Задачі на припущення й метод вилучення

ЗАНЯТТЯ 28

Тема: Задачі на припущення й метод вилучення

Мета: вдосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі на припущення й метод вилучення.

Обладнання: аркуші паперу, кольорові олівці.

Хід Заняття

I. Організація класу

II. розумова розминка

Задачі на комбінування

ЛИСИЧКА І КАРАСІ

Лисичка упіймала 15 карасів.

На блюдечко розклала карасиків усіх.

На кожному по скільки —

Вгадати спробуй ти,

Бо різна кількість риби На блюдечках п’яти!

Мусить слон набрати з річки Рівно-рівно літр водички.

У слона дві банки є.

Тільки як він літр наллє?

1 варіант: є банки місткістю 2 л і 7 л.

2 варіант: є банки місткістю 3 л і 5 л.

8 літрів нам водички Загадали взяти з річки.

Є в нас трилітрова банка,

Й десятилітрова є.

3 допомогою цих банок 8 літрів хто наллє?

III. Розв’язування задач на припущення й метод вилучення

 1.Колективна робота

Завдання 1 (С. 82)

Крім таблиці, для зручності розв’язання задач на припущення й метод вилучення можна складати графи.

Технологія «Шкала думок»

Завдання 2. Учні самостійно читають задачу й висловлюють свої думку, у кого яке прізвище. Результати міркувань зображують на аркушах паперу у вигляді графів.

Завдання 3. Змія переміг Котигорошко.

IV. завдання на розвиток кмітливості та спостережливості

Завдання 4 (С.83)

Знайти закономірність розташування фігур по рядах і вибрати потрібну з шести пронумерованих фігур, якої не вистачає у третьому ряду. Завдання 5

Допомогти хлопчикам визначити, хто впіймав рибу.

Завдання 6

Який предмет не підходить до інших предметів? Закреслити його на малюнку.

V. завдання на перевірку швидкості мислення

Завдання 7(С. 84)

Над кожним завданням розмірковувати не більше 30 сек.

1) Липень;

2) одну годину;

3) праву руку;

4) 4 хв;

5) мокре;

6) без імені;

Надійка

>- рожева

 7) 9;

8) гараж;

9) можна, у вигляді льоду;

10) 2 лютого.

VI. Підсумок Заняття

Отже, задачі на припущення і метод вилучення можна ілюструвати за допомогою таблиці, а також графів.

Який спосіб для вас легший?

Категорія: Логіка | Додав: SYLER (02.01.2014)
Переглядів: 2354 | Рейтинг: 0.0/0
В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?», «По волосинці»
Безпека на відпочинку
Екскурсія до краєзнавчого музею, шкільного «живого куточка», зоопарку (на виб...
Створення макета предмета для казкового персонажа
Незабаром літо. Спостереження за природою влітку
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]