про Родарі будемо сьогодні говорити.

Про світ печалі і добра,

Що віддзеркалювали очі поета й казкаря.

— Чи бажаєте ви здійснити екскурсію у світ Родарі? Тож вирушаймо!

II. Актуалізація опорних знань

— Екскурсія розпочинається з вулиці, яка називається «Казковий герой».

 ►► Робота в зошиті

— Чи знайомі вам ці казкові персонажі? (Цибуліно, Апельсин, Вишенька, Помідор, Джельсоміно, Лимон)

— З яких казок вони завітали до нас?

III. Повідомлення теми й мети уроку

— У кожному місті є головна вулиця, яку називають центральною. На нашій вулиці ми дізнаємося про життя і творчість Джанні Родарі, ознайомимося з віршами «Танок усіх діток», «Місяць над Києвом», вчитимемося висловлювати свою думку щодо прочитаного, збагачуватимемо словниковий запас.

 1 Розповідь про життя і творчість Джанні Родарі

 2 Робота в зошиті

 3 Виразне читання вірша «Танок усіх діток»

 4 Аналіз змісту з елементами вибіркового читання

— Для кого поет написав цей вірш? Відшукайте слова автора про це.

— Доповніть розповідь автора своєю.

— Доведіть, що автор любить дітей.

 ►► Фізкультхвилинка

 5 Виразне читання вірша «Місяць над Києвом»

 6 Аналіз змісту вірша

— Із ким веде розмову автор?

— Що його цікавить?

— Чи сподобалася вам відповідь місяця?

— Як ви вважаєте, чи місяць над Києвом сяє так само, як сяє над Римом?

— Чого навчає ця поезія?

IV. Узагальнення й систематизація знань

— Наступна станція називається «Ігрова».

 1 Гра «Фантазують діти». Робота в зошиті

— Складіть свою уявну розмову з місяцем. Про що ви б його запитали?

 2 Гра «Мікрофон»

 3 Словесне малювання

— Намалюйте картину перебування Місяця над Києвом.

V. Підсумок уроку

►► Станція «Дім»

— Чи задоволеними ви повернулися додому з екскурсії?

— На якій станції було найцікавіше?

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 2144 | Рейтинг: 5.0/1
В гостях у Ганнусі
Як тварини готуються до зими
Ми і природа. Поняття про навколишнє природне середовище. Взаємодія людини і ...
Стібки і шви. ручні стібки. Шов «уперед голку» та його застосування
Що можна навчитись самому
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]