вогонь друг- вогонь ворог
Відкритий урок з основ здоров’я у 2-Г класі:
«ВОГОНЬ –ДРУГ,
ВОГОНЬ –ВОРОГ»




Тема. Вогонь – друг, вогонь – ворог.

Мета. Довести дітям, що вогонь може бути корисним і небезпечним. Продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожеж в побуті та їх наслідки. Вчити викликати пожежно-рятувальну службу, правила пожежної безпеки. Формувати здоров’язбережувальну, комунікативну, соціальну компетентності, сприяти ціннісному ставленню школярів до життя і здоров’я. Розвивати навички самостійної роботи, вміння застосовувати знання на практиці. Виховувати повагу до професії пожежного, бажання дотримуватись правил пожежної безпеки, берегти і зміцнювати своє здоров’я.

Хід уроку
I. Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок
Він весняний і цікавий
Тож гостей зібрав чимало
Всі повернемось обличчям до гостей
І привітно промовим» Добрий День
Повідомлення теми, завдань уроку.
1. Відгадайте загадку.
Що то за гість, що дерево їсть?
А якщо в дім зайде цей гість,
То все до тла він з’їсть! (Вогонь)
От і мова на нашому уроці піде про вогонь .Ми поговоримо про його користь і небезпеку
Тема нашого уроку « Вогонь – друг, чи ворог».
- Ми будемо працювати разом з молодшою сестрою вогню – жаринкою.
2. Проблемне питання.
- Вогонь нам друг чи ворог?
- Вогонь друг коли приносить людям користь.
- Вогонь – ворог, якщо не дотримуватися правил поводження з вогнем.
3. Повідомлення завдань уроку.
Сьогодні на уроці ви з’ясуєте:
- Коли вогонь – друг, а коли – ворог.
- Причини виникнення пожеж.
- Продовжимо вчити правила пожежної безпеки.
- А щоб гарно засвоїти матеріал, ви повинні працювати так,як сказано в девізі нашого уроку.
Девіз уроку:
Ми будемо працювати швидко, старанно,
Щоб жодна хвилинка не втратилась марно!

II. Актуалізація опорних знань.
Вогонь – друг.
1. Історична хвилинка.
А зараз послухаємо жаринку.
Вогонь – щоденний супутник людини. Він потрібний всюди: в житлових будинках, на заводах і фабриках.
- Вогонь є символом Олімпійських ігор.
- Перед Вічним вогнем біля могили Невідомого солдата люди схиляють голови, віддаючи шану загиблим.

- В Україні наші предки не тільки звали вогонь «святим», але й пильно підтримували його, загрібаючи жар у печі. Коли ж, все таки, через недогляд, вогонь згасав, люди вважали, що буде нещастя! Для підтримування вогню в хаті ставили коло нього горщик із водою, щоб вогонь пив і сипали у піч сіль. У народі вважалося, що у тих, хто не поважає вогонь, станеться пожежа.
2. Вірші учнів « Вогонь - друг».
- А зараз учні розкажуть, яку користь приносить вогонь, коли він нам друг.
1. Якщо холоди настали –
Допоможе нам вогонь.
Він розтопить піч у хаті,
Але ти стій осторонь.
2. - На вогні готують їжу,
Пиріжки мама пече.
3.Якщо раптом світло гасне,
Свічку ми запалимо.
В цьому випадку вогню
Ми подякуємо.
4. А в печі велетенській – у домні –
Плавлять сталь сталевари невтомні.
5. Летить ракета в небесах,
Вогонь із сопла рветься – ах!
Такий він сильний, мудрий, дужий.
Вогонь потрібний людям, друже.
3. Жаринко допоможи нам зробити висновок - Коли вогонь нам друг?
-Вогонь зігріває наше житло і нас.
-він потрібен для приготуванні їжі
- вогонь дає нам світло
-допомагає отримати людині метал
- за допомогою вогню летить ракета.
Вогонь – ворог.
1. Слово вчителя.
- Але вогонь буває і іншим.
- Вогонь згубив мільйони людей. За своїми трагічними наслід¬ками пожежі не поступаються епіде¬міям, посухам та іншим нещастям.
- Вогонь - супутник війн. Його використовували вороги для зброї , підпалів, тортур.
- Пожежі - це величезна проблема.
. Щороку у світі стається 5 мільйонів пожеж. Щогодини у вогні гине 1 людина, кожен третій загиблий – дитина. Щодня в Україні виникає до 120 пожеж, в яких гине в середньому 7 чоловік. Кожні 2-3 дні у містах і селах від пожеж гинуть люди.
Яким вогонь може стати для нас, залежить від нас. Во¬гонь - ворог, якщо до нього стави¬тися недбало і не знати правила пожежної безпеки.
2. Вірші дітей « Вогонь - ворог».
1. Але й іншим буває вогонь -
Злим, як змій, і жорстоким, як ворог.
2. Не зігріє він ваших долонь,
Може все спопелити на порох.
Будьте ж діти з вогнем обережні,
Вчіть правила протипожежні.

- Щоб вогонь не став ворогом, до чого закликає вас автор вірша?
Щоб вчили правила протипожежні.
IV. Вивчення нового матеріалу.
- А які ви ще знаєте причини виникнення пожеж?
- ігри дітей з вогнем;
- недотримання правил користування електроприладами і печами ;
- непогашені сірники, багаття;
- підпали;
- несправність побутового обладнання;
- порушення правил поводження з легкозаймистими та вибухонебезпечними речовинами і предметами;
- не правильне використання свічок, піротехнічних засобів;
- просушування білизни над піччю, плитою, каміном.
- Але часто трапляються такі ситуації. Подивіться будь ласка..
3. Інсценівка « Виклик пожежних».
– Черговий пожежно – рятувальної служби слухає.
- Алло, пожежні! Негайно приїздіть сюди. Пожежа! Горимо!
- Назвіть адресу. Куди їхати?
- Як куди? Сюди!
- Правильно викликала пожежних дівчинка?
- Яких помилок вона припустилася ?
Жаринко давай повторимо, як треба викликати пожежних.
Потрібно набрати номер 101.
Чітко сказати “У нас пожежа. Адреса село Голубівка вулиця Сумська
Вам телефонує Мордовець Віолетта
- А хто ж такі пожежні.
- - Це люди які захищають наше життя.
5. Розповідь про пожежних, про пожежну машину.
- Пожежні – захисники життя та здоров’я людей. Їх називають бійцями «вогняного фронту»,адже щоразу вони вступають в бій з вогняною стихією.
- Пожежній машині за Правилами дорожнього руху дозволено проїжджати на червоне світло світлофора, тому вона відрізняється від інших машин.
- Чим відрізняється пожежна машина від інших машин?
- Пожежна машина червоного кольору, обладнана проблисковим маячком і звуковим сигналом.
ФІЗХВИЛИНКА
На галявині вогнище
Полумя сиплеться низько-низько ( присіли)
Далі вогнище розгорається( піднімаються)
І полум’я коливається( показ руками)
Ми взяли водички прямо із кринички( нахиляються )Полили, загребли( імітація рухами)
І з галявини пішли.
V. Узагальнення та закріплення знань.
1. Самостійна робота в групах.
Діти зараз ми проведем роботу в групах. Кожна група отримує віршик за яким вам потрібно.
- Скласти правило пожежної безпеки.
Отже об’єднуємось у групи.
Група №1
На роботі мама й тато.
Сірники знайшли малята.
І не знає дітвора,
Чим скінчитись може гра.
Сірники дітям не іграшка.
Група №2
Електропраска – кожен знає –
У побуті допомагає.
Та пам’ятати має кожний:
Лишать без нагляду її не можна.
Не можна залишати ввімкненою електропраску.
Група №3
Наказали мама й тато
Всі електроприлади разом не вмикати,
Бо нагріється розетка,
Спалахне вогнем умить,
І від того дім згорить.
Не можна включати одночасно всі прилади.
Група №4
Обігрівач не вмикати
Біля тюлю, - каже мати.
Мама вийшла і не знає,
Що вікно уже палає.
Не можна включати обігрівач без дозволу.
Група №5
Новий рік! Зійшлись малята,
Щоб ялинку прикрашати.
Та свічкам – прикрасам – зась!
Ялинка щоб не зайнялась.
Не можна біля ялинки палити вогні.
Група № 6
Не розпалюй сам багаття
Ані в лісі, ані в хаті.
Легко вогник запалить -
Та не просто загасить.
Не можна розпалювати багаття в лісі або приміщенні.
-
- Молодці ви всі справились із поставленим завданням.

Перегляньте ще раз правила, які ми щойно пригадали.
- гратися сірниками;
- залишати електроприлади без нагляду;
- вмикати в одну розетку декілька електроприладів;
- вмикати обігрівач близько біля тканини;
- прикрашати ялинку свічками,бенгальськими вогнями;
- розпалювати багаття в лісі, в приміщенні;
- розпалювати вогонь біля легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин і предметів;
- сушити одяг над газом;
- треба правильно використовувати печі, каміни.

- Щоб вогонь не став ворогом, потрібно добре знати правила пожежної безпеки і не порушувати їх.

2. Перегляд мультфільму.
3. А зараз ми переглянемо з вами мультфільм.
- Які правила пожежної безпеки порушили діти?
Порушили правила:
- Не можна гратися сірниками.
- Не можна сушити білизну над гасом.
- Не можна залишати праску без нагляду.
- Не можна палаючі речі кидати на підлогу. Треба залити водою.
- Що діти Зробили правильно:
- Залила водою вогонь, що розпалив хлопчик.
- Правильно викликала пожежних, навіть назвала поверх.
4. Робота в зошиті.
5. А зараз ми попрацюємо з вами в зошитах.Відкрийте зошит на с.36.
Ми виконаємо з вами завдання.
Завдання № 2.
Завдання № 4.
Молодці ви всі справились із завданнями.

А тепер проведемо з вами вправу» Асоціативний кущ» Вогонь»».Ви дивитесь на вогник і пояснюєте що ви уявили в даний момент.

VI. Підсумок уроку.
1. – А зараз підведемо підсумок нашого сьогоднішнього уроку. Пограємо з вами у гру « Так чи ні». Використовуючи сигнальні картки що є увас на партах.отже давайте розпочнем.
- Можна гратися із сірниками. (НІ)
- Перед тим, як вийти з дому, вимкни всі електроприлади. (ТАК)
- Пожежно - рятувальну службу викликай за номером 101. (ТАК)
- Не можна сушити білизну над плитою. (ТАК)
- Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями, свічками. (НІ)
- Не можна розпалювати вогонь біля легкозаймистих речовин. (ТАК)
- Можна розпалювати вогнище в лісі, в приміщенні. (НІ)
-Молодці. А зараз послухайте загадки де останнє слово ви повинні вимовити хором.
Жар з-під заслінки упав,
В хаті- вогонь запалав.
Не дивися , не Чекай,
А водою…( заливай)

Як побачиш- малюки
Узялись за сірники,
Як ти маєш їх спинятим?
Сірники у них( забрати).

Розігрівсь утюг твій дуже,
Що робити будеш , друже?
За гаряче не хапай,
Із розетки( вимикай)

Як побачиш – десь горить,
Мусиш ти в ту саму мить
До пожежників дзвонити,
Про пожежу( сповістити).
-Молодці.
3. Заключне слово.
- Я бажаю, щоб ви не забували правила пожежної безпеки і тоді вогонь вам буде помічником і другом.
І давайте послухаємо що хоче нам побажати Жаринка.(останній слайд вірша)
Категорія: Основи здоров’я | Додав: karpenko (02.04.2017)
Переглядів: 2661 | Рейтинг: 0.0/0
Водойми України
Дитина вдома. Поведінка в небезпечних ситуаціях
А. Качан «Загадки», «Білі мухи налетіли». С. Жупани «Підкажи словечко». Г. Ма...
Урок-повторення. У комп’ютерному класі
В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала». Л.Костенко «Бузиновий цар»
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]