Мікрорайон школи. Вибір безпечного маршруту від дому до школи

Урок 20

Тема: Мікрорайон школи. Вибір безпечного маршруту від дому до школи

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи; вчити учнів обирати безпечні місця для рухливих ігор і розваг, вибір безпечного маршруту від дому до школи; розвивати спостережливість, самостійність; виховувати культуру поведінки дітей на вулиці.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться,

Одне одному всміхніться!

Пролунав уже дзвінок —

Всіх покликав на урок.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

 — Які місця у школі, на вашу думку, можуть бути небезпечними?

 — Які місця у шкільному подвір’ї можуть бути небезпечними?

III. Повідомлення теми та мети уроку

 — Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи, будете вчитися обирати безпечні місця для рухливих ігор і розваг.

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Робота над загадкою

 • Не золото, а найдорожче. (Життя)

 2 Робота за малюнками

 — Небезпека може підстерігати і в мікрорайоні школи, коли йдеш зі школи додому.

 — Поза школою теж не забувай про обережність. Часом школярі граються ручками, кидають одне в одного книжки, портфелі. Це — небезпечно.

 — Розгляньте малюнки. (Картка 1) Що роблять діти? Поміркуйте, чим небезпечна така поведінка дітей. Складіть речення.

 3 Вивчення правил безпеки

 Запам’ятайте правила безпечної поведінки в мікрорайоні школи!

 • Не грайся на сходах, біля вікон, теплиць і люків.

 • Не штовхайся.

 • Не грайся палицями, рогатками, гострими і важкими предметами.

 • Обминай смітники — там бруд, сморід, багато мікробів.

 • Коли йдеш зі школи додому, виходь через ворота. Через огорожу (забір) не лазь.

 • Грай у м’яч тільки в місцях для гри. Не грайся біля вікон.

 4 Фізкультхвилинка

Сірий котик міцно спав,

Навіть пісню не співав.

Та нарешті стрепенувся І довкола озирнувся.

Став смачненько потягатись І чистенько умиватись.

Порозчісував він вуса —

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив Й до комірчини побрів, —

Буде мишку полювати І добро оберігати.

Й ми, як котик, відпочили,

Щоб зміцніли наші сили.

Л. Кондрацька

 5 Робота над загадкою

 • Підморгне зеленим оком — ми йдемо,

Підморгне червоним оком — стоїмо. (Світлофор)

Пішоходи, пішоходи На бульварі, на майдані,

Тротуаром і по сходах Поспішають на змагання,

До роботи, у гурток,

І, звичайно ж, на урок!

Л. Коваль

 — Ви щодня ходите до ніколи певним маршрутом. Цей маршрут необхідно знати напам’ять. Дуже добре було б разом з батьками декілька разів пройтися цим маршрутом, щоб пильно звернути увагу на:

 • дорожні знаки, які є на цьому маршруті;

 • на дорожню розмітку;

 • на сигнали світлофора.

 Потрібно знати, по яких вулицях проходить ваша дорога до школи; яка дорога найкоротша; яка — найбезпечніша; які є пішохідні переходи: наземні, підземні.

 Висновок. Головне — вибрати найбільш безпечний маршрут та завжди ходити цим маршрутом.

V.Узагальнення й систематизація отриманих знань

 1 Робота в парах

 — Розкажіть, як перейти дорогу, якщо немає світлофора. Користуйся словами: наліво, направо, зупинитися, кроком.

 (Подивись ліворуч. Якщо машин немає — йди кроком, не біжи. На середині дороги зупинись. Подивись праворуч. Якщо машин немає — йди.)

 Висновок

 Переходь дорогу лише:

 • у дозволених місцях;

 • на зелене світло світлофора;

 • коли транспорт зупинився або знаходиться дуже далеко.

 — Під час переходу спочатку подивись ліворуч, посередині дороги — праворуч.

 — Не грайся на дорозі!

 — Розгляньте малюнок. (Картка 2) Позначте зеленим і червоним кольором безпечну і небезпечну поведінку дітей на маршруті «школа — дім».

 ►► Гра «Добре чи погано»

 — Розгляньте малюнки. (Картка 3) Дайте оцінку діям дітей. Зафарбуйте «добре» зеленим олівцем, «погано» — червоним.

 — Розгляньте малюнки. (Картка 4) Назвіть місця, де можна перейти дорогу.

 — Якими з них ви користуєтеся, коли йдете ДО НІКОЛИ?

 — Розфарбуйте знаки. (Картка 5) Що вони означають?

 — Якими із цих знаків ви користуєтеся дорогою до ніколи?

— Допоможіть мишеняткові перейти перехрестя. Зафарбуйте його шлях зеленим олівцем. (Картка 6)

 Завдання', разом з батьками обговоріть безпечний шлях до школи і додому.

 2 Робота над прислів'ям

 Все можна купити, тільки здоров’я — ні.

VI. Підсумок уроку

 — Які основні правила слід пам’ятати, коли ви йдете до школи?

 — Як правильно вибрати шлях до школи?

 — Які позначення допомагають пішоходові дотримуватися правил дорожнього руху?

 — За яких умов можна переходити дорогу?

 — На якій вулиці розташована наша школа?

 — На якій вулиці розташований твій дім?

 — Які небезпечні місця трапляються на вашому маршруті до школи?



Джерело: noindex
Категорія: Основи здоров’я | Додав: SYLER (01.01.2014)
Переглядів: 6674 | Рейтинг: 0.0/0
Твої руки. Чутливість шкіри
Свято здоров'я (урок проводять два вчителі)
Вступне заняття. Значення праці в житті людини. Організація робочого місця
Т. Шевченко «Тече вода з-під явора...» І. Франко «Дрімають села...» П. Тичина...
Інформація. Як людина сприймає інформацію. Робота в графічному редакторі Pain...
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]