«Вчений кіт» (італійська народна казка)

Урок 7

Тема. «Вчений кіт» (італійська народна казка)

Мета: продовжувати формувати в учнів особливості побудови казки (зачин, кінцівка, повтори); вміти визначати головних героїв казки; вчити визначати схожі сюжети в казках різних народів; розвивати зв'язне мовлення, навички виразного читання; виховувати правильну поведінку людини у взаєминах з природою, любов до природи.

Обладнання: мапа Європи; Державний Прапор Італії; зашифрований лабіринт; прислів'я; підручник; робочий зошит.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Вже урок нам дав сигнал —

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо —

Працювати починаймо.

II. Актуалізація опорних знань

— Сьогодні ми продовжуємо подорож країнами Європи, а країна, з народом якої ми познайомимося, зашифрована у цьому рядку.

каізкипгнааролдівіЄврояпи

— Закресліть фразу « казки народів Європи» — і у вас залишиться ключове слово. (Італія)

 1 Робота з деформованим текстом

л і я І т а

ліяіта лабу і зашалисяєть тромцен ннятяжі ритустів зі сьовго тусві. Це і вечезлина блічез ричістоних паним’ятків, і неторповна артухітекра, і плете ремо і жіпля.

Діти читають текст про Італію. Хто з учнів перший впорається, читає повідомлення вголос.

Учитель показує на мапі, де знаходиться країна, і вивішує Державний Прапор Італії.

 2 Гра «Лабіринт» (робота в зошиті)

— Назва нашої казки зашифрована у лабіринті. Прочитайте її.

(«Вчений кіт»)

— Чи здогадалися ви, яка назва нашої казки?

 З Підготовчі вправи до читання

 1) Читання складів-блискавок.

Ша ми на про ба ста тра ву ше за су ча ян фу ві лор тир мил сил

 2) Робота над скоромовкою.

Дві лисички біля річки Умивали свої личка,

Ці лисички-чепурушки Мили лапки, мили вушка,

Потім хвостики помили І на сонечку сушили.

  4 Робота над текстом

— Прочитайте назву казки. Як ви гадаєте, про що в ній йтиметься?

— Перевіримо!

  • Читання чотирьох абзаців.

— Чи справдилися наші передбачення?

— Розгляньте малюнок і спробуйте уявити, що трапиться далі.

  • Читання казки до кінцівки.

— Які з наших передбачень справдилися?

— Що ж відбудеться, на вашу думку, на пишному столі?

  • Читання кінцівки казки.

— Чи справдилися наші передбачення?

  5 Робота за технологією «Мікрофон»

— Чи сподобався вам принц? Які риси характеру він мав?

— Чи природною була поведінка кота? Чим він вразив гостей?

— Як кіт осоромив принца?

— У чому сила природи? Чому слід залишатися самим собою?

— Від чого застерігає казка?

  6 «Довідкове бюро»

— Наше «Довідкове бюро» підготувало повідомлення про кішок з рубрики «Цікаво знати».

III. Читання казки учнями

  • У парах «Вовки — зайці»;

  • « ланцюжком »;

  • « Мисливець і зайці ».

IV. Продовження роботи в зошиті

V. Підсумок уроку

— Прочитайте прислів’я. Чи відповідає воно змісту казки?

щ е г к о  л ь а д с т

0 ш л и т  і ш 3 и о а

б ь а т а, б е н Р в

і л д и т  о в і а X

— Пам’ятайте, що всі тварини керуються законами природи. Хоч як би ви не старалися з тварини зробити артиста, їй все одно притаманні повадки тварини. Піклуйтеся про них, дбайте, любіть, але не знущайтеся з них.

— Що нового ви дізналися на уроці? Що корисного взяли з уроку?

— До якого міста Європи ви хотіли б поїхати на екскурсію?

VI. Домашнє завдання

Навчитися з інтонацією читати казку «Вчений кіт». Поміркувати, пригадати історію з участю вашого кота.

Додаткове читання:

  • «Загублений гаманець» (португальська казка);

  • «Як звірі не вберегли своїх таємниць» (французька казка).

Категорія: Зарубіжна література | Додав: SYLER (08.05.2014)
Переглядів: 2131 | Рейтинг: 5.0/1
Що може комп’ютер
Українська народна казка «Лисиця та їжак»
Передача відкритого простору. Практична робота «Різнобарвні будинки»
А. Коваль «Слова розповідають». Л. Компанієць «Ковалівна». Олена Пчілка «Жура...
Зима щедра святами. Старий рік минає, новий наступає
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]